سیاسی

سرخوردگي فمنيست‌ها از اقدام احمدي‌نژاد در انتخاب وزراي زن

       سرخوردگي فمنيست‌ها از اقدام احمدي‌نژاد در انتخاب وزراي زن

تصميم رئيس‌جمهور به استفاده از زنان در مديريت چند وزارت‌خانه فارغ از ميزان توانمندي‌هاي گزينه‌هاي معرفي شده، مدعيان فمينيست را با نوعي سرخوردگي مواجه كرده است.

به گزارش رجانيوز، دكتر احمدي‌نژاد روز گذشته در جريان معرفي تعدادي از وزراي كابينه دهم، مرضيه وحيد دستجردي و فاطمه آجرلو را نيز به‌عنوان وزراي بهداشت و رفاه اعلام و تأكيد كرد حداقل يكي ديگر از وزرايي كه به مجلس معرفي مي‌شوند، زن خواهد بود.

بنا بر اين گزارش، معرفي خانم كشاورز به‌عنوان وزير آموزش‌وپرورش تقريباً قطعي شده است تا احمدي‌نژاد نشان دهد كه همانطور كه دولت وي به دولت اولين‌ها در زمينه‌هاي مختلف مشهور شده است، نخستين رئيس‌جمهور بعد از انقلاب است كه به زنان در حد وزارت اعتماد مي‌كند.

با اين حال، زنان نزديك به جريان مخالف دولت كه بعضاً گرايش‌هاي فمينيستي نيز دارند، در قبال اين رويكرد رئيس‌جمهور يا سكوت كرده و حاضر به اظهارنظر نيستند و يا با نوعي سرخوردگي مواجه شده‌اند. به‌عنوان نمونه فاطمه حقيقت‌جو نماينده مجلس ششم كه در شهر بوستون امريكا به‌سر مي‌برد و به شبكه‌هاي ضدانقلاب صداي امريكا و بي‌بي‌سي فارسي سرويس مي‌دهد، هدف احمدي‌نژاد از معرفي زنان در كابينه را انحراف افكار عمومي خواند.

وي در گفت‌وگو با بي‌بي‌سي افزود: وزير زني مي تواند به بهبود وضعيت زنان بپردازد كه نگرش سنتي به مسايل زنان نداشته باشد و زنان را در حيطه همسر داري و فرزند داري خلاصه نكند در حالي كه دو زن معرفي شده اينگونه نيستند.

حقيقت‌جو همچنين گفت: صرف انتصاب يك وزير زن كه نتواند به رفع تبعيض‌هاي جنسيتي بپردازد نه تنها كمكي به بهبود وضعيت زنان در كشور نمي كند بلكه به اين تبعيضات دامن خواهد زد، بنابر اين دو زني كه معرفي شده اند اصلا در راستاي منافع زنان عمل نخواهند كرد.

به هر حال، اگرچه هنوز برآورد دقيقي از احتمال كسب رأي اعتماد به‌ويژه در مورد گزينه‌هاي رئيس‌جمهور براي وزارت رفاه و آموزش‌وپرورش وجود ندارد و در حال حاضر پيش‌بيني مي‌شود كه اين دو گزينه شانس چنداني براي كسب رأي اعتماد نداشته باشند، اما اقدام احمدي‌نژاد در ادامه اقداماتي است كه شعار آن را ديگران داده بودند، اما وي آن را عملي كرده است.

مريم بهروزي در اين زمينه مي‌گويد در ابتداي دولت خاتمي به وي پيشنهاد دادم كه وزير زن منصوب كند اما وي گفت من چنين ريسكي نمي‌كنم.

در ايام تبليغات انتخابات رياست جمهوري دهم نيز موسوي و كروبي بخش عمده‌اي از تبليغات خود را به انتصاب وزير زن اختصاص داده بودند. همچنين زهرا رهنورد نيز در فيلم تبليغاتي دوم موسوي، اظهاراتي با رويكرد كاملاً فمينيستي بيان كرده بود.
منبع :
http://www.rajanews.com/detail.asp?id=34467

+ نوشته شده در  سه شنبه بیست و هفتم مرداد ۱۳۸۸ساعت 10:21  توسط معاونت پژوهشی شعبه سیاسی حوزه 307  | 

روى خط خبر

روى خط خبر

برنا روزهاي پاياني عمر خود را سپري مي كند؟
در حالي كه حاج علي اكبري، مشاور رئيس جمهور در امور جوانان هشدارداده است، خبرگزاري برنا در صورت تغيير ندادن رويه خبري خود روزهاي پاياني عمرش را سپري مي كند، اين خبرگزاري، سخنان حاج علي اكبري را تأمل برانگيز خواند و اعلام كرد؛ به نظر مي رسد اين اظهارات، متأثر از فشارهاي برخي اشخاص و رسانه هاي مخالف دولت ايراد شده است.حاج علي اكبري در مصاحبه اي با برنا گفته است: اين خبرگزاري بايد خود را يك خبرگزاري تخصصي حوزه جوانان معرفي كند.
وي افزوده است: ما به يك شبكه خبري عمومي كه به بحث جوانان بپردازد، نياز نداريم و بدانيد اين كار زائدي است و ما حق نداريم بيت المال را خرج كارهاي بيهوده كنيم. به گفته حاج علي اكبري، اگر برنا بتواند وجه تمايز خود را ارائه دهد مي تواند موفق و مولد باشد درغير اين صورت روزهاي پاياني خود را سپري مي كند.گفتني است، خبرگزاري برنا، به عنوان رسانه سازمان ملي جوانان فعاليت مي كند و هم اكنون بذرپاش رئيس جديد اين سازمان است.

عفو و بخشش 18 دانشجوي دانشگاه مازندران
18 دانشجوي دانشگاه مازندران پس از هماهنگي رياست دانشگاه و رأي اعضاي كميته تجديدنظر انضباطي دانشجويي مورد عفو و بخشش قرار گرفتند. اين دانشجويان در جريان اعتراض به وضعيت غذايي خوابگاه نواب صفوي و به دليل بر هم زدن نظم و انضباط و آسيب رساندن به اموال دانشگاه متخلف شناخته شده بودند.

دروغ پردازي تازه راديو فردا

در پي انتشار خبري از سوي راديو فردا مبني بر تكذيب خبر فرستادن پيام تبريك حسني مبارك رئيس جمهور مصر به احمدي نژاد رئيس جمهوري ايران، يك منبع مطلع در قاهره در اين باره، گفت: خبر تبريك رياست جمهوري مصر به مناسبت انتخاب دوباره احمدي نژاد به عنوان رياست جمهوري اسلامي ايران در روزنامه الاهرام (روزنامه ارگان دولت مصر) در تاريخ 19 مردادماه 88 منتشر شده است.

تجمع روبروي اوين سياسي نبود

رئيس پليس اطلاعات و امنيت تهران بزرگ گفت: تعدادي از افراد معترض در پرونده مجتمع نگين براي اعتراض در مقابل زندان اوين تجمع كردند كه عوامل انتظامي با حضور به موقع در محل، تجمع كنندگان را كه حدود 100 نفر بودند، متفرق كردند.سردار عليپور افزود: اين تجمع روبروي اوين سياسي نبود.

من ترانه 16 سال دارم!
ترانه موسوي دومين كنسرت خود را به عنوان نوازنده ابوا با گروه اركيده در روزهاي 21 تا 23 مرداد ماه در تالار وحدت برگزار مي كند.ترانه موسوي از نوازندگان ابوا و هنرجوي هنرستان موسيقي دختران تهران است.ترانه موسوي كه شانزده سال دارد، به تازگي به عنوان نوازنده ثابت گروه اركيده پذيرفته شده است.گفتني است، خبر هتك حرمت و كشته شدن خانمي به نام ترانه موسوي در حوالي مسجد قبا در ماه تير، نقل محافل خبري و رسانه هاي اپوزيسيون نظام بود اما شبكه خبري 30/ 20چند شب پيش به نقل از ثبت احوال اعلام كرد كه تاكنون سه ترانه موسوي در ايران شناخته شده اند و گويا ترانه موسوي

دفتر آيه ا... مكارم: آنچه در سايت معظم له نباشد شايعه است

دفتر آيه ا... مكارم شيرازي اعلام كرد: آنچه در سايت اين مرجع تقليد نباشد جزو شايعاتي است كه مغرضان براي تفرقه افكني ساخته و پرداخته اند.

انتقاد شديد طلايي از انتشار نامه كروبي

مرتضي طلايي، عضو شوراي اسلامي شهر تهران با انتقاد شديد از نامه كروبي به هاشمي درخصوص هتك حرمت بازداشت شدگان گفت: انتشار اين نامه، خلاف امنيت ملي، مصالح نظام، انقلاب و دين اسلام بود. وي افزود: ممكن است فردي احساس نگراني كرده و دست به نوشتن چنين نامه اي زده است اما انتشاردهندگان اين نامه كاري انجام دادند كه دشمن مي خواست.

درخواست عفو بين الملل از ايران در باره محاكمات اخير

رئيس سازمان عفو بين الملل، با اشاره به محاكمه شماري از افراد بازداشت شده در اعتراضها به نتايج انتخابات ايران، از اين كشور خواست تا به ناظران بين المللي اجازه دهند بر روند محاكمه ها نظارت كنند.

اقدام سوال برانگيز صدا و سيما

گزارشگر بخش خبري ساعت 21 در گزارشي در هنگام پخش تصوير كابينه صهيونيستي كه در كنار تصوير حضور زنان در چند دولت غربي به نمايش در آمد، گفت: انتخاب وزير زن امري عادي و جا افتاده در دولتهاي دنيا است.به نظر مي رسد صدا و سيما بايد در استفاده از تصاوير آرشيوي در گزارشهاي خبري خود دقت بيشتري به خرج دهد، تا رژيمي مجعول در ميان دولتهاي به رسميت شناخته شده جا نگيرد.

پخش اذان براي نخستين بار ازقله اورست

فاروق بن سعد زومان كوهنورد عربستاني كه سه روز پيش به همراه يك گروه 4 نفره به قله اورست رسيد، لحظاتي پس از رسيدن به مقصد، اذان گفت. بدين ترتيب براي اولين بار صداي اذان از بلندترين قله جهان پخش شد.

تأييد ارتباط منافقين با القاعده

فرماندار شهر خالص در استان ديالي عراق كه پادگان اشرف(عراق جديد) در آن قرار داشت، گفت كه دلايل محكمي وجود دارد كه ثابت مي كند ساكنان پادگان تروريستي اشرف با شبكه القاعده در ارتباط بودند.

قانون آمريكايي؛ استفاده از فيس بوك و توييتر ممنوع

آمريكا قانون جديدي را به اجرا در آورده كه در آن استفاده از شبكه هاي فيس بوك و توييتر براي نظاميان نيروي دريايي اين كشور ممنوع مي شود.اين دستور جديد اعلام كرده كه طبيعت شبكه هاي اجتماعي موجب ايجاد حملات گسترده و سو ء استفاده هايي مي شود كه اطلاعات را براي دشمنان آشكار و مسيري ساده براي خروج اطلاعات ايجاد مي كند.

بازنشستگي پورمحمدي از وزارت اطلاعات، منتفي شد

بازنشستگي مصطفي پورمحمدي رئيس سازمان بازرسي كل كشور از وزارت اطلاعات منتفي شد.در صورتي كه بازنشستگي پورمحمدي از وزارت اطلاعات ابلاغ مي شد وي نمي توانست رياست سازمان بازرسي كل كشور را عهده دار باشد.براساس قانون، افراد بازنشسته نمي توانند در سازمان بازرسي كل كشور، پست مديريتي داشته باشند.

آلمان اطلاعات محموله هاي ايراني را به آمريكا مي دهد

كمپاني «دي.اچ.ال» كه به اداره پست دولتي آلمان تعلق دارد، هفته گذشته از سوي وزارت خزانه داري آمريكا به پرداخت جريمه 9/4 ميليون دلاري براي حمل كالا به ايران، سودان و سوريه محكوم شده است. اين گزارش مي افزايد: همه مدارك و اسنادي كه از كشورهاي اروپايي و همچنين كشورهايي كه با ايران روابط حسنه دارند، عبور داده مي شوند، به همراه جزئيات داخل محموله در هنگام تحويل آنها به مراكز «دي.اچ.ال» بايد به صورت آنلاين براي وزارت خزانه داري آمريكا فرستاده شود.

انفجار موتور هواپيما علت سقوط توپولف

عضو كميسيون عمران مجلس گفت: انفجار موتور شماره يك هواپيما علت انفجار توپولف در آسمان قزوين بوده است.محمدرضا صابري، نماينده نهبندان در مجلس افزود: به نظر كارشناسان موتور شماره يك هواپيما در آسمان منفجر شده و اين هواپيما پيش از برخورد با زمين منفجر شده و قطعات هواپيما به زمين نرسيده است.

ثمره هاشمي، مسوول پيگيري نامه هاي مردمي؟

شنيده شده است تيم رسيدگي به شكايتها و نامه هاي مردمي نهاد رياست جمهوري كه نزديك به 500 نيرو دارد و مسووليت آن برعهده غرقي است، از اين پس زير نظر مستقيم مجتبي ثمره هاشمي دستيار ويژه رئيس جمهور به فعاليت خود ادامه مي دهد.

مجلس كانتينر 18 ميليارد دلاري را پيگيري نمي كند

ارسلان فتحي پوردر رئيس كميسيون اقتصادي مجلس گفت: با توجه به تكذيب موضوع خروج 5/18 ميليارد دلارسرمايه از كشور، از سوي وزارت اطلاعات، مجلس دليلي براي پيگيري اين موضوع نمي بيند.

رئيس دادگاه اغتشاشگران تهديد شد

يك مقام آگاه از لابي و فشارهاي گسترده به قاضي پرونده رسيدگي به اتهامات اغتشاشگران با هدف خودداري وي براي حضور در دادگاه و انصراف از پرونده خبر داد.

پاداش براي ازدواج با دختري از مذهب ديگر

منابع آگاه عراقي اعلام كردند بر اساس طرحي جديد در عراق كه هدف آن از بين بردن طايفه گرايي است، هر پسر سني مذهب كه با يك دختر شيعي يا هر پسر شيعي كه با يك دختر سني مذهب ازدواج كند، 2 هزار دلار پاداش مي گيرد.

روپرت مرداك رقيب جديد صدا و سيماي ايران

روپرت مرداك و مجموعه رسانه اي در تملك وي بصورت مستقيم وارد عرصه نبرد عليه محصولات فرهنگي توليد ايران شد.شبكه فارسي 1 ، كه از سوي كمپاني استار متعلق به نيوزكورپريشن اداره مي شود، چندي است با آغاز پخش برنامه هاي خود به زبان فارسي وارد نبرد با برنامه هاي فرهنگي ساخت ايران شده است.

احمدي نژاد: گفتم سر قدرتهاي مداخله گر را به سقف مي زنم!!!

احمدي نژاد همزمان با روز خبرنگار در باشگاه خبرنگاران جوان گفت: در گردهمايي اساتيد بسيجي در مشهد گفتم كه دولت با آغاز دور جديد فعاليتها سر قدرتهاي مداخله گر در امور ايران را به سقف مي زند، اما به دروغ اينگونه تبليغ كردند كه احمدي نژاد با آغاز دور جديد فعاليتها سر مخالفان خود در كشور را به سقف مي زند.

بازداشت شماري از شيعيان در عربستان

نيروهاي امنيتي سعودي به خانه هاي برخي از مسلمانان شيعه در منطقه احساء در شرق اين كشور يورش بردند. گزارش شبكه العالم حاكيست، نيروهاي امنيتي سعودي در اين يورش هشت تن از شهروندان شيعه را به اتهام شركت در فعاليتهاي ديني مختلف بازداشت كردند.

آمادگي فرانسه براي اعطاي پناهندگي به معترضين

وزير خارجه فرانسه اعلام كرد سفارت اين كشور در تهران آماده اعطاي پناهندگي به اغتشاشگران پس از انتخابات ايران است.
برنار كوشنر گفت: به سفارت فرانسه در تهران دستور داده شده است كه درصورت درخواست پناهندگي از سوي تظاهرات كنندگان مورد تعقيب در ايران، اين سفارتخانه به آنها پناهندگي بدهد.

نذر 120 ميليوني براي پيروزي احمدي نژاد

يك شهروند شاهرودي كه قبل از انتخابات رياست جمهوري نذر كرده بود در صورت پيروزي محمود احمدي نژاد در انتخابات رياست جمهوري 120 ميليون تومان به مسجد در دست ساخت علي بن الحسين(ع) شهرك گلبرگ شاهرود كمك كند، پس از پيروزي احمدي نژاد براي اداي نذر خود اين مبلغ را در يك فقره چك به هيأت امناي اين مسجد داد.


انتقاد حاج علي اكبري از طرح دولت

حجه الاسلام محمد جواد حاج علي اكبري گفت: طرح ادغام سازمان ملي جوانان با سازمان تربيت بدني و راه اندازي وزارتخانه اي جديد غيركارشناسي است و اميدوارم نمايندگان مردم در مجلس هشتم با بررسي بيشتري به اين طرح رأي ندهند.

گروهك تروريستي عبدالمالك ريگي دولت عراق را تهديد به تلافي كرد

گروهك تروريستي ريگي (جندالله) پس از تصرف پادگان اشرف توسط نيروهاي نظامي عراق، دولت اين كشور را تهديد به تلافي كرد. در بخشي از بيانيه سران گروهك تروريستي ريگي (جندالله) آمده است: از سازمان هاي بين المللي مي خواهيم كه در برابر اين گونه اقدامات ضد انساني كه به دستور رژيم ايران انجام مي گيرد بايستند و براي متوقف كردن يورش به اشرف و براي حفظ حقوق ساكنان اشرف فوراً اقدام نمايند.

صفار هرندي: در حوزه فرهنگ بايد ايده هاي رهبري را دنبال كنيم

صفار هرندي در پاسخ به سوالي در مورد وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامي، حضورخود در آن و عملكرد رئيس جمهور در اين زمينه گفت: فرهنگي ترين چهره كشور ما خود مقام معظم رهبري است و در ميان مسئولان تا به حال فردي را نديده ام كه تا اين اندازه جامعيت و اشراف در نگاهشان نسبت به مسائل فرهنگي وجود داشته باشد. در حوزه فرهنگ بايد ايده هاي رهبري را دنبال كنيم و آقاي احمدي نژاد نيز بايد ايده هاي رهبري را مورد مطالعه قرار دهند و به طور كل بحث فرهنگ بايد مورد بررسي قرار داده شود.به گزارش فارس وي همچنين گفت: حضورم در روزنامه هاي كيهان يا اطلاعات در حد گمانه زني است.

گمرك: سيب آمريكايي وارد نكرده ايم

محمدرضا نادري معاون امور گمركي گمرك ايران با رد اخبار برخي رسانه ها مبني بر واردات سيب آمريكايي از سوي برخي تجار با حمايت دولت و بدون پرداخت عوارض گمركي تاكيد كرد: اين مطلب كذب و واهي است.

بركناري معاون ايرنا

طي حكمي از سوي محمدجعفر بهداد، معاون خبر ايرنا تغيير كرد.براساس اين حكم، عبدالرضا داوري به جاي روح ا... جمعه اي منصوب شده است. يادآور مي شود جمعه اي در يادداشتي در وبلاگ خود نسبت به انتصاب مشايي به معاونت اول رئيس جمهور انتقاد كرده بود.

منافقين از كليساي برلين هم اخراج مي شوند

كليساي «هايليك كرويت» برلين كه چند عضو گروهك تروريستي منافقين در اعتراض به ورود پليس عراق به اردوگاه اشرف در آن اعتصاب غذا كرده اند، تهديد به اخراج اين افراد از اين كليسا كرد.

منبع : http://www.sobhesadegh.ir/

+ نوشته شده در  سه شنبه بیست و هفتم مرداد ۱۳۸۸ساعت 10:18  توسط معاونت پژوهشی شعبه سیاسی حوزه 307  | 

هتاكي بي‌شرمانه صانعي به رئيس‌جمهور/ مدعي‌العموم حق سكوت ندارد

هتاكي بي‌شرمانه صانعي به رئيس‌جمهور/ مدعي‌العموم حق سكوت ندارد
 
 
                      

گروه سياسي- در دنیای امروز که حتی خصوصی‌ترین رفتارها و اظهارات شخصیت‌ها نیز از تیررس رسانه‌های اینترنتی، صوتی و تصویری در امان نیست، هر روز اخبار تأمل‌برانگیز، شگفت‌آور، ترسناک و گاه خنده‌آوری از اظهارات و مواضع افراد شناخته شده، فضای رسانه‌ای موجود را در می‌نوردد و چشم‌ها و گوش‌های بسیاری را به خود متوجه می‌سازد.

این موضوع بویژه در ایام پس از انتخابات ریاست‌جمهوری دهم در ایران، مصادیق زیادی یافت و طی آن بارها مواضع و سخنان شخصیت‌های مختلف بر صدر رسانه‌ها قرار گرفت و موجی از واکنش‌ها را برانگیخت.

این بار اما نوبت به شیخ یوسف صانعی رسیده تا از نردبان مطالب سایت‌های خبری و دیگر رسانه‌ها بالا رود و بر قله آن‌ها بنشیند.

براي دانلود فايل تصويري اينجا كليك كنيد.

البته صانعی در جریان آشوب‌هایی پس از انتخابات نیز، چندین بار به مدد بیانیه‌هایی که در حمایت از میرحسین موسوی، مهدی کروبی و آشوبگران معترض و مخالفت با احمدی‌نژاد منتشر کرد، به خبر اول رسانه‌ها به‌ویژه رسانه‌های بیگانه تبدیل شده بود.

این روند اما، ادامه یافت و رسانه‌های خبری پرده دیگری از "کینه" شیخ یوسف را از رئیس جمهور دهم، افشا کردند.

بر این اساس، صانعی که در هفته‌های گذشته بارها در حمایت از آشوبگران، نظام را متهم کرده و تلویحاً شخصیت‌های انقلابی را مورد اهانت قرار داده بود، اخیرا نیز در اقدامی عجیب احمدی‌نژاد را "حرامزاده" خواند.

وی که خود را "مرجع تقلید" می‌خواند، در جمع تعدادی از روحانیون هم‌نظرش در گرگان، با اشاره به مراسم تحلیف رئیس جمهوری در مجلس گفت: "در مجلس در مقابل قرآن به خدا سوگند می‌خورند، این هم کفاره داره هم حنثش معصیت کبیره است. اون وقت چطور روز از نو روزی از نو؟ این از حرومزادگیشه دروغ میگه! والا امام زمان رو می‌بینه".

اهانت بی‌سابقه و تعجب‌برانگیز صانعی به رئیس جمهور کشور که حدود دو ماه پیش با کسب بیش از24،5 میلیون رای، بار دیگر از مردم ایران رای اعتماد گرفته،در حالي منتشر مي شود كه فيلم اين فحاشي اكنون در خروجي سايت هاي مخالف نظام در دسترس است با اين وصف، براي يوسف صانعي ممكن نيست تا با تكذيب صوري شانه از بار مسئوليت بيان چنين سخنان مجرمانه اي خالي كند.

البته این فحاشی‌ علاوه بر اینکه مفهوم ادعاهای صانعی و کاندیدای محبوبش را درباره "اخلاق‌مداری" و "ادب" بر همگان روشن ساخت، جایگاه این شیخ را در میان علما و مراجع قم نیز بیش از پیش افشا کرد.

صانعی که نقش پررنگی در همراهی موسوی برای ادامه آشوب‌ها و گسترش دامنه آن‌ها ایفا کرده، حتی از سوی رسانه‌های ضد ایرانی بیگانه با عنوان "آیت‌الله العظمی" یاد می‌شود تا بدین وسیله به سخنان و ادعاهای وی جنبه واقعی بخشیده شود.

ادعاهایی صانعی با درخواست موسوی و با تاکید بر "تقلب" کلید خورد اما پس از آنکه هیچ سند و دلیلی برای اثبات آن وجود نداشت، اکنون وارد فاز اتهام‌زنی و اهانت به نظام و منتخبان ملت ایران شده، به گونه‌ای که دست از ادب و نزاکت و منطق شسته و بدون دلیل روی به فحاشی به بالاترین مقام اجرایی آورده است.

اما نکته‌ی روشنی که بعید است صانعی با توجه به ادعایش مبنی بر مرجع تقلید بودن از آن بی‌خبر باشد، مجازات شرعی و قانونی اتهامی است که او به احمدی‌نژاد وارد ساخته است.

البته شاید او انتظار افشای این فحاشی‌‌ها را به منتخب مردم ایران نداشته اما به هر روی با انتشار فيل صوتي چنين سخناني هرگونه شکایتی از او مستوجب حد خواهد بود.

طبق قانون مجازات اسلامی هر کسی اتهامی را به شخص دیگری نسبت دهد و نتواند صحت این انتساب را ثابت کند، اگر مستوجب حد نباشد، به یک ماه تا یک سال حبس و تا ۷۴ ضربه شلاق یا یکى از آنها حسب مورد محکوم خواهد شد.

اما ماجرای اظهارنظرهایی که شامل حدود و تعزیرات می‌شود، به شیخ یوسف خلاصه نمی‌شود.

مهدی کروبی نیز اخیرا در نامه‌ای به هاشمی رفسنجانی بدون ذکر نام قربانیان و متجاوزان ادعایی و حتی یک سند، به صراحت مدعی تجاوز جنسی به زندانیان پسر و دختر شده بود که پس از تحقیق مسئولان کذب بودن آن آشکار شد.

به نظر می رسد اظهارات کروبی نیز همچون صانعی شامل این حکم اسلامی می‌شود چرا که "اگر کسی به یک مؤمن یا مؤمنه نسبت فحشا بدهد و نتواند آن را با 4 شاهد اثبات کند، اولاً این شخص گناهگار و فاسق است مگر اینکه توبه کند، ثانیاً باید 80 ضربه شلاق بخورد."

ادعایی مشابه آنچه کروبی عنوان کرد، پیش از انتخابات از سوی محمدباقر قالیباف نیز مطرح شد، تا حکم اسلامی مذکور او را هم در بر بگیرد.

شهردار تهران و کاندیدای بالقوه تمام انتخابات‌ها، در جمع ستادهای انتخاباتی‌اش به صراحت یکی از وزرای دولت نهم را بدون ذکر نام مشروب‌خوار، وزیر دیگر را دارای مفاسد و در نهایت مشایی، معاون وقت رئیس جمهور و همسرش را منافق خوانده بود.

این اظهارات قالیباف اگر چه از سوی شهرداری تهران مخدوش اعلام شد اما انتشار فایل صوتی آن در اینترنت شبهات را درباره انتساب این سخنان مجرمانه از بین برد.

در این میان احمدی‌نژاد که در دوره چهارساله مسووليتش در دولت نهم آماج حملات به ظاهر انتقادي قرار مي گرفت،‌ طی هفته‌های پیش و پس از انتخابات هدف فحاشی‌ و تهمت‌ها شگفت‌آوری قرار گرفته است.

با اين حال احمدي نژاد تاکنون موضع خاصی عليه سخنان مجرمانه صانعي اتخاذ نکرده و تاكنون حتی از حق خود برای انجام یک شکایت معمولی نیز گذشته است.

منبع : http://www.rajanews.com/detail.asp?id=34495

+ نوشته شده در  سه شنبه بیست و هفتم مرداد ۱۳۸۸ساعت 10:12  توسط معاونت پژوهشی شعبه سیاسی حوزه 307  | 

رونمايي از تمبر انتخابات دهم رياست جمهوري توسط رهبر معظم انقلاب

رونمايي از تمبر انتخابات دهم رياست جمهوري توسط رهبر معظم انقلاب

                                           

 

پايگاه اطلاع رساني دفتر حفظ و نشر آثار حضرت آيت الله العظمي سيدعلي خامنه اي از رونمايي تمبر انتخابات 22 خرداد توسط رهبر معظم انقلاب اسلامي خبر داد.
در اين خبر آمده است: در حاشيه مراسم تنفيذ حكم رياست جمهوري؛ آن سوي پرده، رهبر انقلاب به همراه روساي سه قوه و دبير شوراي نگهبان به سمت حسينيه مي آيند. در راه، وزير ارتباطات از تمبر منتشر شده به مناسبت حضور 40 ميليوني مردم در انتخابات رياست جمهوري رونمايي مي كند. عنوان تمبر «جشن 22 خرداد» است. رهبر و روساي قوا و دبير شوراي نگهبان تابلوي يادبود تمبر را امضا مي كنند.

منبع : http://www.sobhesadegh.ir/

+ نوشته شده در  سه شنبه بیست و هفتم مرداد ۱۳۸۸ساعت 10:4  توسط معاونت پژوهشی شعبه سیاسی حوزه 307  | 

افشاي جاسوسي آمريكا در مساجد

                        افشاي جاسوسي آمريكا در مساجد

افشاي خبر جاسوسي دفتر فدرال بازرسي آمريكا (‌اف‌بي‌آي) در مساجد اين كشور، خشم مسلمانان آمريكايي را برانگيخت.

به گزارش شيعه آنلاين به نقل از فارس، شبكه تلويزيوني الجزيره قطر اعلام كرد؛ "گرياگ مونتيله " كه با حضور در مساجد كاليفرنيا، ادعا مي‌كرد مسلمان است، به‌دستور "اف‌بي‌آي " از مسلمانان و نمازگزاران براي اين نهاد اطلاعاتي، جاسوسي مي‌كرده است.


مونتيله اذعان كرده كه در برخي موارد گزارش‌هايش به اف‌بي‌آي، منجر به بازداشت برخي از مسلمانان شده است.


در همين حال، "حسام آيلوش " عضو شوراي روابط مسلمانان آمريكا نيز اعلام كرد: اف‌بي‌آي همواره ادعا مي‌كند كه مسلمانان، شركاي آنها هستند ولي ما نمي‌توانيم همزمان شريك و مظنون آنها باشيم.

منبع : http://shia-online.ir/article.asp?id=6751&cat=1

+ نوشته شده در  سه شنبه بیست و هفتم مرداد ۱۳۸۸ساعت 9:57  توسط معاونت پژوهشی شعبه سیاسی حوزه 307  | 

پدر "محمود احمدی‌نژاد" بنگلادشی است


پدر "محمود احمدی‌نژاد" بنگلادشی است

یک خانواده مسلمان ساکن شهر سنت پترزبورگ روسیه فرزند ذکور خود را به نام «محمود احمدی نژاد» رئیس جمهوری ایران نامیدند و هم اکنون شناسنامه این کودک نیز صادر شده است.

به گزارش شیعه آنلاین به نقل از بولتن، سایت اینترنتی «ریانووستی» به نقل از وب سایت «تاتار کمیونیتی» نوشت: «محمود احمدی‌نژاد» ششمین فرزند پدری بنگلادشی و مادری روس است.


مادر «محمود احمدی‌نژاد» در مورد این نامگذاری گفته: «رییس جمهور ایران، سیاست هایش، هوش و شیرینی‌اش را دوست دارم.»


رنات والیف رییس سازمان اسلامی محلی «مکه» نیز روز گذشته اطلاع داد: شناسنامه و گواهی تولد نوزاد در حال حاضر صادر شده و این نوزاد با این نام نادر، ششمین فرزند این خانواده مسلمان محسوب می شود.


وی به نقل از مادر محمود احمدی نژاد، کودک تازه متولدشده سنت پترزبورگی، گفت: اگر قرار بود از اینجا نقل مکان کنم، از زندگی کردن در ایران امتناع ندارد.


وي تاكيد كرد: محمود احمدي نژاد رییس جمهوری كشوري است كه از هیچ کس جز الله هراسی ندارد.

منبع : http://shia-online.ir/article.asp?id=6746&cat=1

+ نوشته شده در  سه شنبه بیست و هفتم مرداد ۱۳۸۸ساعت 9:55  توسط معاونت پژوهشی شعبه سیاسی حوزه 307  | 

افشای توافق عربستان و اسرائیل علیه ایران

 

افشای توافق عربستان و اسرائیل علیه ایران

از زمان به قدرت رسیدن باراک اوباما در آمریکا، این نخستین بار است که وی زیر فشار جدی است تا اسرائیل را برای حمله به ایران همراهی کند.

به گزارش شیعه آنلاین به نقل از تابناک، «ورلد دیلی نت» نوشت: یکی از مقامات بلندپایه امنیتی مصر، با بیان این مطلب افزود: اتفاقا نباید پنداشت که این فشارها از سوی دولت اسرائیل بر اوباما وارد می‌شود، بلکه این کشور‌های عرب هستند که در اعمال فشار به آمریکا برای حمله به ایران گوی سبقت را از اسرائیل ربوده‌اند.


این مقام اطلاعاتی مصری گفته است که در میان کشور‌های عرب، این عربستان سعودی است که بیشترین اختلاف را با دولت شیعی ایران دارد و به طور مشخص سعود الفیصل، وزیر خارجه این کشور، در تلاش است که با لابی، ایالات متحده و دیگر کشور‌های غربی را به اعمال فشار به ایران مجبور کند تا عربستان بتواند به راحتی نفوذ خود را در منطقه گسترش دهد.


بر پایه این گزارش، این تحلیلگر اطلاعاتی مصری بر این باور است که اوباما مایل نیست به اسرائیل اجازه حمله به ایران را بدهد. این در حالی است که به گفته وی، اعراب با ایده چتر حمایتی آمریکا برای دفاع از اعراب در برابر ایران مخالف هستند،ولی از موضع مصر در قبال این مسأله سخنی نگفت.


طرح این موضوع در حالی است که چندی پیش در رسانه‌های عربی، از توافق پادشاه عربستان و نخست وزریر رژیم صهیونیستی برای حمله به ایران گزارش‌هایی منتشر شده بود.
بنا بر این گزارش‌ها، عربستان به هواپیما‌های جنگنده اسرائیلی اجازه خواهد داد برای حمله به ایران از آسمان این کشور گذر کنند.


گفتنی است، بر پایه گزارش‌های منتشره، به تازگی و پس از اغتشاشات اخیر عربستان، این کشور رایزنی گسترده‌ای را در محافل دیپلماتیک برای مقابله با ایران آغاز کرده است که توافق با رژیم صهیونیستی، یکی از مصادیق این تلاش‌ها به شمار می‌رود.


ذکر این مورد نیز لازم است که سه کشور اردن، عربستان سعودی و مصر، از جمله کشور‌هایی هستند که  نفوذ حکومت‌های شیعی در منطقه را به هیچ وجه برنتابیده و این مسأله را تهدیدی امنیتی برای خود دانسته و به شدت در حال مقابله با آن هستند.

منبع : http://shia-online.ir/article.asp?id=6729&cat=1

+ نوشته شده در  یکشنبه بیست و پنجم مرداد ۱۳۸۸ساعت 12:10  توسط معاونت پژوهشی شعبه سیاسی حوزه 307  | 

پناهندگی خاتمی به یک کشور اروپایی

           پناهندگی خاتمی به یک کشور اروپایی

روزنامه "الجزیره" نوشت: اعترافات اخیر "محمد علی ابطحی" از چهره‌های شاخص جریان اصلاحات و از دستگیر شدگان حوادث اخیر تهران، سید محمد خاتمی را به فکر پناهنده شدن به یک کشور اروپایی انداخته است.به گزارش شبکه ایران، رئیس بنیاد باران که پس از ناکامی در انتخابات ریاست جمهوری دهم و همراه ساختن مردم در ادامه اعتراضات خیابانی، با اعترافات تکان‌دهنده ابطحی، معاون و مشاور خود در دولت اصلاحات، مواجه شده است، قصد خروج از ایران را دارد. این خبر را روزنامه "الجزیره" داده است.

 

  

الجزیره خبر داد
پناهندگی خاتمی به یک کشور اروپایی

روزنامه "الجزیره" نوشت: اعترافات اخیر "محمد علی ابطحی" از چهره‌های شاخص جریان اصلاحات و از دستگیر شدگان حوادث اخیر تهران، سید محمد خاتمی را به فکر پناهنده شدن به یک کشور اروپایی انداخته است.به گزارش شبکه ایران، رئیس بنیاد باران که پس از ناکامی در انتخابات ریاست جمهوری دهم و همراه ساختن مردم در ادامه اعتراضات خیابانی، با اعترافات تکان‌دهنده ابطحی، معاون و مشاور خود در دولت اصلاحات، مواجه شده است، قصد خروج از ایران را دارد. این خبر را روزنامه "الجزیره" داده است.

این روزنامه در چاپ روز دوشنبه عربستان سعودی در گزارشی نوشت، اعترافات اخیر "محمد علی ابطحی" از چهره‌های شاخص جریان اصلاحات و از دستگیر شدگان حوادث اخیر تهران، سید محمد خاتمی را به فکر پناهنده شدن به یک کشور اروپایی انداخته است.

به نوشته الجزیره، خاتمی قصد دارد با هدف تشکیل جبهه‌ای متشکل از جریان های سیاسی مخالف دولت و حکومت ایران به زودی راهی یکی از کشورهای اروپایی شود .

به گزارش ایرنا این روزنامه، گروه‌های مخالف دولت ایران در خارج کشور به خاتمی پیشنهاد کرده‌اند به منظور ریاست بر موسسه بین المللی گفتگوی فرهنگ‌ها و تمدن‌ها که مقرش در ژنو است، عازم سوییس شود .

در همین حال روزنامه "جوان" نیز نوشت، سیدمحمد خاتمى پس از شکست سنگین جریان متبوعش در انتخابات اخیر، به شدت پیگیر گرفتن یک منصب بین‌المللى است.

به نوشته این روزنامه، خاتمى که به گفته محمدعلی ابطحى ارتباطات خارجى فراوانى دارد، درصدد است با ارتباط‌گیرى با سران کشورهای مختلف و لابى‌گرى با برخى نهادهاى بین‌المللى، منصب ریاست یکى از این نهادها را در اختیار گیرد و به بهانه این موضوع هم از کشور خارج شود و هم نوعى مصونیت بین‌المللى براى خود دست و پا کند. نهادهاى فرهنگى بین‌المللى و حقوق بشرى از جمله مواردى است که خاتمى در حال رایزنى براى رسیدن به برخى از آنهاست.

این موضوع از آنجا اهمیت یافته است که به دنبال افشاگری‌های متهمان آشوب‌ها و به میان آمدن پای خاتمی در ساماندهی رویدادهای اخیر، مطالبه عمومی برای کشاندن او به پای میز محاکمه افزایش یافته است.

منبع : http://www.esteghamat.ir/pages.asp?id=3973

+ نوشته شده در  یکشنبه بیست و پنجم مرداد ۱۳۸۸ساعت 12:5  توسط معاونت پژوهشی شعبه سیاسی حوزه 307  | 

ضرورت ممنوع‌الخروجي خاتمي تا رسيدگي كامل به اتهامات اغتشاشگران

 ضرورت ممنوع‌الخروجي خاتمي تا رسيدگي كامل به اتهامات اغتشاشگران

احسان نراقي ضدانقلاب مقيم لندن درصدد متقاعد كردن خاتمي براي خروج از كشور و برعهده گرفتن رياست اپوزيسيون است، در عين حال فعالان سياسي تأكيد مي‌كنند تا پيش از پايان دادگاه اغتشاشگران نبايد به خاتمي اجازه خروج از كشور داده شود.

به گزارش رجانيوز، انتشار اين خبر البته سناريوي طراحان آن را برهم زده است، به طوري كه تدوين کنندگان طرح مذکور که علني شدن اين پروژه در مرحله چانه زني آن‌ها با بقاياي جريان مدعي اصلاحات موجب شد تا تحت فشار جريان مذکور قرار گيرند، براي پس گرفتن طرح پيشنهادي خود از دو عضو روحاني نماي يک تشکل سياسي به تکاپو افتاده اند.

متن اين طرح ذيل سربرگ رسمي گروهک پيشنهاد دهنده تايپ و با امضاي دبيرکل آن جمعه شب گذشته به تشکل سياسي فوق الاشاره تحويل داده شده است.

در عين حال، فعالان سياسي معتقدند دستگاه قضايي كشور تا پيش از پايان دادگاه اغتشاشگران بايد خاتمي را ممنوع الخروج كند.

عضو کميسيون امنيت ملي و سياست خارجي مجلس با اشاره به انتشار شايعاتي مبني بر قصد محمد خاتمي براي پناهنده شدن به يک کشور اروپايي، پناهنده شدن خاتمي را امري بعيد ندانست ولي در عين حال خواستار ممنوع‌الخروج شدن او تا پايان دادگاه رسيدگي به اتهامات اغتشاشگران، شد.

جواد کريمي قدوسي در اين خصوص به فرار بني‌صدر از كشور اشاره مي‌كند و مي‌گويد: در گذشته شاهد پناهندگي يا پشت کردن چهره‌ها و شخصيت‌هايي از مسئولان اجرايي که در نظام جمهوري اسلامي مدتي مسئوليت داشتند، بوده‌ايم.

وي با بيان اينکه "موضوعي که اخيراً درباره رفتن خاتمي در رسانه‌ها منعکس شده است موضوعي غريب و ناآشنا نيست"، اضافه کرد: افرادي که در دوراني مسئوليت‌هايي را برعهده گرفتند اما در عمل توفيقي نيافتند، به خارج از کشور رفته و در استوديوهاي خبري رسانه‌هاي بيگانه حاضر شده و مطالبي گفته‌اند که با افکار و منش ظاهري آنان در گذشته فرق داشته است.

نماينده مشهد با اشاره به اينکه "چنين افرادي که در چنين شرايطي قرار دارند، به تدريج فاصله آنان با نظام آنقدر زياد مي‌شود که سرانجام بر گذشته خود قلم سرخي مي‌کشند"، افزود: بروز اين اتفاق در مورد خاتمي بعيد نيست.

عضو کميسيون امنيت ملي و سياست خارجي در گفتگو با ايرنا با بيان اينکه "نحوه فکر و عمل خاتمي در دوره هشت ساله اصلاحات آنچنان نبود که از نظام جمهوري اسلامي انتظار مي‌رفت"، ادامه داد: همراهان او که در بازداشتگاه‌ها هستند پس از مدتي از زندان‌هاي ظاهري خارج شده و آزادي روح آنان به حقانيت جمهوري اسلامي اعتراف کرده است، چنين تحولي نتيجه صداقت و اخلاق جمهوري اسلامي است.

به گفته او، در دولت خاتمي شاهد خيانت‌هاي سنگيني از سوي اعضاي هيئت دولت در زمينه امنيت ملي بوديم که با افشاي اسرار هسته‌اي و نظامي زمينه را براي وارد کردن ضربه به جمهوري اسلامي فراهم کرده بودند.

عضو کميسيون امنيت ملي و سياست خارجي تاکيد کرد "اميدواريم آقاي خاتمي با توجه به گذشته، به اصلاح خود بپردازد" و ادامه داد: اما اگر چنين اتفاقي نيفتد هرگز جمهوري اسلامي ايران از اين اتفاق ضرر نمي‌بيند زيرا امنيت ملي امروز ايران چنان جايگاه قوي و مقدرانه‌اي در جهان يافته است که با اين خس و خاشاک‌ها و اتفاق‌ها گرد و غباري بر آن نمي‌نشيند.

وي درباره اين گفته خود توضيح داد: اگر افرادي که روزي دشمن به آنان براي ضربه زدن به ايران دل بسته بود، به خارج از کشور بروند به اينگونه، مسير پيوند آنان با کشور بريده و ارتباط آنان با کشور قطع مي‌شود و به اين ترتيب دشمن بار ديگر ضربه خواهد خورد.

کريمي قدوسي با بيان اينکه "بايد خاتمي در قبال اين خبر عکس العمل نشان داده و آن را تکذيب کند"، از دستگاه قضايي نيز خواست تا او را ممنوع‌الخروج کند.

همچنين عضو هيئت رييسه مجلس شوراي اسلامي و عضو کميسيون امنيت ملي و سياست خارجي در واکنش به انتشار خبر روزنامه "الجزيره" مبني بر قصد محمد خاتمي براي پناهنده شدن به يک کشور اروپايي، از او خواست نسبت به اين خبر واکنش نشان دهد.

حميد رضا حاجي بابايي البته تاکيد کرد: آقاي خاتمي اينقدر عاقل هست که چنين کاري را انجام ندهد.

روزنامه الجزيره چاپ روز دوشنبه عربستان سعودي با انتشار گزارشي نوشت: اعترافات اخير محمد علي ابطحي از چهره هاي شاخص جريان اصلاحات و از دستگير شدگان حوادث اخير تهران، سيد محمد خاتمي را به فکر پناهنده شدن به يک کشور اروپايي انداخته است.

منبع : http://www.rajanews.com/detail.asp?id=33685

+ نوشته شده در  یکشنبه بیست و پنجم مرداد ۱۳۸۸ساعت 11:52  توسط معاونت پژوهشی شعبه سیاسی حوزه 307  | 

بشار اسد امروز به ايران مي‌آيد

                بشار اسد امروز به ايران مي‌آيد

خبرگزاري فارس: شبكه خبري العالم از سفر امروز بشار اسد رئيس جمهور سوريه به تهران خبر داد.

                                    

به گزارش فارس، شبكه خبري العالم اعلام كرد كه "بشار اسد "، امروز يكشنبه به ايران سفر مي‌كند تا با محمود احمدي‌نژاد رئيس جمهور ايران ديدار كرده و انتخاب مجدد وي به عنوان رئيس جمهوري ايران را تبريك بگويد.
بنابر اين گزارش، دو طرف همچنين درباره راه‌هاي توسعه روابط دو كشور و تحولات منطقه گفت‌وگو خواهند كرد.
شبكه خبري العالم گزارش داد: اين در حالي است كه پيشتر اخباري درباره ميانجيگري سوريه براي آزادي "نازك افشار "، كارمند سفارت فرانسه در تهران كه در جريان اغتششات اخير در ايران بازداشت شده بود، منتشر شده بود.
پايگاه خبري "سيريا نيوز " نيز هدف از سفر بشار اسد به تهران را اعلام تبريك براي دور دوم رياست جمهوري محمود احمدي نژاد رئيس جمهوري ايران و بررسي راههاي پيشبرد روابط دوجانبه دانست.
اين چهارمين سفر رئيس جمهور سوريه به تهران در زمان رياست جمهوري احمدي‌نژاد است و رئيس جمهور ايران نيز تاكنون چندين بار به دمشق سفر كرده است.
شبكه خبري العالم تاكيد كرد، روابط سوريه و ايران در زمينه‌هاي مختلف و از زمان پيروزي انقلاب اسلامي در 30 سال گذشته تاكنون ممتاز بوده و دمشق به عنوان نزديك‌ترين متحد تهران در منطقه محسوب مي‌شود.
منبع :http://www.farsnews.com/newstext.php?nn=8805250139

+ نوشته شده در  یکشنبه بیست و پنجم مرداد ۱۳۸۸ساعت 11:46  توسط معاونت پژوهشی شعبه سیاسی حوزه 307  | 

پخش كليپي از اقدامات مخرب آشوبگران در دادگاه

سومين جلسه دادگاه رسيدگي به اتهامات متهمان پرونده كودتاي مخملي
 
                پخش كليپي از اقدامات مخرب آشوبگران در دادگاه

خبرگزاري فارس: در سومين جلسه علني دادگاه رسيدگي به اتهامات متهمان كودتاي مخملي و اغتشاشات اخير تهران بخشي از اقدامات آشوبگران در تخريب اموال عمومي در قالب كليپ به تصوير درآمد.


به گزارش خبرنگار سياسي خبرگزاري فارس، در سومين جلسه علني دادگاه رسيدگي به اتهامات متهمان كودتاي مخملي با هدف تنوير افكار عمومي كليپي از اقدامات آشوبگران در اغتشاشات اخير تهران براي حضار به نمايش درآمد.
در اين كليپ چگونگي به آتش كشيدن خودروها، حمله به مراكز عمومي، يورش به پايگاه بسيج 117 ناحيه قدس، به آتش كشيدن مسجد لولاگر تهران، ضرب و شتم ماموران انتظامي و بسيجي، خسارت به اموال عمومي به تصوير كشيده شده است.
نكته قابل تامل در اين كليپ حضور پررنگ طرفداران و حاميان كانديداي ناكام در انتخابات رياست جمهوري دهم در اين اغتشاشات است.

منبع : http://www.farsnews.com/newstext.php?nn=8805250215

+ نوشته شده در  یکشنبه بیست و پنجم مرداد ۱۳۸۸ساعت 11:44  توسط معاونت پژوهشی شعبه سیاسی حوزه 307  | 

آيت الله صادق لاريجاني رئيس قوه قضائيه و مقام معظم رهبري

              آيت الله صادق لاريجاني رئيس قوه قضائيه و مقام معظم رهبري

آيت الله صادق لاريجاني رئيس قوه قضائيه و مقام معظم رهبري

منبع : http://www.farsnews.com/pic.php?ph=Media-8805-ImageNews-880525-1_880525_L600.jpg&dsc=آيت الله صادق لاريجاني رئيس قوه قضائيه و مقام معظم رهبري

+ نوشته شده در  یکشنبه بیست و پنجم مرداد ۱۳۸۸ساعت 11:42  توسط معاونت پژوهشی شعبه سیاسی حوزه 307  | 

اسامي متهمان حاضر در سومين جلسه رسيدگي به پرونده كودتاي مخملي

سومين جلسه رسيدگي به اتهامات متهمان پرونده كودتاي مخملي
 
اسامي متهمان حاضر در سومين جلسه رسيدگي به پرونده كودتاي مخملي

خبرگزاري فارس: در جريان برگزاري سومين دادگاه رسيدگي به اتهامات متهمان پرونده كودتاي مخملي كيفرخواست و اتهامات 28 نفر از متهمان مطرح و مورد رسيدگي قرار مي‌گيرد.


به گزارش خبرنگار سياسي خبرگزاري فارس اسامي متهمان حاضر در سومين دادگاه رسيدگي به اتهامات متهمان پرونده كودتاي مخملي كه در حال برگزاري است، به شرح ذيل است:
1 - عليرضا اشراقي
2 - پيام ده پناه
3 - ميثم قرباني
4 - يقوقيل شائوليان
5 - زيبا عسگري
6 - حسين باستاني نژاد
7 - موسي شاه كرمي
9 - مرداد ورشويي
10 - ايمان سهراب‌پور
11 - ايمان پوررضا
12 - مهدي فتاح بخش
13 - محمدرضا اسماعيل زاده
14 - حسام ترمسي
15 - محمد رسولي
16 - حسين اعظامي
17 - مهرداد اصلاني
18 - كامران جهانباني
19 - شهرام موسيوند
20 - محمد درمنكي فراهاني
21 - مهدي مقيمي
22 - مجيد مقيمي
23 - امير حجتي
24 - فرتاش فرهاد پور
25 - مسعود شميراني
26 - اكبر اجدادي
27 - محسن جعفري
28 - مهدي مرتضي پور
منبع :
http://www.farsnews.com/newstext.php?nn=8805250345

+ نوشته شده در  یکشنبه بیست و پنجم مرداد ۱۳۸۸ساعت 11:40  توسط معاونت پژوهشی شعبه سیاسی حوزه 307  | 

سایت موسوی:اعترافات تواب ۳ساله!

  این خبر را حتما مطالعه کنید :

 

   سایت موسوی:اعترافات تواب ۳ساله!

جوان نوشت :
سايت ميرحسين موسوى اخيراً در ادعايى به كشف تازه اى درباره دادگاه متهمان آشوب هاى اخير دست يافت و نوشت: شنيده شده يكى از كسانى كه در دادگاه به ارتباط با افرادى در خاك عراق اعتراف كرده و به رابطه با فرقه رجوى متهم شده، اساساً در زمان ناآرامى هاى پس از انتخابات، در تهران حضور نداشته است. به ادعاى سايت موسوى، اين فرد كه از ساكنان خيابان چهار مردان قم است، ۲۰ سال پيش در زندان تواب مى شود و گروه رجوى را نيز رها مى كند و به زندگى خود مشغول مى شود.
اما پس از ۲۰ سال، بار ديگر او را دستگير كرده اند تا در دادگاه در كنار اصلاح طلبان بنشانند و در شرايطى كه هيچ يك از چهره هاى اصلاح طلب در اين دادگاه حاضر به اعتراف نشده اند، از اين تواب سابق اعتراف بگيرند. فرد مورد ادعاى سايت ميرحسين كسى نيست، جز ناصر عبدالحسينى متولد ۱۳۶۵ كه اگر ادعاى سايت موسوى درست باشد، در ۳ سالگى به جرم عضويت در گروهك منافقين دستگير شده و در زندان توبه كرده و حالا بعد از ۲۰ سال به دادگاه آورده شده تا اعتراف كند!

منبع : http://www.jahannews.com/vdcg3y93.ak9z34prra.html

+ نوشته شده در  پنجشنبه بیست و دوم مرداد ۱۳۸۸ساعت 13:39  توسط معاونت پژوهشی شعبه سیاسی حوزه 307  | 

ماجرای نامه هایی که اطرافیان هاشمی پاره کردند

     ماجرای نامه هایی که اطرافیان هاشمی پاره کردند

مردم منطقه مشاهده کردند که نامه های آنها توسط همراهان هاشمی رفسنجانی و دور از چشم رییس مجمع تشخیص مصلحت نظام و در جلوی چشم آنها پاره شده و به آنها گفته شده است که حل مشکلات خود را از همان آقای احمدی نژاد بخواهید.

آیت الله هاشمی رفسنجانی که در ایام تحلیف و تنفیذ احمدی نژاد در شمال به سر می برد در یکی از روزهای استقرار در استان مازندران در مسیر بخش بند پی شرقی و حوالی روستای شیخ موسی به پیاده روی پرداخت. 

به گزارش خبرنگار جهان در مازندران  بعضی از مردمی که در زمان پیاده روی هاشمی رفسنجانی او را دیده بودند سعی کردند تا با نوشتن نامه از او برای حل بعضی از مشکلاتشان درخواست کمک کنند. رییس مجمع تشخیص مصلحت نظام با روی با بعضی از مردم دیدار داشته و به عنوان عیدی به آنها مبالغی تا 2 هزار تومان نیز پرداخت کرده است. 

اما مردم منطقه به هنگام دادن نامه به رییس مجمع تشخیص مصلحت نظام  با این سوال همراهان هاشمی  روبرو شدند که در زمان انتخابات به چه کسی رای داده اند؟ ، 

افرادی که به صراحت از رای خود به احمدی نژاد سخن گفتند مشاهده کردند که نامه های آنها توسط همراهان هاشمی رفسنجانی و دور از چشم رییس مجمع تشخیص مصلحت نظام و در جلوی چشم آنها پاره شده و به آنها گفته شده است که حل مشکلات خود را از همان آقای احمدی نژاد بخواهید. 

برخی از افراد حاضر در صحنه تلاش کردند ماجرا را به اطلاع آیت الله هاشمی برسانند که موفق نشدند و موضوع را باخبرنگار جهان درمیان گذاشتند  .

منبع : http://www.jahannews.com/vdccioqe.2bqxe8laa2.html

+ نوشته شده در  پنجشنبه بیست و دوم مرداد ۱۳۸۸ساعت 13:32  توسط معاونت پژوهشی شعبه سیاسی حوزه 307  | 

تغییر ذائقه اماراتی ها در تجارت دختران

         تغییر ذائقه اماراتی ها در تجارت دختران
 
                                                           تغییر ذائقه اماراتی ها در تجارت دختران
نزدیک به دویست میلیون نفر دختر در اسارت شبکه های مافیایی فعال در این زمینه قرار دارند که درآمدی نزدیک به 13 میلیارد دلار را متوجه باندهای تبهکار و سازمانهای دست اندرکار در این تجارت می کنند.
تجارت زنان و دختران در بین تجار اماراتی به امر متداول تبدیل شده و هر روز اخبار متفاوتی در این خصوص به کشور می رسد.

به گزارش جهان، در تازه ترین گزارشهای نهادهای امنیتی کشورهایی که بیشترین آسیب را در این عرصه دیده اند نشان می دهد که اماراتی ها بازار هدف خود را از کشورهای همسایه به شرق اروپا بویژه اوکراین تغییر داده اند.

میزان درآمد دختران روسپی در دبی بسیار بالا است. دختران قاچاق شده دبی با معیارهای تناسب اندام و چهره انتخاب می شوند و همین امر اماراتی ها را بر آن داشته که اوکراین را بعنوان بازار هدف انتخاب کنند.

اخیرا مؤسسات غیردولتی دفاع از حقوق زنان در اوکراین، در جدیدترین گزارشات خود، انتقادات شدیدی را متوجه دولت امارات متحده عربی و بازرگانان آن کرده‌اند. در این گزارش بازرگانان اماراتی به تجارت و قاچاق دختران اوکراینی با هدف مشغول شدن در زمینه روسپی‌گری در کشورهای مختلف عربی به ویژه امارات، متهم شده‌اند.

در همین راستا منابع امنیتی از اوکراین خبر می‌دهند که با اعتراض شدید این مؤسسات غیردولتی دفاع از حقوق بشر، سازمان اطلاعات و امنیت اوکراین اخیرا بررسی‌هایی را در این زمینه آغاز کرده است. اولین بررسی‌های انجام شده نشان می‌دهد هر سال دست‌کم 500 دختر اوکراینی توسط بازرگانان اماراتی به کشورهای عربی قاچاق می‌شوند که درآمد حاصل از آن حدود 9 میلیون یورو است. برخی از این دختران که گیر این باند می‌افتند، از خانواده های سرشناس اوکراینی هستند.

بررسی‌های انجام شده توسط سازمان اطلاعات و امنیت اوکراین همچنین نشان می‌دهد که افرادی از عراق، روسیه، اکراین، امارات و برخی دیگر کشورهای عربی، این باندهای قاچاق دختران را تشکیل داده‌اند و پیش بینی می‌شود پس از محاکمه، هر یک از آنان دست‌کم به 15 سال حبس محکوم شوند.

در همین حال "میخائیل آندرینکو" رئیس اداره مبارزه با قاچاق بشر در اوکراین اعلام کرد که تعدادی از این قاچاقچیان بازداشت شده و روانه زندان شده‌اند. مدتها بود که رفتار و تحرکات آنان را زیر نظر داشتیم. متأسفانه یکی از مأموران پلیس اوکراین نیز همدست آنان بوده است.

"آندرینکو" همچنین افزود: در حال حاضر 11 عضو این باند را بازداشت کرده‌ایم که 4 تن از آنان اماراتی، 2 تن عراقی، یک نفر روسی و مابقی اوکراینی هستند. ما این مسأله را با سفارت امارات متحده عربی در کییف نیز در میان گذاشته‌ایم و مذاکرات در این باره با آنان آغاز شده است.

رئیس اداره مبارزه با قاچاق بشر در اوکراین در ادامه گفت: برخی سرنخ را بدست آورده‌ایم که ملکه جمال اوکراین در سال 2000 میلادی نیز با این باند همکاری می‌کرده و در واقع او دختران را برای این باند مشخص ‌کرده است. او پس از شناسایی موفق شد از اوکراین فرار کند اما نام او را به پلیس بین الملل (اینترپل) داده‌ایم.

نزدیک به دویست میلیون نفر دختر در اسارت شبکه های مافیایی قرار دارند که درآمدی نزدیک به 13 میلیارد دلار را متوجه باندهای تبهکار و سازمانهای دست اندرکار در این تجارت می کند.
+ نوشته شده در  پنجشنبه بیست و دوم مرداد ۱۳۸۸ساعت 13:27  توسط معاونت پژوهشی شعبه سیاسی حوزه 307  | 

دستگیری اعضای تیم تروریستی ریگی

                 دستگیری اعضای تیم تروریستی ریگی

در پی گزارشات مردمی و گسترش چتر اطلاعاتی و زیر نظر گرفتن تحرکات مشکوک برخی عناصر وابسته به گروهک موسوم به ریگی در بعضی مناطق سیستان و بلوچستان، با اقدامات اطلاعاتی سربازان گمنام امام زمان(عج) در اداره کل اطلاعات این استان اعضای یک تیم تروریستی وابسته به این گروهک شناسایی و چهار نفر آنان دستگیر شدند.

به گزارش شیعه آنلاین به نقل از رجانيوز به نقل از روابط عمومی وزارت اطلاعات ، این تیم تروریستی قصد داشت با هدف ایجاد اختلاف و تفرقه در میان صفوف مسلمین به ویژه اهل سنت و شیعیان این استان مبادرت به انفجار در برخی نقاط از پیش تعیین شده نمایند که قبل از هرگونه تحرک مذبوحانه با عملیات به موقع ماموران اداره کل اطلاعات زاهدان یک نفر از عناصر اصلی و سه تن از تروریست ها بازداشت شدند.


بر اساس این گزارش در بازرسی ماموران اطلاعاتی از خانه تیمی و محل اختفای این عناصر تروریست که وابستگی آنان به استکبار جهانی برای امت شهید پرور هر روزآشکارتر می شود، مقادیر قابل توجهی مواد منفجره ، سلاح و مهمات جنگی آماده شده برای مقاصد شوم این گروهک ، کشف و ضبط گردیده است.

منبع :http://shia-online.ir/article.asp?id=6674&cat=1

+ نوشته شده در  پنجشنبه بیست و دوم مرداد ۱۳۸۸ساعت 13:15  توسط معاونت پژوهشی شعبه سیاسی حوزه 307  | 

غايب مراسم تنفيذ در سوادكوه بود (خبر ويژه)

                            غايب مراسم تنفيذ در سوادكوه بود (خبر ويژه)

            


يك سايت نزديك به خانواده هاشمي رفسنجاني حضور وي در مناطق تفريحي مازندران را به هنگام مراسم تنفيذ و تحليف رياست جمهوري تاييد كرد.
سايت «آينده» در واكنش به انتشار برخي شايعات، تاييد كرد هاشمي رفسنجاني در آن هنگام در سوادكوه به سر مي برده و مشغول زيارت امامزاده ابوطالب بوده است. سايت مذكور در عين حال شايعات مربوط به «همراهي هاشمي از سوي كرباسچي»، «اقامت هاشمي در منزل يكي از فاميل هاي متنفذ منطقه (برادران نياز)» و «تنش ميان روستائيان منطقه با برخي اطرافيان هاشمي» را رد كرد و فاقد صحت دانست.
فارغ از صحت و سقم شايعات اخير، سفر تفريحي آقاي هاشمي به مازندران و غيبت از مراسم رسمي تنفيذ و تحليف انتقادهاي بسياري را در ميان افكارعمومي و نخبگان برانگيخت. اين غيبت قابل پيش بيني اما غيرقابل توجيه در تقابل با رأي مردم در حالي بود كه آقاي هاشمي در موضع گيري هاي پس از انتخابات تلاش كرده بود از خود چهره اي بيطرف و ميانجي كه دنبال حل اختلاف هاست به نمايش بگذارد اما متاسفانه همان گونه كه از قبل از انتخابات هم مشخص بود، وي در عمل خود را در حد حامي يك نامزد ناكام انتخابات (بلكه رقيب يك نامزد ديگر) نشان داد و اين خلاف تدبير و زيركي و درايتي بود كه از او حتي در ميان برخي اطرافيانش انتظار مي رفت.
گفتني است برخي محافل فرصت طلب و بعضاً مرتبط با بيگانه، اختلاف و تقابل موجود ميان آقاي هاشمي و رئيس جمهور را بهانه و فرصت مناسبي براي سوق دادن آقاي هاشمي به سمت تقابل با كليت نظام ارزيابي كرده اند!!

منبع : http://www.kayhannews.ir/880522/2.htm#other208

+ نوشته شده در  پنجشنبه بیست و دوم مرداد ۱۳۸۸ساعت 12:52  توسط معاونت پژوهشی شعبه سیاسی حوزه 307  | 

حس آشنا يا وسوسه غريب ريپورتر شدن براي راديوي سيا؟! (خبر ويژه)

   حس آشنا يا وسوسه غريب ريپورتر شدن براي راديوي سيا؟! (خبر ويژه)

                         


عضو ارشد ستاد ميرحسين موسوي به رغم تكذيب چند هفته پيش مصاحبه با راديوي سازمان سيا و فحاشي به كيهان به خاطر انتقاد از اين مصاحبه، مجدداً به گفت وگو با راديو فردا پرداخت!
عليرضا بهشتي در گفت وگو با بهروز كاروني خبرنگار راديو فردا به تكرار مجدد انبوهي از اتهامات عليه نظام در برخورد با بازداشت شدگان پرداخت تا دست ارگان طراحان اصلي اغتشاش و ناامني در ايران، خالي از سوژه براي جنجال و دادن آدرس هاي انحرافي نباشد.
ادعاهاي همدردي با آسيب ديدگان كه در مواضع عناصر سياسي همزبان با رسانه هاي ضد انقلاب تكرار مي شود در حالي است كه اساساً بدون همدستي و همراهي همين طيف افراطي، جبهه ضد انقلاب خارجي نمي توانست به القاي تقلب و خيانت در رأي مردم و ايجاد التهاب اجتماعي-سياسي بپردازد و اكنون كه آن اتفاقات تلخ رخ داده، متهمان اصلي ماجرا با فرار به جلو و شروع از پله دوم و سوم، مي كوشند ضمن سلب اتهام از خود، نظام را در جايگاه متهم بنشانند و به جاي پاسخگويي به همه آنهايي كه حقشان در آشوب هاي خياباني به خاطر زياده طلبي و باج خواهي افراطيون ضايع شده، در كسوت وكيل مدافع آنان ظاهر شوند.
گفت وگو و گزارشگري طيفي از مدعيان اصلاح طلبي براي بدنام ترين و رسمي ترين رسانه هاي بيگانه نظير راديو فردا، بي بي سي، صداي آمريكا، دويچه وله و راديو فرانسه تبديل به حركتي مباح شده كه به كرات انجام مي شود و تنها در صورت اعتراض هاي داخلي است كه مورد انكار و تكذيب- و در عين حال فحاشي عليه منتقدان قرار مي گيرد. همكاري و تهيه سوژه براي رسانه هاي بيگانه در حالي است كه عناصر سياسي مذكور از انواع سايت ها و روزنامه ها (نظير قلم نيوز، اعتماد، اعتمادملي و...) براي ارتباط با افكارعمومي برخوردار هستند اما با اين همه گويا يك حس آشنا و صميمي! يا وسوسه اي غريب باز هم آنها را به سمت همكاري با بيگانگان مي كشاند.
اسفندماه سال 86 غلامحسين كرباسچي در پي تماس خبرنگار راديوي سازمان سيا(فردا) به وي گفته بود «حرف هاي شما خيلي اعتباري ندارد... شما يك راديوي وابسته به بيگانه هستيد و هيچ ارزشي از نظر مردم كشور ما نداريد. هم شما و هم صداي آمريكا تمام تحليل هايتان سطحي و بسيار مزخرف است و من هم ديگر بيشتر از اين حاضر نيستم با شما صحبت كنم». اما چندماه بعد كرباسچي به مصاحبه مجدد با همين راديو پرداخت و از آن طريق عليه دولت بدگويي و اتهام پراكني كرد.
برخي قرائن و شواهد حاكي از آن است كه چند تن از همكاران يك خبرگزاري افراطي و چند سايت و روزنامه داخلي همزمان براي رسانه هاي بيگانه نيز دلالي مي كنند و رابط برخي عناصر داخلي با رسانه هاي خارجي محسوب مي شوند و در اين ميان معلوم نيست عناصر سياسي داخلي چرا به بلندگوهاي دشمن پناه مي برند؟!
منبع :
http://www.kayhannews.ir/880522/2.htm#other208

+ نوشته شده در  پنجشنبه بیست و دوم مرداد ۱۳۸۸ساعت 12:40  توسط معاونت پژوهشی شعبه سیاسی حوزه 307  | 

اهداي جايزه ترويج بي بندوباري به شيرين عبادي (خبر ويژه)

               اهداي جايزه ترويج بي بندوباري به شيرين عبادي (خبر ويژه)

 

                                                 

جايزه ترويج آزادي جنسي به شيرين عبادي كه پيشتر از آن نيز جايزه صلح نوبل را به خاطر خوش خدمتي به ناقضان بين المللي حقوق بشر دريافت كرده بود رسيد.
روزنامه انگليسي زبان «كوريا تايمز» ديروز نوشت كه شيرين عبادي «جايزه منهايي» (Manhae) كه معروف به جايزه آزادي جنسي است را در شهر سئول كره جنوبي دريافت كرده است.
به گزارش ايرنا، «منهايي» نام مستعار شاعر كره اي «هان يونگ يون» است كه آثار وي در حوزه ادبيات هجو سروده شده است.
بنا به اطلاعات موجود در دايره المعارف ويكي پديا اشعار نامبرده درباره مسائل غيراخلاقي و ادبيات جنسي است و جايزه «منهايي» هر ساله به افرادي كه آزادي هاي جنسي را در جهان ترويج مي كنند اهداء مي شود.

منبع : http://www.kayhannews.ir/880522/2.htm#other206

+ نوشته شده در  پنجشنبه بیست و دوم مرداد ۱۳۸۸ساعت 12:30  توسط معاونت پژوهشی شعبه سیاسی حوزه 307  | 

آقاي خيانت به كروبي مدال شهامت داد (خبر ويژه)

                         آقاي خيانت به كروبي مدال شهامت داد (خبر ويژه)

 

         
شايعه پراكني يك نامزد ناكام انتخابات در پوشش نامه نگاري خصوصي به هاشمي رفسنجاني و سپس درز دادن آن در رسانه هاي رسمي وابسته به دولت هاي غربي به مذاق عناصر ضدانقلاب و بدسابقه خوش آمده است.
احمد سلامتيان از عناصر نزديك به گروهك منافقين و دفتر هماهنگي بني صدر با ابراز ذوق زدگي از شايعه پراكني اخير كروبي به راديو فرانسه گفت: چنين نامه اي و مسائل عمده نماديني ]؟![ كه آقاي كروبي مطرح مي كند بي سابقه است. اين جناياتي كه آقاي كروبي مطرح مي كند حتي در تاريخ هم سابقه ندارد و عدالت جمهوري اسلامي را زيرسؤال مي برد. من فكر مي كنم نامه آقاي كروبي از نقطه نظر نمادين، يكي از عمده ترين ادعانامه ها عليه نظام است.
مانور سايت ها و محافل ضدانقلاب روي نامه رسواي مهدي كروبي در حالي است كه رئيس مجلس ديروز با استناد به گزارش هاي هيئت تحقيق مجلس، ادعاهاي مذكور را كذب محض توصيف كرد.
در همين حال روزنامه اعتماد ملي براي ستايش سياهكاري دبيركل حزب، سراغ يكي از بدنام ترين اعضاي حزب مشاركت رفت و از قول وي شجاعت- بخوانيد بلاهت و شهرت طلبي- كروبي را ستود. احمد شيرزاد به اعتماد ملي گفت: بيش از هر چيز بايد شهامت و جلوداري مهدي كروبي را تحسين كنم. توقع از چهره هاي اثرگذار پيگيري اين ظلم هاست. هرچند كه اكنون در داخل نظام كميته هايي تشكيل شده و برخي نمايندگان مجلس پيگيري هاي اثرسازي داشته اند اما اين كافي نيست و لازم است چهره هاي برجسته وارد اين مسئله بشوند.
گرفتن تائيديه از اين عضو حزب مشاركت براي شايعه پراكني بي سند و خيانت آميز كروبي در حالي است كه شخص كروبي در مجلس ششم، مواضع شيرزاد را تكرار دروغ پراكني ها و سياه نمايي هاي راديو اسرائيل عليه جمهوري اسلامي خوانده بود.
اين واكنش كروبي به نطق پيش از دستور شيرزاد در مجلس بود كه هماهنگ با اتهام پراكني مقامات و رسانه هاي بيگانه مدعي شده بود «ايران درباره فعاليت هاي هسته اي خود 19سال به دنيا دروغ گفته و اكنون دم خروس بيرون افتاده است.» اما بازرسي هاي گسترده آژانس بين المللي انرژي اتمي، دروغ و خيانت آميزبودن اين اظهارات را ثابت كرد.
حالا معلوم نيست روزنامه آقاي كروبي چگونه به سراغ همين عنصر كذاب رفته تا براي آقاي كروبي عنوان شهامت و شجاعت بتراشد؟ برخي تحليلگران معتقدند ساده لوحي آقاي كروبي در كنار علاقه وي براي سر زبان ها بودن و شهرت اندوزي از طريق جنجال آفريني باعث اقدام اخير شده است.
گفتني است ديروز دكتر لاريجاني با استناد به بررسي هاي انجام شده توسط كميته تحقيق مجلس، ادعاي كروبي را كذب محض دانست و برخي از نمايندگان مجلس خواستار محاكمه و مجازات او شدند.
منبع :
http://www.kayhannews.ir/880522/2.htm#other206

+ نوشته شده در  پنجشنبه بیست و دوم مرداد ۱۳۸۸ساعت 12:10  توسط معاونت پژوهشی شعبه سیاسی حوزه 307  | 

كتاب مقدس كودتاچي‌هاي مخملي

روشهاي ايجاد نافرماني مدني
                        
                           كتاب مقدس كودتاچي‌هاي مخملي

خبرگزاري فارس: جين شارپ براي كارگزاران كودتاي مخملي دستورالعمل و آئين نامه‌اي تهيه كرده كه به كتاب مقدس كودتاچي‌ها تبديل شده و گام به گام توسط آنها دنبال مي‌شود.

                                      
                                            

به گزارش خبرگزاري فارس، بررسي عملكرد اغتشاشگران در كودتاهاي رنگي نشان مي دهد اقدامات آنها مشابه با يكديگر است و از جزوه جين شارپ كه 198 روش نافرماني مدني در آن نام برده شده برگرفته شده اند.
اين جزوه فهرستي از هرگونه اقدام ضروري و ممكن براي سازماندهي يك جنبش نافرماني موثر و كارآمد در مقابل نهادهاي دولتي و كمك براي تسخير دولت است.
اين تاكتيكها از اين قرار هستند:
شيوه هاي كنش خشونت پرهيز

*اعتراضي و اقناعي
بيانيه‌هاي رسمي
1- سخنراني‌هاي عمومي
2- نامه‌هاي اعتراضي يا حمايتي
3- اعلاميه توسط ارگان‌ها و موسسات
4- بيانيه‌هاي عمومي امضاء شده
5- اعلام جرم
6- طومار ارتباط گيري گسترده‌تر با مردم
7- شعار، كاريكاتور، نماد
8- پرچم، پوستر، نامه سرگشاده
9- بروشور، جزوه، كتاب
10- روزنامه و نشريه
11- صفحه، راديو، تلويزيون
12- الف، نوشتن شعار روي زمين و در هوا (با استفاده از هواپيما و بالون)
12- ب، فرستادن پيام‌هاي گروهي (اينترنتي و تلفني) و ايميل اين شيوه اولين بار به وسيله جنبش خشونت پرهيز عليه رژيم ميلوسويچ به كار گرفته شد.

نمايندگي‌هاي گروهي
13- هيات‌هاي نمايندگي
14- جوايز تحقيرآميز
15- لابي گروهي
16- صف‌آرايي اعتراض آميز
17- انتخابات نمايشي سخره‌آميز

اقدامات نمادين همگاني
18- استفاده از پرچم و رنگ‌هاي نمادين
19- نماد- پوشي (پوشيدن نمادهاي خاص)
20- دعا و عبادت
21- ارائه اعتراضي و نمادين اشيا
22- تظاهرات لختي
23- از بين بردن دارايي خود
24- استفاده نمادين از چراغ
25- نمايش/ نشان دادن پرتره و عكس صورت
26- نقاشي اعتراضي
27- استفاده از اسامي و علايم جديد
28- صداهاي نمادين
29- استرداد نمادين
30- حركات و ژست‌هاي توهين آميز

فشارهاي فردي
31- ايجاد مزاحمت براي مقامات
32- دست انداختن مقامات
33- ابراز همبستگي با همباوران و همرزمان
34- موزيك و شب‌زنده‌داري

درام و موزيك
35- شوخي‌هاي هزل‌آميز و مطايبه
36- اجراي نمايش و برگزاري كنسرت
37- آوازخواني

حركات دسته جمعي
38- راهپيمايي
39- كارناوال اعتراضي
40- دسته‌هاي مذهبي
41- سفر زيارتي
42- كاروان موتوري

اداي احترام به رفتگان
43- عزاداري سياسي
44- مراسم تشييع تمسخرآميز
45- مراسم تدفين نمايشي
46- همايش و تجليلي در گورستان‌ها

گردهمايي‌هاي عمومي
47- گردهم‌آيي‌هاي اعتراضي يا حمايتي
48- ملاقات‌هاي اعتراضي
49- ملاقات‌هاي اعتراضي با لباس مبدل
50- جلسات خود‌آموزي

عقب‌نشيني و كناره‌گيري
51- ترك كردن
52- سكوت كردن
53- محكوم كردن قدرداني‌هاي رسمي
54- پشت كردن

* عدم همكاري اجتماعي
طرد كردن
55- بايكوت اجتماعي عام
56- بايكوت اجتماعي خاص
57- پرهيز جنسي
58- بي‌اعتنايي و انزواي ارتباطاتي
59- محجور كردن

شركت نكردن در برنامه‌هاي عمومي، بي‌اعتنايي به رسوم و عدم همكاري با سازمان‌ها
60- تعليق فعاليت‌هاي ورزشي و اجتماعي
61- بايكوت امور اجتماعي
62- اعتصابات دانشجويي
63- نافرماني اجتماعي
64- بيرون آمدن از نهادهاي اجتماع

كنار كشي از سامانه اجتماعي
65- در خانه ماندن
66- عدم همكاري كامل فردي
67- «پرواز» كارگران
68- بست نشستن
69- ناپديد شدن گروهي
70- مهاجرت‌هاي اعتراضي


* عدم همكاري اقتصادي (تحريم)
اقدامات مصر‌ف‌كنندگان
71- تحريم كالا از طرف مصرف‌كنندگان
72- عدم مصرف كالاهاي تحريم شده
73- ساده زيستن
74- به تعويق انداختن اجاره
75- نپرداختن اجاره
76- تحريم كالاها در سطح ملي
77- تحريم كالاها در سطح جهاني

اقدامات كارگران و كارفرمايان
78- تحريم از طرف كارگران
79- تحريم از طرف توليد‌كنندگان (اقدام واسطه‌ها)
80- تحريم از طرف تهيه‌كنندگان و تحويل‌دهندگان

اقدام از طرف صاحبان و مديران
81- تحريم از طرف بازرگانان
82- عدم فروش يا اجاره ملك
83- ممانعت
84- امتناع از همياري‌هاي صنعتي
85- اعتصاب عمومي بازرگانان

اقدام از طرف صاحبان منابع مالي
86- بيرون كشيدن پول از بانك
87- خودداري از پرداخت دستمزد، شهريه و ماليات
88- خودداري از پرداخت بدهكاري‌ و بهره
89- قطع بودجه و اعتبارات
90- خودداري از دريافت عايدي يا سود
91- خودداري از قبول پول دولتي

اقدام از طرف دولت
92- تحريم داخلي
93- درست كردن ليست سياه براي بازرگانان
94- تحريم از طرف فروشندگان بين‌الملل
95- تحيم از طرف خريداران بين‌الملي
96- تحريم بين‌المللي بازرگاني


* عدم همكاري اقتصادي ( اعتصاب)
اعتصاب نمادين
97- اعتصاب اعتراضي
98- دست از كار كشيدن به طور محدود

اعتصاب كشاورزي
99- اعتصاب دهقانان
100- اعتصاب كارگران مزارع

اعتصاب گروه‌هاي ويژه
101- خودداري كارگران تحت فشار از ادامه كار
102- اعتصاب زندانيان
103- اعتصاب صنعت‌گران
104- اعتصاب حرفه‌اي

اعتصاب صنعتي
105- اعتصاب عناصر كليدي يك سازمان
106- اعتصاب صنعتي
107- اعتصاب از سر همدردي

اعتصابات مشخص
108- اعتصاب جنبي
109- اعتصاب بزرگ
110- اعتصاب براي كند كردن كار
111- اعتصاب براي به دست گرفتن زمام امور
112- سر كار نرفتن به علت «بيماري»
113- اعتصاب استعفايي (به وسيله استعفا اعتصاب كردن)
114- اعتصاب محدود
115- اعتصاب مبني بر انتخاب

اعتصاب همزمان چند صنعت مختلف
116- اعتصاب تعميم يافته
117- اعتصاب عمومي

تركيبي از اعتصاب و فلج كردن اقتصادي
118- اعتصاب تحريمي
119- به زانو درآوردن اقتصاد

* عدم همكاري (سياسي)
سرپيچي
120- خودداري از تبعيت
121- خودداري از پشتيباني علني
122- نوشتار و سخنراني در پشتيباني از مقاومت

عدم همكاري شهروندان با دولت
123- تحريم مراكز قانون‌گذاري
124- تحريم انتخابات
125- نپذيرفتن پست‌هاي دولتي
126- تحريم سازمان‌ها و موسسات دولتي
127- خارج شدن از نهادهاي آموزشي وابسته به دولت
128- تحريم سازمان‌هايي كه از طرف دولت حمايت مي‌شوند
129- امتناع از كمك به ماموران اجرايي
130- جايگزين كردن علايم شخصي با نشانه‌هاي خاص
131- امتناع از پذيرش منتصبين دولتي
132- امتناع از منحل كردن نهادهاي موجود
133- با بي‌ميلي و به كندي كار كردن
134- عدم انجام وظايف در صورت نبود نظارت
135- نافرماني گروهي
136- نافرماني پنهاني
137- پراكنده نشدن بعد از جلسه يا گردهم‌آيي
138- تحصن
139- نرفتن به سربازي و ناديده گرفتن حكم اخراج (از كشور)
140- پنهان شدن، گريختن و استفاده از مدارك شناسايي جعلي
141- نافرماني مدني در رابطه با قوانيني كه «نامشروع» مي‌دانيد

اقدامات به وسيله كارمندان دولت
142- عدم ياري رساني به مردم از طرف ماموران ياري رساني (در موارد مشخص و به دقت انتخاب شده)
143- اخلال در خطوط اطلاعاتي و فرماندهي
144- مانع شدن و سنگ‌اندازي
145- عدم همكاري اداري
146- عدم همكاري حقوقي
147- كم‌كاري و عدم ارائه خدمات اجرايي (در موارد مشخص و به دقت انتخاب شده)
148- تمرد

اقدامات داخلي دولت
149- طفره رفتن‌هاي نيمه قانوني و به تاخير انداختن
150- سرپيچي از همكاري به وسيله واحدهاي دولتي

اقدامات بين‌المللي دولت
151- تغييرات در نمايندگي‌ها از جمله نمايندگي‌هاي ديپلماتيك
152- تاخير و لغو برنامه‌هاي ديپلماتيك
153- به رسميت نشناختن ديپلماتيك
154- قطع روابط ديپلماتيك
155- بيرون رفتن از سازمان‌هاي جهاني
156- عدم عضويت در سازمان‌هاي جهاني
157- اخراج كردن از سازمان‌هاي جهاني

دخالت رواني
158- خود را نماياندن
159- روزه الف) روزه اخلاقي ب) اعتصاب غذا پ) روزه تحريمي
160- محاكمه معكوس
161- آزار خشونت پرهيز

دخالت‌هاي فيزيكي
162- درون نشيني
163- درون ايستايي
164- اعتراض سواره
165- اعتراض تهاجمي
166- اعتراض ضربتي
167- اعتراض عبادتي
168- يورش خشونت پرهيز
169- حمله هوايي خشونت پرهيز
170- تعرض خشونت پرهيز
171- اعتراض صدايي
172- سد كردن خشونت پرهيز
173- اشغال خشونت پرهيز

دخالت‌هاي اجتماعي
174- ايجاد الگوهاي نوين اجتماعي
175- غيرقابل استفاده كردن تسهيلات
176- طفره رفتن
177- آشكارا اعتراض كردن
178- تاتر چريكي
179- نهادهاي اجتماعي جايگزين
180- سامانه ارتباطي جايگزين

دخالت‌هاي اقتصادي
181- اعتصاب معكوس
182- اعتصاب نشسته در محل
183- اشغال خشونت پرهيز زمين
184- ناديده گرفتن قوانين راه‌بندان
185- جعل كردن با انگيزه‌هاي سياسي
186- خريد بازدارنده
187- تصرف اموال
188- بازار شكني
189- به كارگماري گزينشي
190- بازارهاي جايگزين
191- سيستم حمل و نقل جايگزين
192- نهادهاي اقتصادي جايگزين

دخالت‌هاي سياسي
193- زياد كردن بار سامانه اداري
194- افشاي هويت ماموران مخفي
195- حبس خواهي
196- سرپيچي مدني از قوانين «خنثي»
197- كار كردن ولي همكاري نكردن
198- حاكميت دوگانه (دو دولتي)

ويژه ‌نامه "كودتاي مخملي " در خبرگزاري فارس

منبع :http://www.farsnews.com/newstext.php?nn=8805080386

+ نوشته شده در  پنجشنبه بیست و دوم مرداد ۱۳۸۸ساعت 11:52  توسط معاونت پژوهشی شعبه سیاسی حوزه 307  | 

مراسم توديع و معارفه رؤساي قديم و جديد قوه قضاييه

صبح روز شنبه صورت مي‌گيرد؛
 
            مراسم توديع و معارفه رؤساي قديم و جديد قوه قضاييه

خبرگزاري فارس: صبح روز شنبه هفته آينده مراسم توديع و معارفه رؤساي قديم و جديد قوه قضاييه برگزاري خواهد شد.


به گزارش خبرنگار سياسي خبرگزاري فارس مراسم توديع آيت‌الله سيد‌محمود هاشمي شاهرودي و معارفه آيت‌الله صادق لاريجاني به عنوان رئيس جديد قوه قضاييه صبح روز شنبه هفته آينده در محل حوزه رياست قوه قضائيه برگزار خواهد شد.
اين مراسم با حضور محمود احمدي نژاد رئيس جمهور و علي لاريجاني رئيس مجلس شوراي اسلامي برگزار مي‌شود كه حجت الاسلام و المسلمين محمدي گلپايگاني رئيس دفتر رهبر معظم انقلاب نيز در اين جلسه حكم ابلاغ ايشان براي رئيس جديد قوه قضائيه را قرائت خواهد كرد.
منبع :
http://www.farsnews.com/newstext.php?nn=8805210644

+ نوشته شده در  پنجشنبه بیست و دوم مرداد ۱۳۸۸ساعت 11:48  توسط معاونت پژوهشی شعبه سیاسی حوزه 307  | 

اعلام آمادگی فرانسه برای اعطای پناهندگی به اغتشاشگران

   اعلام آمادگی فرانسه برای اعطای پناهندگی به اغتشاشگران

وزیر خارجه فرانسه امروز اعلام كرد سفارت این كشور در تهران آماده اعطای پناهندگی به اغتشاشگران پس از انتخابات ایران است.

به گزارش فارس، "برنار كوشنر " امروز در گفت‌وگو با روزنامه "آجوردویی آن فرانس " (Aujourd'hui en France) اعلام كرد: «به سفارت فرانسه در تهران دستور داده شده است كه درصورت درخواست پناهندگی از سوی تظاهرات‌كنندگان تحت تعقیب در ایران، این سفارتخانه درخواست آنها را پذیرفته و به آنها پناهندگی اعطا كند.»


وی در ادامه به اعترافات روز شنبه گذشته "نازك افشار " كارمند سفارت فرانسه در دور دوم دادگاه رسیدگی به پرونده كودتای مخملی در كنار "كلوتید ریس " تبعه كشور فرانسه و دیگر تظاهركنندگان در دادگاه انقلاب اسلامی اشاره كرد.


كوشنر در گفت‌وگو با روزنامه لوپاریزین نیز افزود: « "نازك افشار " روز شنبه در دور دوم دادگاه مدعی شده بود كه آنچه به حق و عادلانه است این است كه در صورت درخواست پناهندگی تظاهرات‌كنندگان تحت تعقیب از سفارت فرانسه، این سفارتخانه با درخواست آنها موافقت كرده و درهای خود را به روی آنها باز نگه دارد.»


وی در ادامه مدعی شد: «این دستور و امر تمام اروپائیان است و سنت دموكراتیك ما است.»


وزیر خارجه فرانسه همچنین درباره ریس كه از روز یكم ژوئیه گذشته به اتهام شركت در اغتشاشات و ناآرامی‌های انتخاباتی تهران در بازداشت به سر می‌برد، گفت: «اتهامات وارده علیه وی بی پایه و اساس است.»


كلوتید ریس و كارمندان محلی سفارت‌های انگلیس و فرانسه در ایران روز گذشته در كنار سایر شركت‌كنندگان در اغتشاشات اخیر تهران در دادگاه انقلاب اسلامی محاكمه شدند.


كلوتید ریس كه طی حوادث پس از انتخابات دستگیر شده پدر وی از اعضای كمیساریای انرژی هسته‌ای فرانسه و مادر وی عضو ارتش فرانسه است.


اقدام علیه امنیت ملی از طریق حضور در تجمعات و اغتشاشات مورخه 25 و 27 خرداد ماه و همچنین جمع‌آوری اخبار، اطلاعات و تهیه تصاویر از این اغتشاشات و ارائه آن به وابسته علمی سفارت فرانسه از دیگر اتهامات ریس است.

منبع : http://www.irdc.ir/fa/content/7560/default.aspx

+ نوشته شده در  چهارشنبه بیست و یکم مرداد ۱۳۸۸ساعت 12:2  توسط معاونت پژوهشی شعبه سیاسی حوزه 307  | 

بازداشت همسر مهدى هاشمى در آشوب هاى اخیر

           بازداشت همسر مهدى هاشمى در آشوب هاى اخیر

در ناآرامى هاى پراكنده روز دوشنبه تهران، همسر مهدى هاشمى رفسنجانى، فرزند رئیس مجمع تشخیص مصلحت، حوالى میدان ونك در تهران دستگیر شد.

به نوشته روزنامه جوان، وى پس از دستگیر شدن و با طى مراحل قانونى، در اختیار مراجع ذیربط قرار گرفته است. البته همسر فرزند رئیس مجمع تشخیص مصلحت نظام صبح دیروز با وساطت هاى صورت گرفته آزاد شده و به خانواده اش پیوسته است.

گفتنى است در جریان ناآرامى هاى ۳۰ خرداد امسال نیز، فائزه، دختر رئیس مجمع تشخیص مصلحت در حالى كه به همراه برخى بستگانش، از جمله دو دختر خود و همسر مرعشى در میان آشوبگران حضور داشتند، دستگیر شدند اما دو روز بعد با وساطت هاى انجام گرفته، با آزادى آنها از بازداشت موقت، موافقت شد. فائزه هاشمى البته بعدها ادعا كرد كه قصد آشوبگرى نداشته و درآن حوالى به دنبال« ساندویچ» مى گشته است

منبع : http://www.irdc.ir/fa/content/7540/default.aspx

+ نوشته شده در  چهارشنبه بیست و یکم مرداد ۱۳۸۸ساعت 11:57  توسط معاونت پژوهشی شعبه سیاسی حوزه 307  | 

شاپور كاظمی كیست؟

                      شاپور كاظمی كیست؟    
 


در تاریخ 26/3/1388 آقای شاپور كاظمی برادر خانم زهرا كاظمی مشهور به رهنورد همسر آقای میرحسین موسوی كه دارای تابعیت دوگانه ایالات متحده آمریكاست در هنگام شركت در اغتشاشات و آتش زدن 7 دستگاه موتور سیكلت در میدان ونك تهران به همراه معشوقه‌اش خانم فاطمه رهنما كه یك منافق با سابقه‌ی محكومیت 8 سال زندان بخاطر اقدامات تروریستی در گروهك منافقین است دستگیر شده و از خانه‌ی تیمی مشترك و مجلل این دو نفر در شمال تهران مشروبات الكلی و ابزار لهو و لعب كشف گردید.

به گزارش ثانيه نيوز، این دو نفر در اعترافات خود اعلام نموده اند كه به منزل آقای میرحسین موسوی تردد داشته اند و با توجه به جهت نسبت خانوادگی خیلی نزدیك مراوده‌ای فعال داشته است در تحریك میرحسین موسوی به دست زدن به اقدامات افراطی پس از انتخابات موثر بوده اند.

شاپور كاظمی برادر خانم آقای میرحسین موسوی همچنین تاكنون توانسته با استفاده از ارتباطات خود در سیستم بانكی، وام‌های سنگین چند ده میلیارد تومانی از سیستم بانكی كشور دریافت نماید كه ظاهرا هنوز بازپرداخت دهها میلیارد تومان آن انجام نشده است.

شاپور كاظمی دارای تابعیت دوگانه (تابعیت ایران و آمریكا) داشته و با نهادهای اطلاعاتی ایالات متحده آمریكا در ارتباط بوده است. همچنین دختر آقای شاپور كاظمی نیز كه در تحركات اخیر نقش داشته دارای تابعیت كاناداست و پس از حوادث اخیر با مقادیر معتنابهی ارز از كشور گریخته است.

منبع :http://www.sanyehnews.com/sanyeh/website/index.php?option=com_content&task=view&id=9691&Itemid=9

+ نوشته شده در  چهارشنبه بیست و یکم مرداد ۱۳۸۸ساعت 11:53  توسط معاونت پژوهشی شعبه سیاسی حوزه 307  | 

بسیار پیشرفته تر از آنچه که غرب می پندارد

ارزیابی اطلاعاتی اسراییل از توان موشکی ایران :
بسیار پیشرفته تر از آنچه که غرب می پندارد
ایران همچنین قصد تولید 500 سکوی متحرک پرتاب موشک را دارد که قابلیت این را خواهد داد که موشک ها ی بالستیک در سرزمینی با وسعت 1 میلیون و ششصد هزار کیلومتر مربع ، قابل استتار و جابجایی شوند و امکان هر گونه حمله پیشدستانه برای نابودی توان موشکی ایران به حداقل برسد.


عصر ایران – کارشناسان نظامی اسراییل در گزارشی که اخیرا درباره توان موشکی ایران ارایه داده اند ار تقویت توان موشکی ایران در سال های آتی ابراز نگرانی کرده اند .

به گزارش عصر ایران وب سایت اینترنتی " Examiner " با اشاره به این گزارش آورده است که توان موشکی ایران بسیار فراتر از آن چیزی است که کشورهای غربی درباره ایران می دانند.

در این گزارش آمده است که ایران در برنامه میان مدت و بلند مدت ارتقای توان موشک های بالستیک خود قصد تولید 1000 موشک بالستیک با برد بالای 1550 مایل (2500 کیلومتر ) را دارد.

در این گزارش آمده است که ایران همچنین قصد تولید 500 سکوی متحرک پرتاب موشک را دارد که قابلیت این را خواهد داد که موشک ها ی بالستیک در سرزمینی با وسعت 1 میلیون و ششصد هزار کیلومتر مربع ،  قابل استتار و جابجایی شوند و امکان هر گونه حمله پیشدستانه برای نابودی توان موشکی ایران به حداقل برسد.

در این گزارش که به نظر می رسد همانند بسیاری دیگر از گزارش های اسراییلی ها درباره توان و خطر تسلیحاتی ایران اغراق شده است آمده است که توان موشکی ایران بسیار فراتر از حد انتظار کشورهای غربی است و کشورهای غربی می پندارند که با توجه به محدودیت های ایران در دسترسی به تکنولوژی های ساخت موشک های دوربرد و ابزارهای پرتاب کلاهک های هسته ای ، امکان پیشرفت ایران در این زمینه بسیار کند و همراه با موانع زیادی است .

منبع : http://www.asriran.com/fa/pages/?cid=80365

+ نوشته شده در  چهارشنبه بیست و یکم مرداد ۱۳۸۸ساعت 11:48  توسط معاونت پژوهشی شعبه سیاسی حوزه 307  | 

افشای ماجرای سوء استفاده از دختران عراقی

افشای ماجرای سوء استفاده از دختران عراقی

شبکه آمریکایی MSNBC در گزارشی به نقل از دو عضو سابق شرکت امنیتی «بلک واتر» آمریکا ، ابعاد تازه ای از جنایات این شرکت در عراق را فاش کرد.

به گزارش شيعه آنلاين به نقل از عصر ایران به نقل از این شبکه آمریکایی، دو عضو ارشد سابق موسسه «بلاک واتر» با تقدیم شکایتی علیه مدیر این شرکت به دادگاه ایالت ویرجینیای آمریکا ، جزییات هولناکی از اقدامات غیراخلاقی وی در عراق را فاش کرده اند.


براساس این گزارش از جمله اتهامات «اریک پرنس» مدیر بلک واتر ، مشارکت وی در قتل هایی برای سرپوش گذاشتن بر کشتار عراقی هاست.


از سوی دیگر مدیر عامل بلک واتر متهم شده است که ماموریت خود را در عراق براساس دیدگاه مسیحی – صلیبی مبتنی بر کشتار مسلمانان و مقابله با تعالیم اسلامی پایه ریزی و اجرا می کرده است.


این گزارش می افزاید: اما شاید «شوک آورترین» اتهام وارده از سوی دو کارمند سابق بلک واتر، به ماجرای سوء استفاده از دختران عراقی مربوط باشد.


به گزارش شبکه آمریکایی، شرکت بلک واتر متهم است که از دختران خردسال عراقی به عنوان روسپی در محوطه امنیتی خود در منطقه سبز بغداد ، سوء استفاده کرده و این در شرایطی است که مدیر شرکت در جریان این اقدامات غیراخلاقی قرار داشته اما هیچ تلاشی برای توقف آن نکرده است.


در شکواییه دو مامور ارشد بلک واتر آمده است: "این شرکت دختران جوان را وادار می کرد در ازای یک دلار برای اعضای آن در داخل «کمپ مردان بلاک واتر» خدمات جنسی فراهم کنند."


این گزارش ادامه می دهد: "این حوادث در حالی رخ می داد که مدیر شرکت به طور مکرر از این کمپ دیدن می کرد اما هیچ اقدامی برای بازداشتن کارکنان خود از سوء استفاده از کودکان صورت نمی داد."


در شکوائیه مذکور در مورد سایر اتهامات مدیر شرکت آمده است: " در اواسط ماموریت بلاک واتر در عراق به دستور مدیر موسسه، چند کارمند آن به دلیل احتمال انتقال اخبار فعالیت بلاک واتر به اف بی ای آمریکا در یک اقدام سری به قتل رسیدند."


همچنین گفته شده تمامی اسناد و مدارک شامل پیامهای الکترونیکی، نوارهای ویدئویی و اسناد خطی که جنایات هولناک مدیر این شرکت امنیتی را برملا می کند توسط او و همراهانش نابود شده اند.


اگرچه بلاک واتر این شکوائیه را مردود دانسته است اما پیشتر نیز پنج مامور این موسسه امنیتی به اتهام کشتار 17 شهروند عراقی در سپتامبر 2007 در دادگاه آمریکا محکوم شدند.


بلاک واتر نخستین شرکت آمریکایی است که پس از اشغال عراق توسط آمریکا موفق به عقد قرار دادهای میلیونی برای حضور در عراق شد.

منبع : http://www.shia-online.ir/article.asp?id=6606&cat=1

+ نوشته شده در  چهارشنبه بیست و یکم مرداد ۱۳۸۸ساعت 11:34  توسط معاونت پژوهشی شعبه سیاسی حوزه 307  | 

مدينه‌فاضله همجس‌بازان یا أم‌‌الفساد جهان؟

مدينه‌فاضله همجس‌بازان یا أم‌‌الفساد جهان؟

روزنامه آمریکایی "کریستین ساینس مونیتور" چندي پيش طی گزارشی نوشت: به دلیل رشد صنعت "توریسم جنسی" در رژیم صهیونیستی، سرزمین‌های اشغالی به گردشگاه همجنس‌گرایان جهان تبدیل شده است. البته ناگفته نماند علت این مسأله حمایت پشت پرده و پنهانی دولت صهیونیستی از این صنعت برای جذب هرچه بیشتر گردشگران است.

به گزارش شيعه آنلاين به نقل از جهان،‌ اما به نظر مي‌رسد اين حمايت، ديگر به صورت پنهاني و پشت پرده نيست. "شيمون پرز " رئيس رژيم صهيونيستي چند شب پيش با شركت در جشنواره همبستگي با همجنس‌بازان در سرزمين‌هاي اشغالي، در اظهاراتي كم‌سابقه حمايت كامل خود از آنها را اعلام كرد. وي در سخناني در اين جشنواره گفت كه هر انساني حق دارد تا زمانيكه مخالف قانون و نظام جامعه نباشد، هر طور كه دوست دارد، زندگي كند.


در ادامه گزارش روزنامه "کریستین ساینس مونیتور" آمده: هدف دولتمردان صهیونیستی جذب هر چه بیشتر پولهایی است که گردشگران جهان در راه "گردشگي جنسي" آنرا هزینه می‌کنند.


در همین راستا "توماس روث" رئیس اتحادیه "کومنتی مارکتینگ" (مؤسسه تحقیق و پژوهش در مورد مسائل جنسی و همجنس‌گرایی) که مقر آن در شهر آمریکایی "سان فرانسیسکو" است طی اظهاراتی گفت: گردشگری جنسی در "اسرائیل" روزبروز در حال افزایش است زیرا "اسرائیل" به گردشگاهی برای همجنس‌گرایان جهان تبدیل شده است. دولت "اسرائیل" نیز برای جذب هرچه بیشتر پول‌هایی که در راه هزینه می‌شود، تلاش می‌کند زیرا مبلغ بسیار هنگفتی است. بازار گردشگری همجنس‌گرایان حدود 10 % از کل صنعت گردشگری جهان را تشکیل می‌دهد.


از سوی دیگر "شای دویچ" رئیس بخش گردشگری همجنس‌گرایان در کمیته صهیونیستی "أجودا" که به مسائل و مشكلات همجنس‌گرایان رسیدگی می‌کند، در این باره گفت: هزاران گردشگر همجس‌گرا هر ساله به "اسرائیل" سفر می‌کنند.


"دویچ" در ادامه می‌افزاید: حدود پنج سال پیش، هر ساله فقط صدها همجنس‌گرا به "اسرائیل" سفر می‌کردند و حدود ده سال پیش اصلا همجنس‌گرایان به "اسرائیل" سفر نمی‌کردند، اما در حال حاضر هر ساله این عدد به هزاران نفر رسیده است.


در همین راستا "یانیف بوریا" استاد دانشگاه صهیونیستی "بن گوریون" در رشته مدیریت گردشگری و هتل در این باره می‌گوید: دولت "اسرائیل" خواستار رونق گرفتن هر چه بیشتر این بازار است. شهرهای مختلف "اسرائیل" برای بازاریابی و جذب هر چه بیشتر همجنس‌گرایان جهان تلاش می‌کنند و دولت نیز به طور رسمی لوازم مورد نیاز را فراهم می‌کند.


روزنامه "کریستین ساینس مونیتور" در ادامه گزارش خود می‌نویست: بیشتر هتل های لوکس و پرستاره در "اسرائیل"، به استخر و سواحل ویژه‌ای برای همجنس‌گرایان مجهز هستند. قوانین "اسرائیل" نيز تشویق کننده جذب هر چه بیشتر گردشگران همجنس‌گراست به طوریکه امسال قانونی به قوانین "اسرائیل" افزوده شد که بر اساس آن همجنس‌گرایان می‌توانند برای خود "فرزند خوانده" بگیرند.


گفتنی است دادگاه عالی "اسرائیل" بیست سال پیش قوانيني را تصویب کرد كه بر اساس آن همجنس‌گرایان "اسرائیل" توانستند در ارتش صهیونیستی خدمت کنند و علاوه بر آن از حق ارث نیز برخوردار شوند و ازدواج آنان نیز به طور رسمی در "اسرائیل" ثبت می‌شود.


این در حالیست که جمعیت افراطی یهودیان آرتودکس معتقد است ترویج گردشگری همجنس‌گرایان موجب اهانت به اماکن مقدس مانند "بیت المقدس اشغالی" می‌شود.

http://www.shia-online.ir/article.asp?id=6635&cat=1 :منبع
+ نوشته شده در  چهارشنبه بیست و یکم مرداد ۱۳۸۸ساعت 11:25  توسط معاونت پژوهشی شعبه سیاسی حوزه 307  | 

در ديدار منتشر نشده رهبري چه گذشت؟


در ديدار منتشر نشده رهبري چه گذشت؟

دو هفته پیش، رهبر انقلاب در جمع اعضای دفتر رهبری، در سخنانی نكات بسیار مهمی را درباره رخدادهای اخیر و نحوه برخورد نخبگان با این حوادث مطرح كردند.


به گزارش شيعه آنلاين به نقل از تابناك، آیت‌الله خامنه‌ای در این سخنان كه پنجم مرداد ماه ایراد شد، بصیرت را اصلی‌ترین نیاز امروز جامعه عنوان كرده و فرمودند: «اگر من بخواهم یك توصیه به شما بكنم، آن توصیه این خواهد بود كه بصیرت خودتان را زیاد كنید؛ بلاهایی كه بر ملت‌ها وارد می‌شود، در بسیارى از موارد بر اثر بی‏بصیرتی است.»


ایشان با اشاره به رخدادهای صدر اسلام در دوران حكومت حضرت رسول (ص) و سختی‌های دوران امیرالمومنین (ع) در ادامه تأكید كردند: «یكى از كارهاى مهم نخبگان و خواص، تبیین است؛ حقایق را بدون تعصب و بدون حاكمیت تعلقات جناحى و گروهى روشن كنند؛ اینها مضر است. جناح و اینها را باید كنار گذاشت، باید حقیقت را دریافت.»


بنا بر این گزارش، رهبري با اشاره به نقش مهم نخبگان و خواص در تبیین حقیقت یادآور شدند: «نقش نخبگان و خواص هم این است كه این بصیرت را نه تنها در خودشان، بلکه در دیگران هم پدید آورند. آدم گاهى مى‏بیند كه متأسفانه برخی از نخبگان، خودشان هم دچار بى‏بصیرتى‏اند؛ نمی‌فهمند؛ اصلاً ملتفت نیستند. یك حرفى یكهو به نفع دشمن می‌گویند؛ به نفع جبهه‏اى كه همتش به گونه‌ای نابودى بناى جمهورى اسلامى است.»


ایشان در پایان با اشاره به سیره امام حسین(ع) در هنگام آغاز و ادامه نهضت حسینی خطاب به جوانان فرمودند: «این بى‏بصیرتى را به خصوص شما جوانها با خواندن آثار خوب، با تأمل، با گفت‌وگو با انسان‌هاى مورد اعتماد و پخته، نه گفت‌وگوى تقلیدى از بین ببرید. كسانى هستند كه می‌توانند با استدلال، آدم را قانع كنند؛ ذهن انسان را قانع كنند.»


گفتنی است، قطعاً سخنان رهبری انقلاب در اوضاع كنونی، می‌تواند به عنوان راهبردی عمیق و اصولی از سوی فعالان رسانه‌ای و سیاسی و دلسوزان انقلاب اسلامی به‌ كار گرفته شده و گره‌گشای بسیاری از مشكلات باشد.

منبع : http://www.shia-online.ir/article.asp?id=6650&cat=1
+ نوشته شده در  چهارشنبه بیست و یکم مرداد ۱۳۸۸ساعت 11:19  توسط معاونت پژوهشی شعبه سیاسی حوزه 307  | 

پيام تبريك رئيس‌جمهور مصر به احمدي‌نژاد

         پيام تبريك رئيس‌جمهور مصر به احمدي‌نژاد

خبرگزاري فارس: رئيس‌جمهور مصر پيروزي مجدد احمدي‌نژاد در انتخابات رياست‌جمهوري را تبريك گفت.


به گزارش خبرگزاري فارس به نقل از دفتر امور رسانه‌هاي رياست‌جمهوري، محمد حسني مبارك رئيس جمهور كشور جمهوري عربي مصر در پيامي كتبي پيروزي مجدد احمدي نژاد را در دهمين دوره انتخابات رياست جمهوري، با راي قاطع ملت ايران تبريك گفت.

منبع : http://www.farsnews.com/newstext.php?nn=8805200039

+ نوشته شده در  سه شنبه بیستم مرداد ۱۳۸۸ساعت 13:17  توسط معاونت پژوهشی شعبه سیاسی حوزه 307  | 

نگذاشتند شهید آیت عليه ميرحسين حرف بزند

گفت‌وگوي «وطن‌امروز» با ابراهیم اسرافیلیان نماينده دوره اول مجلس شوراي اسلامي

     نگذاشتند شهید آیت عليه ميرحسين حرف بزند

رابطه شما با شهید دکتر سید حسن آیت چگونه شکل گرفت و از چه زمانی در کنار هم بودید؟
من از سال 1341 که امام راحل علیه انجمن‌های ایالتی و ولایتی بیانیه صادر فرمودند، فعالیت‌های خود را علیه رژیم شاه شروع کردم، یعنی در ابتدا از پخش اعلامیه آغاز کردم تا اینکه وارد یک گروه به اصطلاح زیرزمینی شدم. آن گروه را مرحوم شهید آیت تشکیل داده بود و افرادی چون شهید محمد منتظری در آن حضور داشتند.
شهید آ‌یت بعد از آنکه حزب زحمتکشان را ترک کرد این گروه را تشکیل داد؟
بله، آیت بسیار به آیت‌الله کاشانی علاقه داشت و اصلا حضورش در حزب زحمتکشان به واسطه همین علاقه بود. او بعد از ارتحال آقای کاشانی به خاطر اینکه بقایی با مصدق تعارض داشت به سمت حزب او تمایل پیدا کرد.
چگونه آیت از بقایی جدا شد؟
سال 1347 بقایی از آیت دعوت کرده بود به یک مراسم یا بهتر بگویم جلسه‌ای که قرار بود از طرف حزب در کوهرنگ تشکیل شود برود و وقتی در آن جلسه، شهید آیت با صداقت از جنگ و مبارزه مسلحانه دفاع کرد، بقایی او را از حزب زحمتکشان اخراج کرد. آیت در همان سال‌ 47 گروه زیرزمینی خودش را تشکیل داده بود و می‌گفت ما دو راه داریم؛ یا باید بمیریم یا اینکه دست به اسلحه ببریم که خودش راه دوم را انتخاب کرد.
شهید آیت از لحاظ شخصیتی چگونه آدمی بود؟
او از سنین طفولیت یعنی از سن دبستان به دنبال مسائل سیاسی بود، روزنامه‌ها و منابع سیاسی را مطالعه می‌کرد و اطلاعات وسیعی داشت به صورتی‌که بدون اغراق یک دایرهًْ‌المعارف کامل سیاسی بود، روی این اصل افراد را بخوبی می‌شناخت چون در مطالعات خود هر نکته و سندی که می‌دید نگه می‌داشت و آرشیو می‌کرد. ابتدا که روزنامه‌ها را می‌خواند نکات مهمش را درمی‌آورد و در حفره‌هایی در دیوار خانه‌اش جاسازی می‌کرد، بعدها هم صندوقچه‌ای فلزی تهیه کرده بود که این اسناد و مطالب را در آن می‌گذاشت.
مثلا او از بنی‌صدر شناخت زیادی داشت به‌طوری‌که هنگام اقامت امام در فرانسه مرتب از طریق تلفن با شهید محمد منتظری تماس می‌گرفت و راجع به بنی‌صدر هشدار می‌داد و می‌گفت، او را از بیت دور کنند و از سوابق بنی‌صدر و اطرافیانش به شهید منتظری می‌گفت. وقتی هم انقلاب شد و بنی‌صدر برای ریاست جمهوری نامزد شد، مرحوم شهید آیت بشدت مخالفت کرد. یادم هست یک شب فردی به نام «مرتضی مهذب» آمد منزل من و یکسری اسناد به همراه خودش آورده بود، می‌گفت، توأمان حساب‌دار ارتش و دارایی است. آن زمان برق به صورت نوبتی قطع می‌شد برای همین برق محله‌ها قطع بود که این فرد از تاریکی استفاده کرده و خودش را به خانه ما رسانده بود.
اسناد مربوط به چه چیزی بود؟
اسناد مربوط به کمک‌های مالی بنی‌صدر به احزاب کومله، مجاهدین خلق و دموکرات بود که از بودجه ارتش پرداخت شده بود. من از همه مدارک کپی گرفتم، حدود 45 سند بود که یکسری کپی کامل از آن را به شهید بهشتی و یکسری را به شهید آیت و یکسری را به آقای رفسنجانی دادم. آیت برخی از اسناد را علنی کرد برای همین بنی‌صدر با توطئه‌هایی که در روزنامه تحت امر خود یعنی «انقلاب اسلامی» علیه آیت طرح‌ریزی کرد قصد ترور شخصیت او را داشت.
در جایی گفته‌اید یک‌سری کامل از کپی اسناد را به حضرت آیت‌الله‌ خامنه‌ای داده‌اید؟
اگر اشتباه نکنم دادم چون تنها کسی که درباره عدم کفایت بنی‌صدر از این اسناد استفاده کرد، حضرت آیت‌الله خامنه‌ای بودند.
شهید آیت یا خودتان استفاده نکردید؟
آیت کم و بیش به آنها استناد می‌کرد اما من به عنوان مثال در جلسه‌ای که به منظور «وحدت حوزه و دانشگاه» در قم برگزار شد حضور پیدا کردم و آقایان طاهری خرم‌آبادی و مدنی هم سخنرانی کردند، از این مدارک استفاده کردم.
در آن جلسه هیچکس حاضر نشد در جلسه پرسش و پاسخ شرکت کند اما من به تمام سؤالات پاسخ دادم و به آنچه دانشجویان و طلاب درباره بنی‌صدر می‌پرسیدند، با استناد به این مدارک، جواب می‌دادم.
توطئه بنی‌صدر علیه شهید آیت چه بود؟
همان نوار کذایی که به دروغ، تیتر یک روزنامه انقلاب اسلامی شد. در جایی از آیت سوال می‌شود و او پاسخ می‌دهد، بعد آنقدر سر و ته نوار را می‌زنند که طرف مستمع تصور می‌کند آیت طرح کودتا دارد؛ برای همین سر زبان‌ها انداختند«آیت کودتاچی».
شهید آیت، انقلاب را چگونه پیش‌بینی می‌کرد و چه سرنوشتی را برای آن متصور می‌شد؟
آیت نگاه بازی داشت. او برای هر عملی، عکس‌العملی را پیش‌بینی می‌کرد. مثلا عده‌ای از بچه‌های چپ، سازمان ملی دانشگاهیان را راه‌اندازی کردند که در بین دانشجویان رسوخ و آنها را جذب کنند، آنها تفکرات مصدق را دنبال می‌کردند؛ برای همین آیت، جامعه اسلامی دانشگاهیان را تاسیس کرد و به تفکرات آیت‌الله کاشانی پرداخت و در اساسنامه جامعه اسلامی، اصولی همچون برقراری نظام ولایت فقیه را قرار داده بود.
در این تشکل چه افرادی عضو بودند؟
دوستانمان بودند اما افرادی مثل پیمان و ملکی هم حضور داشتند اما به مرور زمان که متوجه شدند چه خبر است ناراحت شدند و رفتند. یادم هست روزی احسان نراقی با من تماس گرفت و گفت بیا وزارت علوم. به آنجا رفتم، از من پرسید شما چه کار می‌خواهید انجام دهید؟ من هم گفتم کاره‌ای نیستم و باید از امام خمینی بپرسید چه می‌خواهد که نراقی بسیار ناراحت شد.
گویا شهید آیت با وزارت میرحسین موسوی در امور خارجه مخالف بود.
بله! شهید آیت بسیار با میرحسین مخالف بود، همین‌طور شهید دیالمه. این 2 نفر تفکرات نزدیکی داشتند. شهید آیت می‌گفت، موسوی یک روز هم سابقه درست انقلابی و مبارزاتی ندارد؛ حالا چطور می‌تواند انقلاب ما را با حضور در وزارت خارجه، صادر کند؟! آیت اسناد و مدارکی داشت که چهره واقعی موسوی را نمایان می‌کرد. روزی که قرار بود موسوی به عنوان وزیر پیشنهادی امورخارجه به مجلس معرفی شود و رای اعتماد بگیرد، مرحوم شهید آیت سخت بیمار بود و چند روز غیبت داشت اما تمام اسناد خودش را جمع و جور کرده و در پوشه گذاشته بود تا به مجلس بیاید، همسرش نقل می‌کند و می‌گوید، من از آیت خواستم به مجلس نرود و استراحت کند اما او گفت، امروز(چهارشنبه 16 مرداد 1360) باید تکلیف جمهوری اسلامی مشخص شود و من باید بروم تا این اسناد و حقیقت‌ها را برای مردم روشن کنم.
اسناد مربوط به چه نقاط تاریکی از موسوی بود؟
این اسناد ارتباط موسوی با [...] را اثبات می‌کرد اما آیت زمانی که از در منزل خارج می‌شود در فاصله 30 تا 40 متری بنزی مشاهده مي‌شود که راننده ‌آن در حال پنچرگیری است، آیت سوار اتومبیل خودش می‌شود که از جانب افراد مخفی در آن بنز توسط مسلسل ترور می‌شود و نزدیک به 65 گلوله به بدنش اصابت می‌کند و هنوز جای گلوله‌ها روی در منزل او هست.
اسناد چه شد؟
خانم دکتر آیت می‌گوید، اسناد را شهید آیت پشت شیشه اتومبیل قرار داده بود اما آن ضاربان، آنها را دزدیدند. بعدا باجناق آیت دنبال پوشه می‌رود تا اینکه به وزارت امور خارجه می‌رسد، در آنجا فردی پیدا می‌شود و می‌گوید اسناد دست من است، همین جا باشید تا من آنها را بیاورم، باجناق شهید آیت چند ساعت صبر می‌کند اما از آن فرد خبری نمی‌شود تا اینکه معلوم می‌شود از در دیگر ساختمان فرار کرده است. پروفسور محمد مجری هم که استاد تاریخ و جغرافیا در دانشگاه سوربن پاریس بود و مدتی در ایران زندگی می‌کرد، می‌گفت یکسری اسناد دارد که از آیت و دیالمه گرفته است اما الآن هیچ خبری از پروفسور مجری ندارم و اصلا نمی‌دانم زنده است یا نه.
آیت در گفت‌وگوهایش درباره شخص میرحسین چه مطالبی را عنوان می‌کرد؟
آیت می‌گفت موسوی اعتقادی به ولایت فقیه ندارد و از نظر مذهبی هم نظر قاطعی ندارد.
مناسبات میرحسین با پیمان چگونه بود؟
بسیار با هم دمخور بودند برای همین است که موسوی تفسیر 2 آیه از قرآن را با نگاهی کاملا چپ می‌نویسد یعنی تحت القائات پیمان چنین کتابی را می‌نویسد.
پس چطور موسوی به حزب جمهوری اسلامی راه پیدا کرد؟
جواب این سؤال را از زبان شهید آیت برای‌تان نقل می‌کنم، آیت می‌گفت، موسوی خودش را درون نظام جا کرده تا از آن استفاده کند و بموقع جلوی آن می‌ایستد.
یعنی عدم تمکین به قانون اساسی و ولایت فقیه در گذشته هم در موسوی وجود داشت؟
چه عرض کنم؟! من تعجب می‌کنم از موسوی که چرا جلوی ولی فقیه می‌ایستد چون او هرچه داشت از ولایت فقیه بود البته نباید تعجب کرد؛ چرا که آیت پیش‌بینی کرده بود و فقط من تصور می‌کردم پیش‌بینی آیت اشتباه باشد. من یادم هست دوره اول ریاست‌جمهوری «آقا» در قانون اساسی اینگونه آمده بود که انتخاب نخست‌وزیر حق رئیس‌جمهور است ولی نه در دوره اول و نه در دوره دوم آقای خامنه‌ای، موسوی را معرفی نکردند. نمایندگان مجلس هم که سر دوراهی بودند، چون ‌رفسنجانی می‌گفت، نظر امام، میرحسین است اما از طرفی وقتی با بیت امام تماس می‌گرفتیم، امام تکلیف را جور دیگری عنوان می‌کردند تا اینکه 99 نفر به موسوی رای ندادند اما چون آرا مخفی بود، دارودسته موسوی با حدس و گمان اسامی 99 نفر را روی کاغذ نوشتند و به‌عنوان افراد ضدولایت فقیه منتشر کردند که بعدا حضرت آیت‌الله خامنه‌ای تشریف آوردند مجلس و فرمودند نمایندگان مخالف 99 نفر نبودند بلکه یکصد نفر بودند چون صدمین نفر من هستم. یا در زمان تصدی پست نخست‌وزیری از سوی موسوی نمایندگان طرح سوال از وی را درباره ماجرای مک فارلین مطرح کردند که او به همراه لابی‌هایش در مجلس برای فرار از قضیه، برچسب ضدولایت فقیه به طراحان سوال زد. او همه جا از حضرت امام و ولی فقیه مایه می‌گذاشت و به ظاهر، قانون را در برابر ولی فقیه، هیچ می‌دانست. در دور دوم ریاست‌جمهوری «آقا» هم شورایی تشکیل شد که به دروغ می‌گفتند، زیر نظر حضرت امام بوده و موسوی را بدون نظر حضرت آیت‌الله خامنه‌ای انتخاب کردند.
یادم هست زمانی آقای خامنه‌ای به‌عنوان رئیس‌جمهور تشریف بردند مشهد برای سخنرانی، در آن زمان محتشمی‌پور وزیر کشور بود. او دستور داد تا از سخنرانی آقا جلوگیری کنند چون می‌گفتند سخنران باید از وزارت کشور مجوز داشته باشد و آقای خامنه‌ای به‌عنوان رئیس‌جمهور از وزیر کشور مجوز دریافت
نکرده بود(!!)
خلاصه! اوضاع به کام موسوی بود و در جایی که منافع داشت، خودش را به ولی فقیه می‌چسباند و در جایی که نداشت، برابر ولی فقیه می‌ایستاد. همان زمان هم وقتی ما در کمیسیون سوالات که 13 نفر بودیم می‌خواستیم نظر امام را درباره هر موضوعی مثل موسوی بدانیم، می‌گفتند امام بیمار است ولی آخر سر خودشان از امام پیغام می‌آوردند که امام تکلیف را بر انتخاب موسوی قرار داده‌اند؛ بدون اینکه دست خطی از معظم‌له بیاورند.
این‌گونه پیش‌بینی‌های شهید آیت، قبلا هم به عینیت رسیده بود، یعنی آیت اصولا آدم آینده‌نگری بود یا فقط درباره میرحسین، حرفش درست از آب درآمد؟
سیاستمداری و حل و فصل قضایا و تحلیل جریانات، طبع سیاسی می‌خواهد که آیت آن را داشت. آیت انقلاب فرهنگی را پیش‌بینی می‌کرد که این اتفاق افتاد. آیت در آن نوار که بنی‌صدر با تحریفش، از آن سوءاستفاده کرد، درباره انقلاب فرهنگی تحلیل کرده و حتی خبر داده بود. آیت بخوبی مناسبات را تجزیه و تحلیل می‌کرد؛ برای همین اتفاقاتی که پیش‌بینی می‌کرد واقعا می‌افتاد، از این رو عده‌ای می‌گفتند آیت از آینده خبر دارد در حالی که او تنها قدرت و قوه تحلیل خوبی داشت و به واسطه سیاست‌ورزی و نگاه هوشمندانه‌اش می‌توانست بفهمد چه کسی جلوی نظام قرار می‌گیرد و قدم‌علم می‌کند و چه کسی برای چه منفعتی خودش را به نظام می‌چسباند یا چه کسی فعلا از نظام بهره‌گیری می‌کند. درباره بنی‌صدر گفتم که آیت بخوبی از همان زمانی که حضرت امام در فرانسه تشریف داشتند، درباره او هشدار می‌داد و به شهید محمد منتظری تلفن می‌زد و می‌گفت، بنی‌صدر را از آنجا دور کنید چون آدم درست و حسابی‌ای نیست.
شهید آیت به مرزبندی رایج آن زمان اعتقاد داشت؟
آیت آدم شریف و باتقوایی بود برای همین کسانی را که از خط انقلاب دور شده بودند، از خودش طرد نمی‌کرد و می‌گفت، اینها هم آدم‌های خوبی هستند ولی راه را گم کرده‌اند. آیت با برخی از اساتید دانشگاه‌ها هم ارتباط نزدیکی داشت و می‌دانست چه استادی در کدام خط است و چه استادی در چه خطی. او سعی می‌کرد ولایت فقیه و اسلام را در ذهن معلمان و استادان جا بیندازد تا آنها هم برای دانش‌آموزان و دانشجویان خود تدریس کنند. آیت به ولایت فقیه اعتقاد راسخ داشت. درباره جامعه اسلامی دانشگاهیان هم همانطور که گفتم، اصل اساسنامه را برقراری نظام ولایت فقیه قرار داده بود در حالی که خیلی‌ها در آن زمان کاملا خط مارکسیستی را دنبال می‌کردند و اصلا در این قید و بند نبودند برای همین است که آیت درباره ارتباط میرحسین با ولی فقيه احساس خطر کرد و پیش‌بینی‌هایی در این زمینه داشت که متاسفانه با عملکردهای موسوی تحقق یافت.

منبع : http://www.vatanemrooz.ir/

+ نوشته شده در  سه شنبه بیستم مرداد ۱۳۸۸ساعت 13:16  توسط معاونت پژوهشی شعبه سیاسی حوزه 307  | 

"تسبیح" مواد مخدر هم به بازار آمد


 "تسبیح" مواد مخدر هم به بازار آمد

"تسبیح" مواد مخدر هم به بازار آمدولیدکنندگان و قاچاقچیان مواد مخدر که در پی راههای جدید برای وارد کردن محصولات خود به بازار مصرف و کسب سود هستند، ماده مخدر جدیدی با عنوان " تسبیح " تولید و عرضه کرده اند.

به گزارش شيعه آنلاين به نقل از مهر، دکتر مجید ابهری با اعلام این مطلب افزود : این ماده مخدر جدید همان آمفتامین است که پایه اولیه برای ساخت شیشه است و در فرایند جدید فقط شکل و نام آن عوض شده است.


این آسیب شناس با اشاره به اثرات مخرب و مرگ بار این ماده مخدر بر جسم فرد مصرف کننده گفت : این ماده از دانه های گرد که به وسیله رشته هایی از جنس خود به هم پیوسته درست شده مخلوطی از آمفتامین و شیشه است که با 2 یا 3 اسید بسیار خطرناک ترکیب شده و به این شکل تسبیح مانند درآمده است.


استاد دانشگاه شهید بهشتی تهران یادآور شد : فرآیند ورود این ماده مخدر با نام و شکل جدید دقیقاً در ادامه همان تغییر نام شیشه به " تینا " و " مت " است که یکی از راهکارهای به کار گرفته شده از سوی قاچاقچیان برای فروش بیشتر محصولات خود است.


" شیشه " که بعد از ورود به بازار تحت عناوین اعتیادآور نبودن، ضرر نداشتن برای سلامتی و شادی آوری، مفید بودن برای تمرکز و فعالیتهای فکری مشتریان زیادی از میان مصرف کنندگان مواد مخدر برای خود دست و پا کرده بود بعد از آگاهی رسانی رسانه ها در رابطه با مضرات آن و اقدامات پیشگیرانه ستاد مبارزه با مواد مخدر بخشی از بازار مصرف خود را از دست داد.


به همین دلیل هم عرضه کنندگان و قاچاقچیان مواد مخدر تلاش کردند با تغییر شکل، رنگ و نام آن بار دیگر این ماده مخدر خطرناک را با قالبی جدید به بازار مصرف وارد کنند.


دکتر ابهری در ادامه گفتگو با خبرنگار مهر تاکید کرد : ماده مخدر جدیدی که با نام " تسبیح " معروف شده است به شکل دهانی و کشیدنی مصرف می شود و استفاده دهانی آن موجب تاثیر فوری بر مغز خواهد شد که این شیوه مصرف عوارضی مانند سکته مغزی، فراموشی، کاهش شدید نور چشم و از بین رفتن حس چشایی را در پی خواهد داشت.


این آسیب شناس با اشاره به نقش مهم رسانه ها در رابطه با آگاهی بخشی در این باره گفت : باید با اطلاع رسانی سریع و آموزش گروههای پرخطر هر چه سریعتر آنها را نسبت به خطرات غیر قابل جبران این ماده مخدر و دیگر مواد مشابه آشنا کرد.

منبع : http://shia-online.ir/article.asp?id=6527&cat=1

+ نوشته شده در  یکشنبه هجدهم مرداد ۱۳۸۸ساعت 13:5  توسط معاونت پژوهشی شعبه سیاسی حوزه 307  | 

سندي براي تقلب نداشتيم فقط مي خواستيم مردم را تحريك كنيم

                                                       عبدالله رمضان زاده :
    سندي براي تقلب نداشتيم فقط مي خواستيم مردم را تحريك كنيم

                               

عبدالله رمضان زاده با بيان اينكه ادعاهاي ما درخصوص تقلب در انتخابات فاقد سند و صرفاً براي تحريك افكار عمومي بوده است، گفت: تصور مي كرديم اگر مشاركت مردم بالاتر برود، به نفع موسوي خواهد بود.
رمضان زاده در اظهارات اخير خود تأكيد كرده است ما در تحليل هاي خود فقط به آنچه كه باب ميلمان بود، توجه نشان مي داديم و به عنوان مثال، در جلسات، كمترين بحث درخصوص رأي شهرهاي كوچك و روستاها شد.
وي همچنين افزوده است: تصور مي كرديم در صورتي كه مشاركت مردم در انتخابات بالا رود، اين مسئله به نفع موسوي است، در حالي كه وقتي مشاركت 85 درصدي رخ داد، در نتايج اعلامي، واقعيت روشن شد.
قائم مقام حزب مشاركت درخصوص ادعاي تقلب در انتخابات گفته است، ما سند قابل توجهي كه حاكي از تقلب سازمان يافته باشد، در اختيار نداشتيم و به جز تخلفات جزيي، بيش از 40 هزار ناظري كه بر سر صندوق ها داشتيم، مواردي را كه با استناد به آن، بتوان كليت انتخابات را زير سوال برد، موجود نبود.
وي تأكيد كرده است با توجه به سوابق اجرايي ام در استانداري و دولت سابق اطمينان داشتم كه جابجايي آرا، نهايتاً در حدود 500 هزار رأي خواهد بود و با توجه به سيستم هاي موازي نظارتي، عملاً امكان تخلف بيش از اين عدد، به ويژه در شهرهاي بزرگ وجود ندارد.
رمضان زاده همچنين با اظهار ندامت از فراخوان مردم به خيابان ها، اين رويه را موجب ايجاد جو بي اعتمادي و درگيري در جامعه دانسته و گفته است فراخواندن مردم به خيابان ها از مانند سم است
وي درخصوص سند موسوم به »تأملات راهبردي حزب مشاركت» نيز كه تدوين آن، سال گذشته در اين حزب به پايان رسيده است، خاطرنشان كرده است: ما نبايد وارد اين مسائل مي شديم..

منبع :http://www.sobhesadegh.ir/1388/0411/M01.HTM

+ نوشته شده در  یکشنبه هجدهم مرداد ۱۳۸۸ساعت 12:52  توسط معاونت پژوهشی شعبه سیاسی حوزه 307  | 

نداى قدس

نداى قدس

سفر كاروان 25 نفره كنگره آمريكا به سرزمين هاي اشغالي
يك گروه 25 نفره از نمايندگان جمهوريخواه كنگره آمريكا كه از آنها به بزرگترين كاروان كنگره ياد شده قرار است سفري را به سرزمين هاي اشغالي آغاز كنند.
به گزارش خبرگزاري فرانسه، سفارت آمريكا در تل آويو با اعلام اين خبر مدت زمان اين سفر را شش روزه و با دستور كار گفتگو درباره مسائل مورد علاقه دو طرف عنوان كرد.«اريك كنتور» نماينده يهودي كنگره اين كاروان را سرپرستي مي كند هدف از اين سفر را تضمين موضع حمايتي آمريكا از اسرائيل به عنوان متحد اصلي واشنگتن اعلام كرده است.گفته مي شود كه هزينه اين سفر را لابي هاي صهيونيستي در آمريكا از جمله ايپك پرداخت كرده است.


آزادي دو تن از رهبران حماس از زندان هاي رژيم صهيونيستي

رژيم صهيونيستي شيخ«حسين ابو كويك» 52 ساله و«فرج رمانه» 37 ساله از رهبران جنبش مقاومت اسلامي «حماس» در كرانه باختري را آزاد كرد. اين دو تن از رهبران حماس در زندان صحرايي«النقب» 19 ماه بازداشت بودند.
گفتني است ابو كويك 7 بار توسط نيروهاي رژيم صهيونيستي بازداشت شده و 12 سال از عمرش را در زندان سپري كرده و يكي از تبعيد شدگان به منطقه مرج الزهور لبنان در سال 1992 مي باشد، علاوه بر اين در سال 2002 نظاميان رژيم صهيونيستي همسر و 4 تن از فرزندانش را در جريان ترور نافرجام اين مجاهد به شهادت رساندند. همچنين فرج رمانه نيز 8 بار توسط نيروهاي رژيم صهيونستي بازداشت شده است.


نيروگاه ديمونا موجب افزايش سرطان فلسطينيان

فعاليت نيروگاه هسته اي ديموناي رژيم صهيونيستي باعث افزايش ابتلا به سرطان در بين فلسطينيان ساكن اطراف اين نيروگاه شده است.
به گزارش شبكه تلويزيوني الجزيره ، پزشكان و جمعيت هاي فلسطيني با انتشار آماري درباره افزايش موارد ابتلا به سرطان در بين فلسطينان در جنوب كرانه باختري رود اردن هشدار دادند.
به گفته اين جمعيت هاي فلسطيني ، ابتلا به انواع سرطان در جنوب كرانه باختري به علت تشعشعات هسته اي نيروگاه ديمونا و دفن زباله هاي هسته اي در اين منطقه ، افزايش يافته است.
بر اساس اعلام اين جمعيت ها، دفن هر بشكه زباله هسته اي در كرانه باختري براي اسرائيل 12 دلار هزينه دارد ، در حالي كه هزينه دفن هر بشكه از اين زباله ها در خارج فلسطين ، به پنج هزار دلار مي رسد.


كنست «رژيم اشغالگر» خصوصي سازي زمين هاي آوارگان فلسطيني

كنست رژيم صهيونيستي پيش نويس قانون متعلق به زمين هاي آوارگان فلسطيني در اراضي اشغالي سال 1948 را تصويب كرد. به موجب اين قانون بازگشت آوارگان فلسطيني ملغي گرديده و زمين هاي متعلق به آنان كه پيش از اين زمين هاي دولتي به حساب مي آمد به شهرك نشينان واگذار مي شود.
نتانياهو براي تصويب اين قانون موسوم به قانون«اصلاحات ارضي» فشارهاي زيادي را وارد كرد تا با اكثريت قاطع به تصويب برسد. قانون مذكور داراي ابعاد خطرناكي است چرا كه 94 درصد از اراضي اشغالي 1948، زمين هاي دولتي به شمار مي رود و اين زمين ها فقط اجاره داده مي شود و مالكيت آن به كسي واگذار نمي شود، در حالي كه به موجب اين قانون يهوديان مي توانند مالكيت شخصي اين زمين ها را به دست بگيرند.

منبع : http://www.sobhesadegh.ir/1388/0411/M01.HTM

+ نوشته شده در  یکشنبه هجدهم مرداد ۱۳۸۸ساعت 12:47  توسط معاونت پژوهشی شعبه سیاسی حوزه 307  | 

کوتاه و مختصر

روى خط خبر

تكذيب نامه جام به هاشمي رفسنجاني
مهدي اسماعيلي عضو شوراي مركزي جامعه اسلامي مهندسين و سردبير جام هفته نامه جامعه اسلامي مهندسين، ارسال نامه به هاشمي رفسنجاني را تكذيب كرد.يكي از خبرگزاريها خبر داده بود كه جامعه اسلامي مهندسين نامه اي به هاشمي رفسنجاني نوشته است.

شيطنت رويترز در انتشار يك خبر

رويترز خبر داد: ايمن الظواهري نفر دوم القاعده در سخناني گفت: اسرائيل بايد از نقشه جهان حذف شود.اين رسانه با شيطنت خاصي در ادامه نوشت: اين سخنان شبيه سخنان احمدي نژاد، رئيس جمهور ايران است و مشخص است كه يا احمدي نژاد از الظواهري خط سياسي مي گيرد، يا الظواهري به رئيس جمهور ايران خط سياسي مي دهد.

غيبت بيشتر نمايندگان فراكسيون اقليت در تحليف

سايت فراكسيون اقليت مجلس خبر داد: از 70 نماينده عضو فراكسيون خط امام(ره)مجلس در مراسم تحليف، تنها 13 نفر شركت كردند. عده اي از افراد فراكسيون نيز با آغاز سخنان احمدي نژاد صحن علني را ترك كردند.

تلاش منافقين براي استقرار در اردن

به تازگي مريم رجوي براي اجازه گرفتن از مقامات اردن، به اين كشور سفر كرده و از مسوولان اين كشور عربي خواسته است بقاياي سازمان مجاهدين خلق(گروهك تروريستي منافقين) را در اردن بپذيرند.

رئيس جمهور و بالگرد

يك منبع آگاه با رد ادعاي برخي رسانه ها در استفاده رئيس جمهور از بالگرد براي حضور در مراسم تحليف گفت: محمود احمدي نژاد همچون ديگر ديدارهاي شهري خود، با استفاده از اتومبيل و به همراه مسوولان دولتي به مجلس رفته است. وي تأكيد كرد: بالگردي كه در محوطه مجلس فرود آمده بود، مربوط به هلال احمر است و مانند هر مراسم مهم ديگر، اين اكيپ مجهز درماني حاضر شده بود و اين بالگرد نيز به غير از خلبان فقط ظرفيت دو نفر را دارد كه نمي توانست مورد استفاده رئيس جمهور و همراهان قرار گيرد.

حضور نماينده اروپا در مراسم تحليف

دولت سوئد از حضور سفير خود در مراسم تحليف رئيس جمهور ايران خبر داد. اين منبع خبري به نقل از وزارت خارجه سوئد، سفير اين كشور را نماينده رسمي اتحاديه اروپا در مراسم تحليف رئيس جمهور ايران ناميد.

احتمال برگشت صفارهرندي به دنياي روزنامه نگاري

صفار هرندي وزير فرهنگ و ارشاد اسلامي دولت نهم گفت: روزنامه نگاري از گمشده هاي اين روز هاي من است و احتمال بازگشتن من به روزنامه كيهان وجود دارد.

3 آمريكايي بازداشتي در ايران يهودي اند

سايت اخبار ملي رژيم صهيونيستي اعلام كرد كه سه آمريكايي بازداشت شده در ايران، يهودي هستند. نهادهاي ايراني در حال بررسي ورود غير قانوني اين افراد هستند.

مخملباف خواستار تحريم نفتي ايران شد

روزنامه ديلي تلگراف بريتانيا در گفتگو با مخملباف كه او را سخنگوي موسوي در عرصه بين المللي(!) معرفي كرده است به نقل از محسن مخملباف خواستار تحريم نفتي ايران شده است.

واكنش احمدي مقدم

به شايعات پيرامون رادان
فرمانده نيروي انتظامي در حاشيه همايش پليس و نظام عدالت براي كودكان و نوجوانان با رد شايعات منتشر شده درباره دخالت برخي از مسوولان انتظامي در شكنجه افراد در كهريزك، گفت: شايعات منتشر شده در مورد سردار رادان و مسوولان ديگر كذب است و اين موضوع در شأن مسوولان نيروهاي انتظامي و چند رده از آنها پايين تر هم نيست. وي همچنين اعلام كرد: بي ترديد در بازداشتگاه كهريزك از سوي ناجا كوتاهي هايي صورت گرفته كه دستور تنبيه خاطيان صادر شده است.

چند زنداني آزاد شدند

محمد احساني مستندساز و فيلمبردار كه 13 ماه پيش به اتهام اقدام عليه امنيت ملي دستگير و به دو سال حبس محكوم شده بود، با فرمان عفو مقام معظم رهبري آزاد شد. مسعود كردپور، روزنامه نگار پس از حدود يك سال از زندان آزاد شد.نيما نحوي آخرين دانشجوي زنداني دانشگاه صنعتي نوشيرواني بابل هم با تأمين وثيقه پس از 33 روز زندان آزاد شد.

تلاش موساد و سيا براي گسترش مسيحيت در شمال عراق

سازمانهاي جاسوسي موساد و سيا به دنبال گسترش آيين مسيحيت در كردستان عراق هستند و به جواناني كه به مسيحيت روي آورند، 1000 دلار پول پرداخت مي كنند.

ادغام سازمان ملي جوانان و تربيت بدني در دستور نيست

جواد آرين منش نائب رئيس كميسيون فرهنگي گفت: طرح ادغام سازمان ملي جوانان و سازمان تربيت بدني به تازگي مطرح شده، اما هنوز در دستور كار كميسيون فرهنگي قرار نگرفته است.

مخالفت لاريجاني با استعفاي جلالي

رئيس كميسيون امنيت ملي و سياست خارجي، با تكذيب خبر استعفاي گروهي اعضاي كميته ويژه مجلس گفت: دكتر كاظم جلالي نسبت به استعفا از عضويت در كميته ويژه اظهار علاقه كرده و رياست مجلس با اين موضوع مخالفت كرده است.

معاون ارشاد: ممنوع التصوير نداريم

محمدرضا جعفري جلوه معاون سينمايي، وزير فرهنگ و ارشاد اسلامي در واكنش به ادعاي ممنوع التصوير شدن برخي از سينماگران به دليل دخالت در اغتشاشات اخير از سوي برخي رسانه ها، اين اقدام را غير قابل قبول و مغرضانه دانست.

برخورد دوگانه با سخنان رهبر

پورمحمدي رمز پيشرفت، بقا و توسعه كشور را توجه به رهبري بيان كرد و گفت: برخي در مواقعي كه سخنان رهبري به نفع آنان است، روي اين سخنان مانور مي دهند و مي گويند بايد سخنان رهبري را فصل الخطاب قرار داد، اما زماني كه رهبر به ضرر آنان سخن مي گويد به آنها گوش نمي دهند و در انجام آن تأخير مي اندازند.

چنين قرصي هنوز اختراع نشده است!

دكتر زهره الهيان، عضو كميسيون ملي و سياست خارجي مجلس با بيان اينكه پس از اعترافات آقايان ابطحي و عطريانفر برخي گفتند كه به بازداشت شدگان قرصهايي داده شده تا اين حرفها را بزنند، گفت: بنده به عنوان يك پزشك تاكنون دارويي را كه موجب مشوش شدن ذهن به گونه اي كه فرد مصرف كننده حرفهايش را منطقي بر زبان بياورد، نديده ام.

آزادي 10 تن از زائران ايراني از زندانهاي عربستان

يك منبع آگاه در كنسولگري ايران در جده با اعلام خبر آزادي 10 تن از زائران ايراني از زندانهاي عربستان گفت: از بازداشتيهاي عمره امسال حدود 20 تن همچنان در بازداشت هستند. اين منبع آگاه خاطرنشان كرد: در عمره امسال 160 تن به جرم داشتن مواد مخدر بازداشت شده اند.

واكنش بانك مركزي و گمرك تركيه به خبر توقيف شمش طلاي ايراني

در حالي كه گفته مي شود سرمايه 5/18 ميليارد دلاري يك تاجر ايراني شامل 7/5 ميليارد دلار نقد و يك تريلي حامل 20 تن شمش طلا در گمرك تركيه توقيف شده است مسوولان گمرك اين كشور در بيانيه اي اين ادعا را تكذيب كردند. به گزارش پايگاه خبري « سول» تركيه، رئيس بانك مركزي تركيه هم كه در مظان اتهام در مورد انتقال اين پول به خزانه بانك مركزي كشورش است، با تكذيب توقيف اين سرمايه ادعا كرد: براي حمل اين مقدار پول و طلا به كشورش پنج كاميون لازم بود. وكيل تاجر ايراني پيشتر گفته بود: اين سرمايه به محض رسيدن به تركيه ناپديد شده است.

موساد و ترورمدير شركت سازنده اس - 300

خبرگزاري فلسطين اليوم نوشت: منابع امنيتي روس از دست داشتن سازمان جاسوسي اسراييل (موساد) در ترور يك مدير شركت سازنده موشك اس- 300 اين كشور خبر دادند. مقامات صهيونيستي نگران فروش اين موشك پيشرفته روسي به ايران هستند.

نبرد سايبري عليه ايران ادامه دارد

«دبكا فايل» پايگاه اطلاعاتي صهيونيستي نوشت: براي اولين بار در تاريخ ايران، مخالفان دولت از اينترنت براي براندازي استفاده كردند. «دبكا» به نقل از منابع اطلاعاتي خود تأييد كرد كه سازمان دهندگان ناآراميها از سايتهاي اجتماعي تويتر، يوتيوب، فيس بوك و فليكر براي رهبري جريانهاي اعتراض آميز خود درهنگامه انتخابات استفاده كردند. «دبكا» افزود: رابرت گيتس، وزير دفاع آمريكا دستور تقويت 15 هزار پايگاه اينترنتي را به رهبري ژنرال كيث آلكساندر، سرپرست آژانس امنيت ملي آمريكا و ايجاد سامانه اي جديد تا سال 2010 را صادر كرد.

منبع : http://www.sobhesadegh.ir/

+ نوشته شده در  یکشنبه هجدهم مرداد ۱۳۸۸ساعت 12:43  توسط معاونت پژوهشی شعبه سیاسی حوزه 307  | 

رئيس دادگاه اغتشاشگران تهديد شد

       

    رئيس دادگاه اغتشاشگران تهديد شد

 

                قاضي صلواتي دومين جلسه رسيدگي به پرونده متهمان كودتاي مخملي

همزمان با اعتراف مخملي برخي سران اطلاح طلب؛
رئيس دادگاه اغتشاشگران تهديد شد

خبرگزاري فارس: يك مقام آگاه از لابي‌ و فشارهاي گسترده به قاضي پرونده رسيدگي به اتهامات اغتشاشگران با هدف خودداري وي براي حضور در دادگاه و انصراف از پرونده خبر داد.

به گزارش خبرنگار "سرويس فضاي مجازي " خبرگزاري فارس، جهان نوشت؛ يك مقام آگاه گفت: در تماس‌هاي مشكوك و توأم با تهديد از قاضي صلواتي رئيس شعبه 15 دادگاه انقلاب و مسئول پرونده رسيدگي به اتهامات متهمان حوادث پس از انتخابات خواسته شده از ادامه كار دادگاه به بهانه ناقص بودن پرونده‌ها و اتهامات وارده جلوگيري كند.
گفتني است هر چند اين فشارها در زمان دادگاه دوم افزايش يافته است، اما شنيده‌ها حاكي از آن است كه با انتشار اخبار مربوط به برگزاري دادگاه متهمان و پيش از برگزاري جلسه اول دادگاه اين فشارها به دستگاه قضايي و رياست دادگاه وجود داشته بطوري كه تا صبح روز دادگاه اول برخي چهره هاي مشهور و مسئول در دستگاه و نهادهاي مختلف كشوري در تماس با صلواتي از وي خواسته بودند از حضور در دادگاه خودداري كند و در مواردي هم اين درخواست ها به تهديد تبديل شده است.
با اين حال قاضي صلواتي بدون توجه به اين فشارها و تهديدها به برگزاري جلسه دادگاه اقدام و عنوان كرده است كه دادگاه رسيدگي به تخلفات و جرايم متهمان به اغتشاشات خياباني پس از انتخابات با جديت و پشتكار بيشتر به كار خود ادامه خواهد داد.

*گفتني است؛ انتشار مطالب وبلاگ‌ها و سايت‌ها در "سرويس فضاي مجازي " خبرگزاري فارس به معناي تاييد محتواي آن‌ها نيست و صرفاً به منظور گسترش فرهنگ تعامل و نقد صورت مي‌گيرد.
منبع :
http://www.farsnews.com/newstext.php?nn=8805180275

+ نوشته شده در  یکشنبه هجدهم مرداد ۱۳۸۸ساعت 12:35  توسط معاونت پژوهشی شعبه سیاسی حوزه 307  | 

پرز از همجنس‌بازان حمايت كرد

پرز از همجنس‌بازان حمايت كرد

رئيس‌ رژيم صهيونيستي در سخنان ديشب خود در جشنواره همجنس‌بازان در سرزمين‌هاي اشغالي، حمايت كامل خود را از آنها اعلام كرد.

به گزارش شیعه آنلاین به نقل از فارس به نقل از پايگاه خبري النشره لبنان، "شيمون پرز " رئيس رژيم صهيونيستي شب گذشته با شركت در جشنواره همبستگي با همجنس‌بازان در سرزمين‌هاي اشغالي در اظهاراتي كم‌سابقه حمايت كامل خود از آنها را اعلام كرد.


وي در سخناني در اين جشنواره گفت كه هر انساني حق دارد تا زماني كه مخالف قانون و نظام جامعه نباشد، هر طور كه دوست دارد، زندگي كند.


پرز حمايت كامل خود را از همجنس‌بازان در سرزمين‌هاي اشغالي ابراز داشت و تاكيد كرد كه پليس اسرائيل از هيچ تلاشي براي دستگيري افرادي كه در حادثه هفته گذشته در يك كافه همجنس بازان روي داد، دريغ نخواهد كرد.


جشنواره همجنس‌بازان رژيم صهيونيستي ديشب در ميدان "رابين " در تل‌آويو به دليل گذشت يك هفته از حمله به يك مركز همجنس‌بازي در اين شهر برگزار شد كه در آن يك پسر و دختر جوان همجنس‌باز كشته شدند.


شامگاه شنبه هفته گذشته يك فرد مسلح ناشناس كه لباس‌هاي سياه به تن كرده بود با سلاح خودكار به مركز تجمع همجنس‌بازان تل‌آويو در ساختماني واقع در نبش خيابان "اهادهام " و "ناچماني " مركز تل‌آويو آتش گشود و فورا متواري شد.


ماموران اورژانس رژيم صهيونيستي اعلام كردند كه يك مرد و زن جوان در محل حادثه كشته شدند و يك نفر ديگر در بيمارستان جان سپرد و چند تن ديگر هم زخمي شدند.


بنا به گزارش راديو رژيم صهيونيستي، "شيمون پرز " رئيس اين رژيم به همراه "گدعون ساعر " وزير آموزش و پرورش و "ليمور ليفنات " وزير فرهنگ و شماري ديگر از هنرمندان اين رژيم در اين جشنواره حضور ‌يافتند.

منبع : http://shia-online.ir/article.asp?id=6593&cat=1

+ نوشته شده در  یکشنبه هجدهم مرداد ۱۳۸۸ساعت 12:27  توسط معاونت پژوهشی شعبه سیاسی حوزه 307  | 

ریگی: تلاش می‌کنیم به تهران برسیم!

ریگی: تلاش می‌کنیم به تهران برسیم!

شبکه خبری العربیه که هزینه‌های مالی آن از سوی دولت وهابی عربستان سعودی تامین می‌شود و سیاست‌های ضدایرانی و ضدشیعی را دنبال می‌کند، شب گذشته مصاحبه‌ای با "عبدالمالکی ریگی" رهبر گروهک تروریستی جندالله پخش کرد.

به گزارش شیعه آنلاین، شبکه خبری العربیه طی دو ماه اخیر با هدف فتنه‌انگیزی درون کشورمان، تضعیف نظام جمهوری اسلامی ایران و نیز به لرزه در آوردن پایه‌های ستون نظام کشور، سنگ تمام گذاشته است. به نظر می‌رسد پخش چنین مصاحبه‌ای که مدت‌ها پیش آن را تهیه کرده بود، در این وقت حساس، چهره واقعی و اهداف اصلی این شبکه را هر چه بیشتر نشان می‌دهد.


"عبدالمالک ریگی" در این مصاحبه که در برنامه هفتگی "صنعت مرگ" پخش شد ادعا کرد که گروهکش تلاش می‌کند تا به تهران برسد و عملیات تروریستی خود را در پایتخت کشورمان انجام دهد.


"ریگی" در ادامه گفت: ما در زمان فعلی نیز می‌توانیم به تهران برسیم، اما بهتر است عجله نکنیم و بیشتر برنامه ریزی کنیم تا ضربه محکم تری به  آنان (ایران) بزنیم.


رهبر گروهک تروریستی جندالله در ادامه ادعا کرد که شیعه و سنی، همه حامی جندالله هستند زیرا مردم ایران و گروهک جندالله هر دو خواهان دموکراسی در این کشورند!


"عبدالمالک ریگی" در  ادامه، ضمن توهین به امام خمینی(ره)، گفت: دولت ایران یک دولت اسلامی نیست بلکه دولتی است که بر اساس فکر و اندیشه های (امام) خمینی پایه ریزی شده است.


"ریگی" در ادامه در مورد اهداف مبارزاتی جندالله گفت: ما به خاطر حقوق گم شده و پایمال شده اهل سنت مبارزه می کنیم!


در ادامه این برنامه شبکه العربیه "امیر موسوی" کارشناس مسائل سیاسی کشورمان به ادعاهای "عبدالمالک ریگی" پاسخ داده و گفت: جندالله تروریست هستند، دقیقاً مانند شبکه القاعده و جنبش طالبان. آنان توسط آمریکا و رژیم صهیونیستی به وجود آمده و از سوی آنها هم حمایت می‌شوند تا سیاست‌های آمریکایی – صهیونیستی را در منطقه دنبال کنند.


                                                        


موسوی افزود: آمریکا و رژیم صهیونیستی جندالله را به وجود آورده تا در مقابل کمک و حمایت ایران از گروه‌های مقاومت اسلامی در منطقه بایستند زیرا مقاومت اسلامی مانع از پیشرفت سیاست‌های آنان در منطقه شده است.


امیر موسوی افزود: جندالله اسمش زیبا و مقدس است اما آنان گروهی قاچاقچی مواد مخدر هستند و درون ایران قدرتی ندارند و از همین رو می‌بینیم که بیشتر وقت خود را در کشورهای همسایه پنهان شده‌اند و فقط وقتی می‌خواهند عملیاتی انجام دهند یا مواد مخدری را قاچاق کنند وارد ایران می‌شوند.


این کارشناس مسائل سیاسی کشورمان در ادامه گفت: جندالله پول و سلاح زیادی دارند، حتی سلاح های نسبتاً پیشرفته مانند ضدهوایی. این خود ثابت می‌کند که آنان از خارج حمایت می‌شوند.


امیر موسوی در پایان گفت: بر همگان آشکار است که هدف اصلی از به وجود آوردن گروهک‌هایی مانند جند الله، طالبان، القاعده و غیره، تخریب چهره اسلام، مسلمانان و مقاومت اسلامی است.

منبع : http://shia-online.ir/article.asp?id=6564&cat=1

+ نوشته شده در  یکشنبه هجدهم مرداد ۱۳۸۸ساعت 12:23  توسط معاونت پژوهشی شعبه سیاسی حوزه 307  | 

واكنش فرانسه، اتحاديه اروپا و انگليس به دادگاه‌ عوامل ناآرامي‌ها

      واكنش فرانسه، اتحاديه اروپا و انگليس به دادگاه‌ عوامل ناآرامي‌ها

خبرگزاري فارس: در پي برگزاري دور دوم دادگاه رسيدگي به پرونده كودتاي مخملي، فرانسه، انگليس و اتحاديه اروپا واكنش‌هايي را در اين زمينه از خود نشان دادند.


به گزارش فارس به نقل از روزنامه فرانسوي "لوپاريزين "، برگزاري دادگاه رسيدگي به پرونده "كلوتيد ريس " تبعه كشور فرانسه و دو نفر از كارمندان محلي سفارت فرانسه و انگليس، واكنش‌هايي را در اروپا به دنبال داشته است.
فرانسه در پي برگزاري جلسه محاكمه "كلوتيد ريس " روز گذشته با انتشار بيانيه‌اي با وجود اعترافات وي ضمن بي اساس خواندن اتهامات وارده خواستار آزادي فوري اين تبعه جوان خود شد.
اتحاديه اروپا نيز كه هم‌اكنون رياست آن بر عهده سوئد است مدعي شد: «اقدام عليه يك كشور، يك شهروند يا كاركنان سفارتخانه‌هاي تحت نظارت اتحاديه اروپا به عنوان اقدام عليه اين اتحاديه تلقي مي‌شود و عواقبي را به دنبال خواهد داشت.»
اين اتحاديه افزود: «ما به دقت اين پرونده را پيگيري و دنبال خواهيم كرد و خواستار آزادي سريع زندانيان هستيم.»
كلوتيد ريس و كارمندان محلي سفارت‌هاي انگليس و فرانسه در ايران روز گذشته در كنار ساير شركت‌كنندگان در اغتشاشات اخير تهران در دادگاه انقلاب اسلامي محاكمه شدند.
از سوي ديگر "ديويد ميليبند " وزير خارجه انگليس نيز در واكنش به برگزاري دور دوم دادگاه عاملين ناآرامي‌ها اخير تهران مدعي شد كه اين اقدام جديدترين اقدام تحريك آميز از جانب ايران بوده است.
وي همچنين درباره "حسين رسام " تحليلگر ارشد سفارت انگليس در تهران كه در جلسه روز گذشته دادگاه حضور داشت، افزود: «حسين رسام يكي از كارمندان سفارت انگليس بوده كه وظيفه خود را انجام ‌داده است.»
كلوتيلد ريس، تبعه فرانسوي كه طي حوادث پس از انتخابات دستگير شده پدر وي از اعضاي كميسارياي انرژي هسته‌اي فرانسه و مادر وي عضو ارتش فرانسه است. اقدام عليه امنيت ملي از طريق حضور در تجمعات و اغتشاشات مورخه 25 و 27 خرداد ماه و همچنين جمع‌آوري اخبار، اطلاعات و تهيه تصاوير از اين اغتشاشات و ارائه آن به وابسته علمي سفارت فرانسه از ديگر اتهامات ريس است.

منبع : http://www.farsnews.com/newstext.php?nn=8805180189

+ نوشته شده در  یکشنبه هجدهم مرداد ۱۳۸۸ساعت 12:19  توسط معاونت پژوهشی شعبه سیاسی حوزه 307  | 

ديپلمات‌هاي انگليسي تماس‌هاي مستمري با ستاد موسوي داشتند

تكرار/تحليل‌گر ارشد سفارت انگليس در دادگاه رسيدگي به كودتاي مخملي:
 
ديپلمات‌هاي انگليسي تماس‌هاي مستمري با ستاد موسوي داشتند

خبرگزاري فارس: حسين رسام با بيان اينكه دبير اول سياسي سفارت انگليس در تهران به ستاد آقاي موسوي رفته و با مسئولان تبليغاتي و مشاورين وي جلسه داشت، گفت: ما ملاقات‌هايي را نيز با اعضاي حزب اعتماد ملي داشتيم كه اين تماس ها در مراحل بعد و دوران اغتشاشات نيز ادامه پيدا كرد.


به گزارش خبرنگار سياسي خبرگزاري فارس، در ادامه جلسه امروز دادگاه كه به بررسي اتهامات چند تن از عوامل اغتشاشات اخير در كشور اختصاص يافته بود، نماينده دادستان به قرائت كيفر خواست مير محمدحسين رسام تحليل گر ارشد سفارت انگليس پرداخت و وي را متهم به جاسوسي براي بيگانگان دانست.
نماينده دادستان با اشاره به ملاقات‌هاي متعدد رسام با فعالان سياسي، قومي، نمايندگان احزاب، اقليت‌هاي مذهبي، تشكل‌هاي غير دولتي و نيز فعالان حوزه و دانشگاه گفت: وي شخصا در روزهاي 22، 25 و 28 خرداد ماه در اغتشاشات خياباني حضور داشته و اخبار و اطلاعات اين موضوع را پس از جمع آوري به وزارت خارجه انگليس ارسال مي‌كرده است.
به گفت نماينده مدعي العموم، حسين رسام به همراه توماس برن دبير دوم سفارت انگليس و شون مورفي دبير سفارت استراليا در ستاد ميرحسين موسوي رفت و آمد داشته و با علي ماهر از مشاورين ستاد مركزي انتخابات مير حسين موسوي نيز تعاملات مختلفي را داشته اند.
وي تاكيد كرد: بنا به تحقيقات معاونت ضد جاسوسي وزارت اطلاعات، مجرميت تحليلگر ارشد سياسي سفارت انگليس محرز بوده و بايد طبق مواد 501، 505، 618 قانون مجازات اسلامي محاكم و مجازات شوند.

* عطريانفر، سعيد ليلاز و شمس الواعظين از مرتبطين مهم سفارت انگليس هستند

به گزارش فارس، حسين رسام پس از قرار گرفتن در جايگاه متهمان به معرفي خود پرداخت و با اشاره به سابق 5 ساله خود در سفارت انگليس، وظيفه اصلي‌اش را جمع آوري اطلاعات و اخبار مورد نياز اين كشور توسط مرتبطين سفارت در تهران و شهرستان‌ها و گروه هاي خاص اعلام كرد.
وي با تشريح نحوه ارتباط گيري با گروه ها و اشخاص مختلف، استخدام كاركنان ايراني توسط اين سفارت خانه را اقدامي براي پوشش دادن نحوه كسب خبر عنوان كرد و افزود: من در طول 5 سال اخير 130 مرتبط با سفارت انگليس و طي يكسال اخير 50 نفر ديگر را جذب كرده ام و از طريق قرار هاي و ملاقاتي با آنها در رستوران‌ها و كافي شاپ ها مي‌گذاشتم، اطلاعات مورد نياز را كسب مي‌كردم.
رسام از افرادي همچون عطريانفر، سعيد ليلاز و شمس الواعظين به عنوان مرتبطين مهم خود نام برد و افزود: سفارت انگليس از طريق بخش صدور ويزا نيز اقدام به جمع آوري اطلاعات و ارتباط گيري با افراد مستعد مي‌كرد.
تحليل گر ارشد سفارت انگليس، استفاده از شوراي فرهنگي بريتانيا روش ديگري براي كسب اخبار دانست و افزود: اين شورا از طريق ايجاد بانك اطلاعاتي براي پذيرش دوره IELTS، برگزاري دوره هاي مشترك با نهادهاي دولتي و حكومتي، شناسايي و جذب نخبگان از طريق اعطاي بورسيه و نيز جاسوسي علمي و صنعتي در دانشگاه‌ها اقدام به جمع آوري اطلاعات مورد نياز مي‌كرد.
رسام استفاده از NGO ها را يكي ديگر از راه هاي كسب اخبار توسط سفارت انگليس دانست و افزود: سالانه 300 هزار پوند براي كمك براي سازمان هاي مردم نهاد ايراني هزينه مي‌شد.
تحليلگر ارشد سفارت انگليس با تشريح روند ارائه اطلاعات به وزارت خارجه اين كشور افزود: بخشي از گزارش‌ها و سياست هاي پيشنهادي ما به شبكه BBC فارسي ابلاغ مي‌شد تا از آن طريق اجرا شود.
رسام با با يادآوري شكل گيري جلسات سياسي در سفارت انگليس گفت: از حدود 4 ماه قبل از انتخابات جلسات مختلفي در اين خصوص تشكيل شد و اطلاعات لازم از طريق مرتبطين و فعالان سياسي به ويژه اصلاح طلبان جمع آوري شده بود. همچنين سفرهايي نيز به استان هاي مختلف انجام مي شد كه بر اساس آن ميزان مشاركت و گرايشات هر منطقه تدوين ‌شد.
اين متهم به جاسوسي براي انگليس، به افشاي جزئيات دستورالعمل وزارت خارجه انگليس پرداخت كه در خصوص نحوه اطلاع از ديدگاه‌هاي رهبر انقلاب و گرايشات ايشان و در مراحل بعد ائمه جمعه و نمايندگان ولي فقيه و همچنين فرماندهان سپاهان و بسيج و در كنار آن نيز اطلاعات مورد نياز از مردم عادي اقدام ‌شده است.
تحليل گر ارشد سياسي سفارت انگليس از حضور الكس دبير اول سياسي سفارت انگليس در ستادهاي انتخاباتي ياد كرد و گفت: وي تحت عنوان توريست بدون محدوديت به شهرهاي رشت و قم سفر كرد و به صورت يك فرد ناشناس به ستادهاي آقاي موسوي و احمدي نژاد سر زد. اما در تهران به ستاد آقاي موسوي رفته و با مسئولان تبليغاتي و مشاورين وي جلسه داشت. ما ملاقات‌هايي را نيز با اعضاي حزب اعتماد ملي داشتيم كه اين تماس ها در مراحل بعد و دوران اغتشاشات نيز ادامه پيدا كرد.
وي نتيجه انتخابات را باعث شگفتي سفارت انگليس دانست و افزود: گزارشات در لندن بر روي القاي تقلب تاكيد مي‌كرد و طبق دستور سفارت كارمندان محلي و برخي ديپلمات ها در تجمع حضور پيدا مي‌كردند كه از آن جمله مي‌توان به حضور دبير اول سفارت انگليس در درگيريهاي خيابان مطهري در تاريخ 24 خرداد، حضور دبير سوم مطبوعاتي در تجمع خيابان شريعتي، حضور دبير سوم سياسي در راهپيمايي خيابان انقلاب و نيز حضور معاون بخش ويزا و تهيه تصاوير از تجمعات اشاره كرد.
وي همچنين از دومينك دبير سوم سفارت انگليس ياد كرد كه با لباس سبز به ميان تجمع كنندگان رفته و به همراه آنها در راهپيمايي هاي غير قانوني حضور يافت.
به گفته رسام، سفير انگليس در ايران ساعت 9 هر روز صبح با تمام اعضاي بخش سياسي جلسه داشته و آخرين اطلاعات را جمع آوري مي‌كرد. وي 8 سوال كلي را مطرح كرده و از كارمندان مي‌خواست تا جواب آن را از طريق گفت و گو با مردم كسب كنند.
تحليلگر ارشد سفارت انگليس اين سوالات را چنين بر شمرد: در سطح شهر چه اتفاقي مي‌افتد، مواضع جناح ها در براي نماز جمعه رهبر انقلاب چست، كسب اسامي دستگير شدگان، اطلاع از تجمع در شهرستان‌ها، ثبت دلايل معترضان براي تقلب، ملاقات با چهره هاي شاخص كانديداهاي معترض، پيش بيني تظاهر كنندگان از آينده و ميزان اطاعت معترضين از دستورات رهبر معظم انقلاب.
به گفته رسام، جواب اين سوالات علاوه بر ارائه به وزارت خارجه لندن، از طريق آنها به آمريكا نيز فرستاده مي‌شود.
وي تاكيد كرد: تلاش اين بود كه اين انتخابات نقطه عطفي براي اقدامات آينده باشد تا نظام يا مجبور تغيير رفتار شده و يا كليت آن تغيير كند.
تحليل گر ارشد سفارت انگليس در پايان سخنان خود ضمن ابراز پشيماني خواستار عفو توسط نظام و ايجاد فرصتي براي جبران اقدامات خود بر ضد امنيت ملي شد.
وكيل مدافع حسين رسام نيز ضمن اشاره به اقرارات وي و اظهار ندامتش گفت: ايشان قصدي براي ضربه زدن به نظام نداشته و اقداماتش در حد جاسوسي نيست.

منبع : http://www.farsnews.com/newstext.php?nn=8805180254

+ نوشته شده در  یکشنبه هجدهم مرداد ۱۳۸۸ساعت 12:17  توسط معاونت پژوهشی شعبه سیاسی حوزه 307  | 

دومين جلسه رسيدگي به پرونده متهمان كودتاي مخملي آغاز شد

در شعبه 15دادگاه انقلاب اسلامي تهران
دومين جلسه رسيدگي به پرونده متهمان كودتاي مخملي آغاز شد

خبرگزاري فارس: دومين جلسه دادگاه رسيدگي به پرونده متهمان كودتاي مخملي ساعت 9 صبح امروز در شعبه 15دادگاه انقلاب اسلامي تهران آغاز شد.


گزارش تصويري مرتبط

-------------------------------

به گزارش خبرنگار سياسي خبرگزاري فارس، صبح امروز شنبه دومين جلسه رسيدگي به اتهامات متهمان حوادث اخير دقايقي پيش با حضور گروهي از اين متهمان با حضور وكلاي آنان در شعبه 15 دادگاه عمومي و انقلاب استان تهران به رياست قاضي صلواتي آغاز شد.
اين جلسه به صورت علني و با حضور نمايندگان رسانه‌ها برگزار مي‌شود. در اين دادگاه علي تاجرنيا،‌ احمد زيدآبادي،‌ شهاب‌الدين طباطبائي ، هدايت آقايي ، جواد امام به همراه تعدادي از عناصر گروهك هاي تروريستي و متهمان اغتشاشات خياباني اخير حضور دارند.
اين گزارش مي افزايد: در ميان متهمان يك خانم فرانسوي به نام ريس با اتهام جمع آوري اطلاعات و تحريك آشوب طلبان و خانم دوك افشار كارمند محلي سفارت فرانسه ديده مي شوند.
اخبار تكميلي متعاقبا منتشر مي‌شود.

منبع : http://www.farsnews.com/newstext.php?nn=8805141542

+ نوشته شده در  شنبه هفدهم مرداد ۱۳۸۸ساعت 13:21  توسط معاونت پژوهشی شعبه سیاسی حوزه 307  | 

رسيدگي به كيفرخواست عضو گروهك تروريستي منافقين آغاز شد

لحظاتي پيش در شعبه 15 دادگاه عمومي و انقلاب تهران؛
رسيدگي به كيفرخواست عضو گروهك تروريستي منافقين آغاز شد

خبرگزاري فارس: رسيدگي به كيفرخواست ناصر عبدالحسيني عضو گروهك تروريستي منافقين دقايقي پيش در شعبه 15 دادگاه عمومي و انقلاب تهران آغاز شد.


به گزارش خبرنگار سياسي خبرگزاري فارس، پس از پايان رسيدگي به اتهامات مطرح شده در كيفرخواست آرش رحماني‌پور دومين عضو گروهك تروريستي انجمن پادشاهي در شعبه 15 دادگاه عمومي و انقلاب تهران ، قرائت متن كيفر خواست ناصر عبدالحسيني عضو مرتبط با گروهك تروريستي منافقين آغاز شده است.
برپايه اين گزارش، فرد مذكور از پادگان اشرف براي برهم زدن روند راي‌گيري و انتخابات ماموريت داشته است.
گفتني است، آرش رحماني‌پور دومين عضو گروهك تروريستي انجمن پادشاهي پس از دفاع، رسيدگي به اتهاماتش پايان يافت و وكيل وي ضمن ارائه لايحه دفاعيه وي، تقاضاي 10 روز استمهال كرد كه با تقاضاي وي به مدت 10 روز موافقت شد.

منبع : http://www.farsnews.com/newstext.php?nn=8805170641

+ نوشته شده در  شنبه هفدهم مرداد ۱۳۸۸ساعت 13:8  توسط معاونت پژوهشی شعبه سیاسی حوزه 307  | 

يك متهم: موسوي و دوستان سياسي او را محاكمه كنيد

 
          يك متهم: موسوي و دوستان سياسي او را محاكمه كنيد

خبرگزاري فارس: مهرداد اصلاني از متهمان اغتشاشات اخير در نخستين جلسه دادگاه رسيدگي به اتهامات خود از دستگاه قضايي خواست كه موسوي و دوستان سياسي او را محاكمه كند.


به گزارش خبرنگار سياسي خبرگزاري فارس،‌ نخستين جلسه دادگاه رسيدگي به اتهامات 30 تن از اغتشاشگران بعد از انتخابات رياست جمهوري دهم صبح روز گذشته در شعبه 15 دادگاه انقلاب تهران برگزار شد.
در اين جلسه بعد از قرائت كيفرخواست 57 صفحه‌اي توسط عبدالرضا محبتي نماينده دادستان كه 2 ساعت طول كشيد، تعدادي از متهمان خواستار وقت براي بيان برخي مسائل در خصوص اغتشاشات بعد از انتخابات شدند.
نخستين كسي كه پشت تريبون قرار گرفت تا در خصوص نقش و فعاليت خود در جريان حوادث اخير، سخن بگويد، مهرداد اصلاني بود كه به گفته قاضي صلواتي رياست دادگاه در صحنه عمليات دستگير شده است.
اين فرد پس از ارائه توضيحاتي در خصوص نقش و فعاليت خود در اغتشاشات پايتخت و عذرخواهي از رهبر معظم انقلاب و ملت بزرگ ايران به خاطر اقداماتي كه عليه امنيت ملي و اخلال در نظم عمومي انجام داده، اظهار داشت: اگر موسوي و دوستان سياسي او از راي ملت تبعيت مي‌كردند و بدعت قانون‌گريزي را پايه‌گذاري نمي‌كردند،‌ما فريب نمي‌خورديم و اينهمه حادثه تاسف‌بار به وجود نمي‌آمد.
اصلاني كه به گفته خود به دليل حضور در تجمعات غيرقانوني و ارسال خبر و تصوير از طريق ايميل براي شبكه BBC دستگير شده، افزود: ملت ايران فهيم هستند و فريب دروغ‌پردازان را نمي‌خورند اما برخي جوانان به موسوي و دوستان سياسي آنها اعتماد كردند و متاسفانه فريب خوردند.
وي در پايان با تاكيد بر اينكه سهم موسوي و دوستان سياسي او از فريب و رنج و مشقتي كه تعدادي از جوانان اين مرز و بوم و خانواده‌هاي آنها در اين ايام تحمل مي‌كنند، زياد است، از دستگاه قضايي خواست به جاي محاكمه جوانان فريب خورده موسوي و دوستان سياسي او را محاكمه كنند.
رضا خادمي يكي ديگر از متهمان اغتشاشات اخير كه به اتهام ارتباط با گروهك منافقين دستگير شده و در جلسه دادگاه به فعاليت‌هاي خود عليه جمهوري اسلامي و اقدام عليه امنيت ملي اعتراف كرد، نيز همچون اصلاني خواستار محاكمه طراحان و هدايت‌كنندگان اغتشاشات شد و از رهبر معظم انقلاب طلب عفو و بخشش كرد.
محسن جعفري ديگر متهم حوادث اخير كه به جرم شركت در تجمعات غيرقانوني و شرارت خياباني دستگير شده، با بيان اين جمله كه در دوران هشت سال دفاع مقدس براي پاسداري از اين مرز و بوم به جبهه رفته و امروز به خاطر سخنان تحريك آميز موسوي آشوبگر شناخته شده، از موسوي به خاطر سوء‌استفاده از اعتماد جوانان و فريب آنها به شدت گلايه كرد.
اين متهم نيز مانند متهمان قبلي با ذكر برخي مسائل در خصوص تجمعات غيرقانوني بعد از انتخابات كه به تحريك ميرحسين موسوي انجام شده بود، خواستار عفو و بخشش و محاكمه عاملان اصلي اغتشاشات شد.
منشوري آخرين متهمي بود كه پشت تريبون قرار گرفت و با بيان برخي مسائل در خصوص تجمعات اخير اعلام كرد تحت تاثير شبكه‌هاي ماهواره‌اي و نامزدها و فعالان سياسي در تجمعات غيرقانوني شركت كرده و در جريان آشوب‌هاي اخير يكي از نيروهاي بسيج را مورد ضرب و شتم قرار داده كه البته پس از انتشار تصوير وي از رسانه ملي شناسايي و دستگير شد.

منبع : http://www.farsnews.com/newstext.php?nn=8805110158

+ نوشته شده در  یکشنبه یازدهم مرداد ۱۳۸۸ساعت 11:53  توسط معاونت پژوهشی شعبه سیاسی حوزه 307  | 

"ابويحيى ليبى" جانشين بن‌لادن مي‌شود؟


"ابويحيى ليبى" جانشين بن‌لادن مي‌شود؟

كارشناسان مسائل شبكه تروريستي القاعده، ظهور بسيار زياد يكى از اعضاي ارشد اين شبكه را به دقت مى‌نگرند. برخى او را جانشين بعدي و برخي ديگر رقيب آينده‌ى "أسامه بن لادن" رهبر شبكه تروريستي القاعده مي‌دانند.


به گزارش شيعه آنلاين، شبكه خبري العربيه كه از سوي دولت وهابي عربستان سعودي حمايت مي‌شود، در يكي از برنامه‌هاي هفتگي خود تحت عنوان "صنعت مرگ"، به بررسي اين مسأله پرداخت و گفت: ‌از عوامل اين مسأله اين است كه چندى پيش اين فرمانده القاعده فتوايى را صادر كرد، مبنى بر اينكه جهاد در الجزائر در مقايسه با فلسطين مهمتر است، پس احتمال دارد شبكه تروريستي القاعده تصميمى براى ايجاد مواضع ديگرى را به منظور مبارزه در شمال افريقا و كشورهاى مانند ليبي و غيره داشته باشد.


"ابويحيى ليبى" كه نام واقعي او "محمد حسن قايد" است، در بيشتر نوارهاى ويدئويى متعلق به شبكه تروريستي القاعده در كشورهاى مغرب عربى به چشم مى‌خورد. طى چند ماه اخير در نوارهاى ويدئويى كه از سوى مؤسسه‌ى "السحاب"، بخش اطلاع رساني شبكه القاعده منتشر شده است، او در مقايسه با "ايمن الظواهرى" مرد شماره دو القاعده بيشتر به چشم مى‌خورد.


نوارهاى را كه مؤسسه‌ى "السحاب" و يا گروه‌هاى وابسته به القاعده در كشورهاى مغرب عربى منتشر مى‌كنند، از تصويرهاى شخص "ابو يحيى ليبى" خالى نيستند و اين مسأله نمايانگر آنست كه او جبهه‌ى وسيعى را در مناطق شمال افريقا و صحراى بزرگ تا كشورهاى مالى و نيجر باز كرده و مسئوليت آنرا بر عهده دارد.


در همين راستا "نعمان بن عثمان" يكى از رهبران سابق پيكارجويان در ليبي به خانم "ريما صالحه" مجرى برنامه "صنعت مرگ" گفت: من "ابو يحيى ليبى" را از نزديك مى‌شناسم، و طى سالهاى 1991 و 2000 ديدارهاى زيادى در افغانستان با او داشتم.


"نعمان بن عثمان" مى‌گويد "ابو يحيى" از رهبران گروه جنگجويان در ليبي نبوده بلكه او به عنوان يك دانش آموز جهت فراگيرى علوم دينى به كشور موريتانى فرستاده شده بود.                              


"نعمان" طي اين گفتگو افزود: "ابويحيى ليبى" تا سال 2005 هيچگونه نقش رهبرى در شبكه تروريستي القاعده ايفا نكرده است، اما بعد از اين كه از زندان بگرام در شمال افغانستان فرار كرد، وى به سرعت در رديف رهبران القاعده قرار گرفت.


به گفته‌ى "نعمان"، "ابو يحيى ليبيى" به اين علت در سطح رهبرى القاعده قرار گرفت كه از يك سو "القاعده" شمار زيادى از سران درجه اول و دوم خود را از دست داده است، زيرا اكثريت آنان كشته شدند و شمار ديگرى از آنان فراري هستند.

منبع : http://shia-online.ir/article.asp?id=6390&cat=1

+ نوشته شده در  پنجشنبه هشتم مرداد ۱۳۸۸ساعت 12:49  توسط معاونت پژوهشی شعبه سیاسی حوزه 307  | 

خنثی شدن توطئه بمب گذاری در مشهد

                 خنثی شدن توطئه بمب گذاری در مشهد

با هوشیاری عوامل انتظامی شهرستان مشهد یک توطئه تروریستی در مشهد خنثی شد.

به گزارش شیعه آنلاین به نقل از مهر، این بمب که در سالروز سوم شعبان ولادت اباعبدالله الحسین (علیه السلام ) عصر دیروز در محل داروخانه دکتر اخباری در حوالی عبد المطلب جنب درمانگاه بسیجیان کار گذاشته شده بود، قبل از انفجار با هوشیاری امت حزب الله و حضور به موقع عوامل انتظامی خنثی گردید.


این در حالی است که مراسم تجلیل از پاسداران و ایثارگران این مرکز از ساعت 17 الی 20 در درمانگاه بسیجیان منعقد بود.


گفتنی است تاکنون هیچ گروه تروریستی مسئولیت این بمب گذاری را بر عهده نگرفته است.

منبع : http://shia-online.ir/article.asp?id=6404&cat=1

+ نوشته شده در  پنجشنبه هشتم مرداد ۱۳۸۸ساعت 12:43  توسط معاونت پژوهشی شعبه سیاسی حوزه 307  | 

بازي رايانه‌اي براي جداسازي شيعه و سنی

                بازي رايانه‌اي براي جداسازي شيعه و سنی

گفته مي‌شود اين بازي ويدئويي قدرت تشخيص سربازان ارتش آمريكا كه در عراق و افغانستان حضور دارند را بالا مي‌برد تا بتوانند مسلمانان را از يكديگر تشخيص دهند و مذهب آنان را شناسايي كنند.

به گزارش شیعه آنلاین به نقل از رجانیوز، در اين بازي، شيعيان ظاهر و لباس مخصوصي دارند و پيروان اهل سنت نيز شكلي خاص دارند و بدين ترتيب سربازان آمريكايي آنان را از يكديگر تشخيص خواهند داد.


همچنين در اين بازي الكترونيكي، روش‌هاي مختلف جنگي امتحان مي‌شود و بدين ترتيب سربازان آمريكايي سناريوهاي مختلف جنگي را امتحان مي‌كنند.


هدف از ساخت اين بازي عادي شدن جنگ براي سربازان آمريكايي است در اين بازي همچنين كمي در مورد عقايد پيروان اهل بيت (ع) و اهل سنت به طور جداگانه توضيح داده مي‌شود.


گفتني است انديشه ساخت اين بازي الكترونيكي توسط "مركز اطلاعات و آگاهي فرهنگي ارتش آمريكا " كه مقر اصلي آن در شهر آريزونا است مطرح شد.

منبع : http://shia-online.ir/article.asp?id=6439&cat=1

+ نوشته شده در  پنجشنبه هشتم مرداد ۱۳۸۸ساعت 12:38  توسط معاونت پژوهشی شعبه سیاسی حوزه 307  | 

مسئولان امنيتي آمريكا و اسرائيل راههاي فروپاشي دولت احمدي‌نژاد را بررسي مي‌كنند

يك سايت صهيونيستي خبر داد؛
 
          مسئولان امنيتي آمريكا و اسرائيل راههاي فروپاشي دولت احمدي‌نژاد را بررسي مي‌كنند

خبرگزاري فارس: يك سايت وابسته به سازمان اطلاعاتي ارتش رژيم صهيونيستي از ديدار مسئولان بلندپايه امنيتي آمريكا و اين رژيم در مقر موساد براي بررسي راهكار فروپاشي دولت احمدي‌نژاد خبر داد.


به گزارش فارس به نقل از پايگاه خبري - تحليلي "دبكا فايل "، مقر سازمان جاسوسي رژيم صهيونيستي "موساد " ديروز شاهد نشست مسئولان امنيتي آمريكا و اسرائيل بود.
بنابر اين گزارش، هيئت امنيتي آمريكا متشكل از "جيمز جونز " مشاور امنيت ملي، "دنيس راس " و "ويليام برنز " از مسئولان پرونده ايران در دولت آمريكا با هيئت اسرائيلي متشكل از "مائير داگان " رئيس موساد، "عاموس يدلين " رئيس اطلاعات نظامي و "عوزي اراد " رئيس شوراي امنيت ملي رژيم صهيونيستي، با يكديگر ديدار كردند.
دبكا فايل نوشت كه مسئله فروپاشي دولت احمدي‌نژاد محور اصلي نشست امنيتي ديروز بود بويژه اينكه تهران اخيرا شاهد حوادثي بوده كه بيانگر وجود دودستگي در داخل نظام حاكم در ايران است.
اين سايت اسرائيلي در ادامه نوشت كه دولت "باراك اوباما " تاكنون با اقدامات مستقيم عليه احمدي‌نژاد مخالفت مي‌كند زيرا برآوردهاي اطلاعاتي آمريكا بيانگر آن است كه با وجود اختلافات آشكار در داخل نظام ايران اما باز هم اجماع و هماهنگي كامل بين آنها درباره برنامه هسته‌اي وجود دارد به همين دليل در نشست امنيتي ديروز نيز بر هماهنگي سياسي و نظامي واشنگتن و تل‌آويو در دو ماه آينده و حتي آغاز گفت‌وگوهاي آمريكا و ايران تأكيد شد.
دبكا فايل همچنين نوشت كه اظهارات اخير "هيلاري كلينتون " در خصوص عدم اجازه واشنگتن به ايران براي دستيابي به سلاح هسته‌اي و درخواست از كشورهاي حوزه خليج فارس براي اعطاي پوشش هسته‌اي[چتر دفاعي] عليه تهديد هسته‌اي ايران در چارچوب آمادگي آمريكا براي تقويت فشارهاي نظامي عليه ايران در چند روز آينده صورت مي‌گيرد.

منبع : http://www.farsnews.com/newstext.php?nn=8805080122

+ نوشته شده در  پنجشنبه هشتم مرداد ۱۳۸۸ساعت 12:33  توسط معاونت پژوهشی شعبه سیاسی حوزه 307  | 

حمله به پادگان اشرف پايان كار منافقين جنايتكار است

فرزند شهيد هاشمي نژاد در گفتگو با فارس:
 
            حمله به پادگان اشرف پايان كار منافقين جنايتكار است

خبرگزاري فارس: دبير كانون هابيليان با اشاره به حمله به پادگان اشرف گفت: اين انتهاي كار منافقين جنايتكار است؛ چرا كه آمريكايي‌ها هم آنها را رها كرده‌اند.


سيد محمد جواد هاشمي نژاد در گفتگو با خبرنگار سياسي باشگاه خبري فارس «توانا»، با اشاره به سرنوشت محتوم منافقين گفت: آنان مي‌خواستند شرايط خود را بر دولت عراق تحميل كنند، اما هيچ كشوري حاضر نمي‌شود گوشه‌اي از كشورش توسط يك عده تروريست مستثنا شود.
وي به ضرورت اعمال حاكميت دولت عراق اشاره كرد و گفت: تا به حال دولت عراق به خاطر آمريكايي‌ها در جهات مختلفي كوتاه آمده است.
دبيركل كانون هابيليان همچنين با اشاره به اصرار دولتمردان عراقي بر خاتمه پرونده منافقين در اين كشور افزود: اين سازمان، سازماني تروريستي است كه هيچ دولتي حاضر به پذيرش آنان نيست.
وي افزود: اين تروريست‌ها در خاك عراق دست به جنايات بسياري زده‌اند كه كمتر از جناياتي كه اين گروهك در ايران انجام دادند، نيست و عراقي‌ها با انگيزه قوي و بالايي خواهان خروج منافقين از اين كشور هستند.
فرزند شهيد هاشمي نژاد با اشاره به عدم حضور فيزيكي و غير فيزيكي اين گروهك در ايران گفت: ايران اهميت خاصي براي اين گروه قايل نيست و خواهان آن است كه مانند هر سازمان جنايتكاري منحل و سركردگان و جنايتكاران آن محاكمه شوند.
وي در بررسي آينده اين گروهك تروريستي به سخن يكي از سركردگان سازمان منافقين در فرانسه مبني بر تضمين دولت ايران براي ورود گروهي اعضاي اين سازمان به كشور اشاره كرد و گفت: سازمان منافقين در جايگاهي نيست كه شرط و شروط تعيين كند.
هاشمي نژاد افزود: اين سازمان را حاميان آن هم نپذيرفته است و چگونه ايران آنها را بپذيرد.
وي با اشاره به شرايط صليب سرخ براي پناهندگي افزود: اينكه آنان با خشونت توسط آمريكايي‌ها خلع سلاح شدند و سپس، امروز با خشونت با ماموران عراقي برخورد كردند نشان از خوي تروريستي اين گروه دارد.
دبيركل كانون هابيليان در تحليل اين حركت موذيانه سازمان منافقين گفت: آنان سعي مي كنند سنگي را جلوي پاي عراقي‌ها اندازند كه ما را دنيا قبول ندارد؛ ايران نيز ما را نمي‌پذيرد پس چاره اي جز باقي ماندن در عراق نداريم.
وي ادامه داد: آنان مي خواهند خودشان را به دولت عراق تحميل كنند اما دولت عراق دولتي مستقل است كه خواهان بازپس گيري پادگان اشغالي اشرف است.
هاشمي نژاد همچنين با اشاره به سخنان بعضي از مسئولان آمريكايي گفت: اين سخنان جنبه تبليغاتي دارد.
وي به تلاش سازمان منافقين در سال‌هاي بعد از اشغال عراق براي تحميل خود بر آمريكايي‌ها و معرفي خود به عنوان جاسوسان كارآمد اشاره و تصريح كرد: آمريكايي‌ها با گذشت چند سال درك كرده‌اند كه اين گروه در ايران جايگاهي ندارد، از جامعه ايران عقب است و مساله جاسوسي آنها نيز كارايي ندارد.
اين آگاه به امور منافقين اضافه كرد: آمريكايي‌ها فهميدند كه حمايت از اينان هزينه زيادي دارد و آنها را رها كردند و سرنوشتشان را به دولت عراق سپردند.
هاشمي نژاد همچنين سياست ايران در قبال اين گروهك را مناسب دانست و اظهار داشت: بايد به كشورهاي اروپايي و مجامع بين المللي اخطار كنيم كه اين گروهك سازماني جنايتكار است.
وي به ضرورت زنده نگه داشتن جنايات اين گروه اشاره كرد و افزود: بايد امكاناتي فراهم كرد كه كساني كه جنايات عليه‌شان رخ داده است اين جنايات را در جهان بازتاب دهند و افكار عمومي دنيا را متوجه اين موضوع بكنند كه با حمايت بيدريغ آنها چه جناياتي در ايران و عراق اتفاق افتاده است.
فرزند شهيد هاشمي نژاد بر ضرورت ادامه كار تبليغاتي عليه اين گروهك تاكيد كرد و افزود: بايد اين كار ادامه يابد تا اعضاي اين گروه نتوانند تحت هر عنواني در مجامع مختلف حضور يابند.
وي افزود: دليل حضور سركردگان اين گروهك در مجامع، مسامحه كشورهاي اروپايي و آمريكايي است اما بسياري هم از جنايات اين گروهك آگاه نيستند و با اغزاض سياسي خود به علت محدوديت اهرم‌هايشان عليه ايران به سراغ منافقين مي روند.

منبع : http://www.farsnews.com/newstext.php?nn=8805071571

+ نوشته شده در  پنجشنبه هشتم مرداد ۱۳۸۸ساعت 12:28  توسط معاونت پژوهشی شعبه سیاسی حوزه 307  | 

دادگاه اولين گروه از عوامل آشوبگر 10 مرداد برگزار مي‌شود

اطلاعيه دادستاني تهران:
دادگاه اولين گروه از عوامل آشوبگر 10 مرداد برگزار مي‌شود

خبرگزاري فارس:دادستاني تهران طي اطلاعيه در مورد حوادث پس از انتخابات، اعلام كرد:دادگاه اولين گروه از عوامل ميداني آشوبها روز شنبه (دهم مرداد ماه جاري) برگزار خواهد شد.


به گزارش خبرگزاري فارس، متن اطلاعيه دادستاني تهران به شرح زير است:

ملت غيور و سرافراز ايران اسلامي

حركت عظيم و هوشمندانه شما در خلق حماسه‌اي ديگر با حضور 40 ميليوني به ميزان 85 درصد واجدين شرايط در انتخابات دهمين دوره رياست جمهوري رقم خورد بار ديگر عمق دلبستگي امت مسلمان و ولايتمدار ايران عزيز را به آرمان‌هاي معمار كبير انقلاب اسلامي حضرت امام خميني (ره) و بيعت آگاهانه از ولي امر مسلمين حضرت آيت‌الله خامنه‌اي مدظله‌العالي در پيش چشمان تحسين‌گر جهانيان به نمايش گذاشت و برگ زرين ديگري را بر صفحات كتاب قطور مردمسالاري ديني افزود.
انتظار مي‌رفت بعد از اين نمايش قدرت ملي و اسلامي، دشمنان كينه‌توز سرعقل آمده با پذيرش واقعيت ايران مقتدر و يكپارچه راه تعامل منطقي مبتني بر اصول انساني در پيش گيرند، اما متأسفانه بار ديگر شاهد آن بوديم كه استكبار جهاني به سركردگي آمريكا و انگليس عليرغم شعارهاي عوام فريب به اصطلاح بشردوستانه و ادعاهاي رياكارانه‌ مبني بر گسترش دموكراسي، در مقابل يكي از دموكراتيك‌ترين انتخابات‌ دنيا و اراده شما مردم آزاده تمكين نكردند و با دخالت‌هاي آشكار و بي‌شرمانه خود در امور داخلي ايران با طراحي و مديريت اغتشاشات و آشوب‌هاي پس از انتخابات، نقاب از چهره كريه خود برداشتند. البته عده‌اي خود فروخته و گروهي بازي خورده نيز در داخل كشور وسيله دست بيگانگان قرار گرفتند و با اقدامات غير قانوني و هنجارشكن، زمينه فتنه‌‌انگيزي و شرارت را براي عوامل دشمن فراهم نمودند كه منجر به وارد آمدن خسارت جاني و مالي فراوان به هموطنانمان گرديد و شيريني اين جشن واقعي را به كام همه تلخ نمود.
مع‌الوصف همانگونه كه مردم عزيزمان مطلعند با حضور به‌ موقع و مقتدرانه نيروهاي خدوم و جان بركف انتظامي و امنيتي و بسيج مردمي، اغتشاشگران دستگير و آتش‌افروزي‌ها پايان يافت و همچنين تعدادي از طراحان، هدايت‌كنندگان و عوامل ميداني اغتشاش نيز بازداشت گرديدند كه دادگاه اولين گروه از عوامل ميداني آشوبها روز شنبه مورخ 10/5/88 برگزار خواهد شد.
لازم به ذكر است در بين متهمان اشخاصي هستند كه از روي تصاوير به دست آمده از آنها در هنگام ارتكاب جرم توسط مردم بيدار و آگاهمان مورد شناسايي و بازداشت شده‌اند. البته برخي از همدستان ايشان كه در تصاوير وجود دارند و در حال حاضر متواري‌اند كه مطمئناً به زودي با كمك مردم عزيز آنها نيز مورد شناسايي و به دست قانون سپرده خواهند شد.
اتهام اين گروه از متهمين به شرح ذيل مي‌باشد:
1- حمله به مراكز نظامي با سلاح گرم و سرد و بمب‌هاي آتش‌زا
2- حمله به مراكز دولتي و به آتش كشيدن آنها
3- تخريب اموال عمومي
4- ايجاد رعب و وحشت در بين مردم
5- ارتباط با گروه‌هاي معاند و محارب مانند گروهگ منافقين
6- ضرب و شتم مأمورين انتظامي و امنيتي
7- ضرب و شتم شهروندان
8- تخريب اموال شخصي مردم
9- تهيه گزارش براي رسانه‌هاي بيگانه و دشمن
10- توزيع شبنامه بر عليه نظام مقدس جمهوري اسلامي
در پايان يادآوري مي‌‌گردد كه به زودي و پس از تكميل پرونده‌هاي بقيه متهمين دادگاه رسيدگي به اتهامات آنان نيز تشكيل و طي اطلاعيه‌هاي بعدي زمان برگزاري هر دادگاه و نتايج آن به اطلاع عمومي مردم عزيز خواهد رسيد.

منبع : http://www.farsnews.com/newstext.php?nn=8805071609

+ نوشته شده در  پنجشنبه هشتم مرداد ۱۳۸۸ساعت 12:27  توسط معاونت پژوهشی شعبه سیاسی حوزه 307  | 

مراسم تنفيذ حكم رياست جمهوري 12مرداد برگزار مي‌شود

         مراسم تنفيذ حكم رياست جمهوري 12مرداد برگزار مي‌شود

خبرگزاري فارس: مراسم تنفيذ حكم رياست جمهوري احمدي نژاد روز دوشنبه 12 مرداد ماه انجام مي‌شود.


به گزارش فارس مراسم تنفيذ حكم رياست جمهوري احمدي نژاد روز دوشنبه 12 مرداد ماه انجام مي‌شود.
اين مراسم روز دوشنبه 12 مرداد ماه با حضور رهبر معظم انقلاب و مسوولان عالي رتبه نظام برگزار خواهد شد.
منبع :
http://www.farsnews.com/newstext.php?nn=8805071231

+ نوشته شده در  پنجشنبه هشتم مرداد ۱۳۸۸ساعت 12:22  توسط معاونت پژوهشی شعبه سیاسی حوزه 307  | 

ماموريت "خانه آزادي " چيست؟

بازخواني تاريخي؛
 
                         ماموريت "خانه آزادي " چيست؟

خبرگزاري فارس: آمريكا از "خانه آزادي " و گزارشهاي آن به عنوان دست‌ آويزي براي رسيدن به اهداف ديگر خود استفاده مي‌كند.


به گزارش فارس، " خانه آزادي " يك ماشين تبليغاتي است كه توسط "روزولت " به منظور آماده سازي افكار عمومي آمريكا براي جنگ ايجاد شد.
در آن زمان از روشنفكران غربي همچون روشنفكران فرانسوي استفاده شد و امروزه نيز با سازمان‌دهي رسانه‌هاي بين‌المللي براي آزادي اديان در چين انجام مي‌شود.
هم‌اكنون خانه آزادي توسط " جيمز ولسي "، رئيس سابق سازمان سيا، اداره مي‌شود.
ولترنت در بخشي از گزارش تحليلي خود از شبكه‌هاي آمريكايي نفوذ و جاسوسي، به "خانه آزادي " پرداخته كه آمريكا با توسل به آن از آزادي به عنوان دست‌آويزي براي رسيدن به اهداف ديگر خود استفاده مي‌كند.
گزارش اين پايگاه خبري با بيان اين مطالب مي‌نويسد:
سال 1941، جوامع مختلفي در ايالات متحده بوجود آمدند كه با مخالفت با انزوا و بي‌طرفي آمريكا موجب شدند تا اين كشور نيز در جنگ جهاني دوم دخالت كند.
از جمله اين جوامع عبارت بودند از: " حلقه آزادي " (Ring Of Freedom)، " جنگ براي آزادي " (Fight for Freedom) و " كميته دفاع از آمريكا با كمك به هم‌پيمانان " ( Committee to Defend America by Aiding Allies).
كمي قبل از حمله عليه " پرل هاربر " (Pearl Harbor)، اين سازمان‌ها با حمايت محتاطانه كاخ سفيد شروع به پشتيباني يكديگر نمودند و در نهايت شعبه اصلي خود را در نيويورك بنا نهادند: " خانه آزادي ".
با مديريت "‌جورج فيلد "، خانه آزادي طي دوران جنگ در صدها راديو خبرپراكني فعاليت مي‌كرد، جزواتي را منتشر كرد و نمايشگاه‌هايي را براي كمك به تبعيديان و با هدف اجماع نژادي ميان نيروهاي مسلح، برگزار كرد.
به هر حال خانه آزادي، فعاليت‌هايش را تنها به سازمان‌دهي كمپين‌هايي با هدف جلب حمايت افكار عمومي براي جنگ محدود نكرد و همزمان بسيج صنعتي را از طريق يك گروه متخصصان و با هدف كمك به كاركنان و اتحاديه‌هاي بازرگاني، سازمان‌دهي كرد.
از سال 1943، خانه آزادي مراسم سالانه جايزه آزادي (1)را برگزار كرد كه اولين اين جوايز نيز به " والتر ليپمن " ( Walter Lippman)، بنيانگذار مكانيزم تبليغات و پروپاگانداي آمريكا،‌ اهدا شد كه بيست سال قبل از آن چنين مكانيزمي را سازمان‌دهي كرده بود.
اما فرانكلين روزولت سريعا كوشيد تا رقيب شكست خورده‌اش در انتخابات رياست جمهوري يعني " وندل ويلكي " ( Wendel Wilkie)، را متقاعد كند تا به عنوان نماينده ويژه روزولت به اقصي نقاط جهان سفر كند و بر شمار متحدان آمريكا بيافزايد.
بديهي است كه وندل ويلكي و "الانور روزولت " ( Eleanor Roosvelt)، تبديل به سخنگويان خانه آزادي شدند در حالي كه ويلكي تنها يك بار در سال 1944 در شوراي اجرايي اين سازمان حاضر شد.
در اكتبر 1945، خانه آزادي اقدام به گشايش خانه يا محلي براي سازمان‌هاي مختلف با نام " بناي يادبود ويلكي "، كرد و تسهيلات رايگاني براي "‌جامعه ملي ترقي مردمان رنگي " (for the Advancement of Colored People National Association)، " مجمع ضد افترا (ADL)، " شوراي بعناي بعريس "، " صندوق جهاني خدمات دانشجويي " و ديگر مجامع مشابه ارايه كرد.
در عين حال پس از پايان جنگ،‌ خانه آزادي منحل نشد، بلكه در راستاي مبارزات جديد كاخ سفيد به كار گرفته شد.
اين جامعه كمپين‌هايي را براي " طرح مارشال " و " ناتو " به منظور رفع استعمار امپراطوري‌هاي انگليس و فرانسه همچنين كمپين‌هايي عليه كمونيسم، اجرا كرد.
خانه آزادي بيشتر از هر سازمان ديگري شعار " ايالات متحده: سرزمين آزادي " را گسترش داد. در واقع با امكانات و تسهيلات خانه آزادي بود كه سال 1949، " كنگره آزادي فرهنگي "، عمليات بزرگ سيا براي جهت‌دهي افكار روشنفكران اروپاي غربي، شروع شد.

*آزادي در خدمت آتلانتيسم (2)
در پايان دهه 1960، جورج فيلد بازنشسته شد و " لئونارد آر سوسمن " ( Leonard R.Sussman)، هدايت خانه آزادي را در دست گرفت. سوسمن كار دشوار دفاع از مداخله آمريكا در ويتنام را بر عهده داشت كه پس از وي نيز توسط " آر بروس مك‌كولم " ( R.Bruce McColm)(1988-19993)، " آدريان كاراتنيكي " (Adrian Karatnycky) ( 1993-1997)، " جيم دنتون " (Jim Denton) و " جنيفر ويندسور " (Jennifer Windsor) دنبال شد.
در سال 1982، هنگامي كه رئيس‌جمهور " رونالد ريگان "، " هيئت ملي دموكراسي " (NED)(3) را ايجاد كرد و اين سازمان مي‌توانست در برخي وضعيت‌هاي علني برخي فعاليت‌هاي سري سيا، به حفاظت بپردازد، خانه آزادي وارد يك مكانيزم جديد شد.
در حقيقت زماني كه " پاول ولفوويتز " (Paul Wolfowitz) و دوستان محافظه‌كارش تصميم گرفتند تا شبه‌نظاميان تروتسكايت‌ را نيز از احزاب سوسيال دموكرات آمريكا وارد سازمان‌هاي مختلف خودشان كنند ، هيئت ملي دموكراسي نيز از خانه آزادي حمايت مالي نمود و همزمان برنامه‌هاي همكاري مالي نيز توسط هيئت ملي دموكراسي انتخاب شد تا هرگونه ردپاي مداخله آمريكا پاك شود.
در ژانويه 1983 و در جريان رسوايي " ايران كنترا "، رونالد ريگان سيستم " ديپلماسي عمومي "(4) ايالات متحده را سازمان‌دهي مجدد كرد و در راس آن " شوراي امنيت ملي " به رياست والتر ريموند قرار گرفت.
شوراي امنيت ملي نيز كميته سرپرستي را سازمان‌دهي كرد كه شامل سوسمن به عنوان نماينده خانه آزادي، "لئو چرن " يك متخصص جنگ رواني و " اتو رايخ "( Otto reich) به عنوان دفتر عملياتي، مي‌شد.
در سال 1986، خانه آزادي، " ملوين لاسكي "( Melvin Lasky)، سردبير نشريات كنگره آزادي فرهنگي را اجير كرد كه وي نيز اقدام به افتتاح دفتري در لندن براي تنظيم و پخش مقالات سفارشي براي نشريات بين‌المللي كرد، بطوريكه نشرياتي مثل " انكونتر " ( Encounter)، كه از آن به بعد مديريت برنامه " تبادل " را بر عهده گرفت، توسط سازمان سيا تامين مالي مي‌شد.
نشريات سفارشي خانه آزادي در انگليس توسط " ديلي ميل "، " ديلي تلگراف " و " تايمز "، در جامايكا توسط " ديلي گلينر " و به ويژه در آمريكا توس " وال استريت ژورنال "،‌ منتشر شد.
در سال 1986، خانه آزادي برنامه خود براي آزادي اديان در دنيا را شروع كرد، در نتيجه اين عمليات، كميسيون مشورتي آزادي اديان، در سال 1998 ايجاد شد و اين بنياد همچنين گزارش‌هاي سالانه‌اي را در رابطه با آزادي اديان مي‌نويسد.(5)
سال 1988، خانه آزادي گروه كاري را در آمريكاي مركزي ايجاد كرد كه هدف آن توزيع اطلاعات در رابطه با " انقلاب ساندينيستا " بود. در اين موقعيت، اعضاي اتحاديه( AFL-CIO 6) وارد شوراي اجرايي خانه آزادي شدند كه اين امر استفاده از متخصصان بنياد ايجاد شده توسط اتحاديه بازرگاني يعني بنياد آمريكايي توسعه آزاد كارگري (AIFLD)، را براي سيا فراهم مي‌كرد.

*آزادي در خدمت امپراطوري
در دهه 90، خانه آزادي فعاليت‌هاي خود را توسعه داد و دفاتري را در الجزاير، مجارستان، اردن، قراقستان، قرقيزستان، مكزيك، ازبكستان، لهستان، روماني، صربستان و اوكراين، گشود.
خانه آزادي همچنين قصد داشت دفتري را در نيجريه نيز باز كند كه بطور موقت از انجام آن منصرف شد.
خانه آزادي برنامه‌اي را هم با همكاري " كانون وكلاي آمريكا "، براي آموزش مخالفان حقوق بشري اروپاي شرقي و مركزي اجرا كرد كه دفتري تخصصي در زمنيه نفوذ و مداخله ايجاد كرد و اين دفتر نيز كار خود را از مدل موجود براي شركت دادن اتحاديه‌هاي بازرگاني و كارمندان در فعاليت‌هاي سري شروع كرد.
خانه آزادي، پشتيباني بنياد ملي دموكراتيك در امور بين‌الملل به سرپرستي " مادلين آلبرايت "، را نيز در اختيار داشت.
به اين ترتيب " كنسرسيوم راست‌گرايان "، " مركز بين‌المللي اتحاد " AFL-CIO، " جامعه بين‌المللي قضات زن " (IAWJ)، " مركز بين‌المللي خبرنگاران " (ICFJ)، كميته بين‌المللي نجات "(IRC) و " زن، قانون و توسعه بين‌الملل "(WLDI)، را براي انجام فعاليت‌هاي تعريف شده، بسيج كرد.
سال 1999، خانه آزادي "كميته صلح آمريكا در چچن " (ACPC)، را ايجاد كرد كه توسط " زبيگنيو برژينسكي " (Zbigniew Brzezinski) ، مشاور سابق شوراي امنيت ملي، " الكساندر هايگ "( AlexanderHaig) وزير سابق خارجه و " استفان جي سولارز " (Stephen J. Solarz)، نماينده سابق كنگره، اداره مي‌شد.
پس از اينكه شخصيت‌هاي مذكور مشغول به كار شدند، از گروه‌هاي "جهادي " در افغانستان عليه شوروي استفاده كردند.
سپس حمايت خود از بن‌لادن را افزايش داده و بطور مستقيم از جهاد بوسني و هرزگوين عليه قدرت كمونيستي بلگراد و چچن، حمايت كردند و هدفشان نيز كمك به فروپاشي فدراسيون روسيه و كنترل هيدروكربن‌هاي قفقاز بود.
در سال 2002، خانه آزادي با حمايت آژانس توسعه بين‌الملل ايالات متحده ( USAID)، در مجارستان نيز بوجود آمد كه بصورت يك سرويس اينترنتي براي سازمان‌هاي مردم نهاد ( NGO) اروپاي شرقي و مركزي با آدرس ngonet.org عمل مي‌كرد.
كمي بعدتر، خانه آزادي يك كمپين اعاده اعتبار را براي حزب راستگراي افراطي "آرنا " (ARENA)، اجرا كرد كه با شركت در " مجمع جهاني ضد كمونيست " مسئوليت اعدام‌هاي غيررسمي در السالوادور را بر عهده گرفت.
در نهايت اين تلاش‌ها نتيجه داد و " آنتونيو ساكا " رئيس‌جمهور السالوادور شد.
در نهايت، رئيس‌جمهور جورج بوش به خانه آزادي دستور داد تا گزارش سالانه‌اي را در رابطه با آزادي‌هاي اجتماعي و حقوق سياسي در سراسر جهان، آماده كند زيرا آمريكا قصد داشت تا از اين گزارش به عنوان مرجعي براي رد يا قبول مساعدت‌هاي توسعه‌اي در چارچوب " همكاري چالش هزاره " استفاده كند.
در چند سال اخير نيز " بيل ريچاردسون " (Bill Richardson) نماينده كنگره آمريكا، رهبري خانه آزادي را بر عهده گرفت.
وي شخصيتي خوش‌برخورد داشته و متخصص ديپلماسي موازي مي‌باشد و همچنين چهار بار براي دريافت جايزه صلح نامزد شد وي همچنين بطور همزمان معاون مادلين آبرايت در بنياد ملي دموكراتيك بود.
در عين حال ريچاردسون پس از انتخاب شدندش به عنوان فرماندار "نيومكزيكو "، از سمتش استعفا داد تا بتواند "جان كري " را در انتخابات رياست‌جمهوري سال 2004، ياري كند.
پس از ريچاردسون، جيمز ولسي،‌رييس سابق سيا و مبدع " كنگره ملي عراق "، جانشين وي شد.
در همين حال، شوراي اجرايي خانه آزادي يك راهنماي اطلاعاتي است.
گذشته از اين، افرادي كه هم‌اكنون در اين شورا حضور دارند، از جمله: " جي بريان آتوود " (J. Brian Atwood)، رئيس سابق بنياد ملي دموكراتيك و هماهنگ كننده سابق كمك‌هاي انسان‌دوستانه آمريكا، " توماس اس فولي "( Thomas S. Foley)، رئيس كميسيون سه جانبه، رئيس سابق هيئت اطلاعاتي رئيس‌جمهوري، " مالكوم فوربس " (Malcolm Forbes) از مجله فوربس، " تئودور فورستمن (Theodore Forstmann)، رئيس گروه " امريكا امپاور "، " ساموئل هانتيگتون، نظريه پرداز برخورد تمدن‌ها، " جين كركپاتريك "( Jeane Kirkpatrick)، سفير آمريكا در سازمان ملل حاضر در ژنو و عضو كميته مشورتي وزارت دفاع، " ديانا ويليرز(Diana Villiers)، همسر سفير جان نگروپونته، و سفير " مارك پالمر "، بنيانگذار كنسرسيوم سي‌ام‌اي براي كسب و نصب تجهيزات ديداري-شينداري در اروپاي شرقي.
همچنين بودجه خانه آزادي در سال 2002، به 14 ميليون دلار افزايش يافت.
انتهاي پيام/.

توضيحات:
(1)از جمله كساني كه جايزه آزادي را دريافت كردند، عبارتند از: وينستون چرچيل، جورج سي مارشال، لوسيوس كلي، پاول هتري اسپك، ويلي براندت و جيم مونت.
(2)آتلانتيسم عبارتي است كه براي اشاره به سياست سلطه آمريكا با استفاده و يا تمايل به قدرت ناتو ( سازمان پيمان آتلانتيك شمالي)، و همچنين با انطباق با كشورهاي متحد، استفاده مي‌شود. هدف اين سياست حفظ هژموني آمريكا در تمامي زمينه‌هاي نظامي، سياسي و اقتصادي است.
(3)رجوع شود به مقاله مربو به هيئت‌ ملي دموكراسي.
(4)ديپلماسي عمومي، عبارت سياسي معادل پروپاگاندا يا تبليغات است.
(5)خانه آزادي، هم‌اكنون كمپيني را عليه چين، كوبا، مصر، ايران، نيجريه، فيليپين، سودان و ويتنام اجرا مي‌كند.
(6)گزارشاتي از وابستگي اين اتحاديه به سازمان جاسوسي آمريكا وجود دارد. رجوع شود به مقاله "AFL-CIO يا AFL-CIA "، نوشته پاول لاباريكو، منتشر شده در ولترنت.

منبع : http://www.farsnews.com/newstext.php?nn=8804301266

+ نوشته شده در  یکشنبه چهارم مرداد ۱۳۸۸ساعت 11:49  توسط معاونت پژوهشی شعبه سیاسی حوزه 307  | 

عمليات سياه

                                     عمليات سياه

 

 براساس عمليات سياه راديوهاي کدگذاري شده اي در اختيار خلبانان عراقي داده شد تا آنها امکان ارتباط با افسران مستقر در کشتي هاي آمريکايي در خليج فارس را داشته باشند. يک افسر بازنشسته در اين رابطه گفت: هدف اين بود که هواپيماهاي عراقي بر فراز خليج فارس بتوانند با افسران ما تماس بگيرند. اين روابط روزانه باعث شد تا هواپيماهاي عراقي بتوانند نفتکش ها و کشتي هاي تجاري به مقصد ايران را شناسايي کنند و اين کمک زيادي به عراقي ها در انتخاب اهدافشان مي کرد.

 

کاهش قيمت نفت و قطع صدور نفت ايران

 

 گري سيک(مشاور امنيت ملي کاخ سفيد)

تا موقعي که نفت از ايران صادر مي شود، جنگ ادامه خواهد يافت، بنابراين بايد جريان صدور نفت ايران را قطع کرد.

 

 ويليام فاير نظريه پرداز غربي

با ايران چه کنيم؟ هر چه پول در رگ هاي عراق تزريق شد، نتيجه نداده است. اگر عراق از دست برود، فردا کويت و پس فردا هم سعودي نيز خواهد رفت. تنها يک روزنه ي اميد هست. با سقوط قيمت نفت ايران برشکست مي شود و ماشين جنگي آن از کار مي افتد. شايد اين درمان کارگر شد و اين آخرين شانس ما است.

منبع : http://www.sabokbalan.com/?sm=sh&p=4&id=907

+ نوشته شده در  یکشنبه چهارم مرداد ۱۳۸۸ساعت 11:46  توسط معاونت پژوهشی شعبه سیاسی حوزه 307  | 

آغاز مأموریت سیاسی فاتح در انگلیس

                     آغاز مأموریت سیاسی فاتح در انگلیس

ابوالفضل فاتح، رييس كميته رسانه ستاد مير حسين موسوي ماموريت سياسي خود را در انگليس آغاز كرد‏.‏

به گزارش رجانیوز، فاتح از سوي ميرحسين موسوي مأموريت يافته در مذاكراتی با برخي چهره‌های اپوزيسيون از جمله محسن مخملباف و محسن سازگارا، راه اندازي يك شبكه تلويزيوني ماهواره‌اي را با محوريت آنچه جنبش سبز می‌خوانند، پيگيري کند.

وی، چهارم تير ‏88‏ به دليل نقش آفريني در اغتشاشات بعد از انتخابات و براي روشن شدن برخي موارد در اين خصوص، ممنوع الخروج شده بود كه در نهايت با توصيه‌ی حجت‌الاسلام محمدحسن ابوترابي فرد نايب رييس مجلس شوراي اسلامي مشكل وي مرتفع و در ‏14‏ تير ‏88‏، ايران را به مقصد انگليس ترك كرد‏.‏

بر اساس اطلاعات موجود، فاتح در مقطع دكتراي علوم ارتباطات دانشگاه آكسفورد انگليس مشغول به تحصيل است و مخارج وي به همراه حقوق ماهانه ‏1500‏ پوندي توسط جهاد دانشگاهي تأمين مي‌شود‏.

منبع : http://www.rajanews.com/detail.asp?id=33004

+ نوشته شده در  یکشنبه چهارم مرداد ۱۳۸۸ساعت 11:42  توسط معاونت پژوهشی شعبه سیاسی حوزه 307  | 

۵ شخصيت‌ قدرتمند استخباراتي خاورميانه( سردار قاسم سليماني در رتبه سوم؛)

سردار قاسم سليماني در رتبه سوم؛

۵ شخصيت‌ قدرتمند استخباراتي خاورميانه

مجله آمريكايي "فورين پليسي" در شماره اخير خود طي گزارشي پنج شخصيت قدرتمند استخباراتي خاورميانه را به ترتيب معرفي كرده كه بر اساس آن سردار "قاسم سليماني"‌ از چهره هاي سرشناس سپاه پاسداران انقلاب اسلامي ايران رتبه سوم معرفي شده است.

به گزارش شيعه آنلاين، پايگاه خبري "الجوار"‌ در اين باره نوشت: بر اساس اين گزارش كه عنوان آن "قدرتمندترين شبح‌هاي جاسوسي" بوده، ژنرال "عمر سليمان" رئيس سازمان اطلاعات و امنيت مصر قدرتمندترين شخصيت استخباراتي خاورميانه معرفي شده است. او با قدرت مديريتي و مهارت خود توانسته موقعيت خوبي براي كشورش در منطقه بدست بياورد.


                                           


"مائير داگان" رئيس سازمان اطلاعات و امنيت رژيم صهيونيستي (موساد) رتبه دوم را از نظر اين مجله آمريكايي بدست آورده است. "فورين پليسي" مي‌گويد "داگان" پس از طراحي ترور شهيد "عماد مغنيه"‌ فرمانده نظامي حزب الله لبنان،‌ توانست جايگاه بهتري در دستگاه امنيتي رژيم صهيونيستي بدست آورد.


                                            


سردار "قاسم سليماني" از مقامات ارشد سپاه پاسداران انقلاب اسلامي ايران از نظر اين مجله آمريكايي سومين شخصيت قدرتمند استخباراتي در منطقه خاورميانه معرفي شده است. "فورين پليسي" افزوده كه "قاسم سليماني" با مديريت خود توانسته نفوذ جمهوري اسلامي ايران را در منطقه به ويژه در عراق، لبنان و افغانستان به شدت افزايش دهد. او توانست در مجموع جايگاه و موقعيت شيعيان را در خاورميانه و جهان بهبود بخشد.


                                       


رتبه چهارم اين گزارش آمريكايي به "آصف شوكت" رئيس سابق سازمان اطلاعات و امنيت سوريه و معاون رئيس ستاد كل ارتش سوريه اختصاص يافته است. او در فوريه 2005 ميلادي رياست سازمان استخبارات سوريه را برعهده گرفت.


                                            


شاهزاده "مقرن بن عبدالعزيز آل سعود" رئيس سازمان اطلاعات و امنيت عربستان سعودي رتبه پنجم اين ليست را به خود اختصاص داد. او روابط بسيار خوبي با مقامات پاكستاني دارد به طوريكه هر سال حداقل دو بار به اين كشور سفر مي‌كند. به نظر مي رسد او با همكاري سازمان اطلاعات و امنيت پاكستان، از جنبش تروريستي طالبان و شبكه تروريستي القاعده حمايت كرده است. 
                                     

منبع : http://shia-online.ir/article.asp?id=6360&cat=1

+ نوشته شده در  یکشنبه چهارم مرداد ۱۳۸۸ساعت 11:19  توسط معاونت پژوهشی شعبه سیاسی حوزه 307  | 

متن کامل نامه حضرت آیت‏الله‏العظمی‏خامنه‏ای به احمدی‏نژاد

                              متن کامل نامه حضرت آیت‏الله‏العظمی‏خامنه‏ای به احمدی‏نژاد
   

                      مشایی اعلام کرد: تابع مطلق حکم رهبری هستم

   
 


 در پی نامه حضرت آیت الله العظمی خامنه‏ای مقام معظم رهبري به دکتر احمدی‏نژاد در مورد ملغی نمودن حکم انتصاب معاون اول  رييس جمهور، اسفنديار رحيم مشايي اعلام کرد: خود را تابع مطلق حکم رهبری می دانم.

به گزارش ثانیه‏نیوز، متن كامل نامه حضرت آیت الله خامنه‏ای مقام معظم رهبري به دکتر احمدی‏نژاد بدين شرح است:

جناب آقاي دكتر احمدي نژاد-رياست محترم جمهوري اسلامي ايران

با سلام وتحيت، انتصاب جناب آقاي اسفنديار رحيم مشايي به معاونت رييس جمهور بر خلاف مصلحت جنابعالي و دولت و موجب اختلاف و سرخوردگي ميان علاقمندان به شماست.

لازم است انتصاب مزبور ملغي و كان لم يكن اعلام گردد.

سيد علي خامنه‌اي
27/4/88


* مشایی: خود را تابع مطلق حکم رهبری می دانم

رحیم مشایی دقایقی پس از انتشار این نامه، اظهارداشت: من خود را تابع مطلق حکم مقام معظم رهبری می دانم و ذره ای در این زمینه تردید به خود راه نمی دهم.

 وی افزود: خود را تابع مطلق حکم رهبر معظم انقلاب دانسته و دیگر معاون اول رییس جمهور نیستم.


رحیم مشایی تاکید کرد: به عنوان سرباز نظام و انقلاب ، در هر کجا که باشم خود را خدمتگذار ملت می دانم.
منبع : http://www.sanyehnews.com/sanyeh/website/index.php?option=com_content&task=view&id=9230&Itemid=9
+ نوشته شده در  یکشنبه چهارم مرداد ۱۳۸۸ساعت 11:9  توسط معاونت پژوهشی شعبه سیاسی حوزه 307  | 

هركس جامعه را به ناامني سوق دهد، منفور ملت است

           نخبگان مراقب باشند، مردودي در اين امتحان سقوط است 
           
           هركس جامعه را به ناامني سوق دهد، منفور ملت است

حضرت آيت‌الله خامنه‌اي تاكيد كردند: نخبگان مراقب باشند، زيرا در امتحان عظيمي قرار گرفته اند و موفق نشدن در اين امتحان، تنها مردود شدن نيست بلكه موجب سقوط آنان خواهد شد.

رهبر معظم انقلاب اسلامي امروز در ديدار مسئولان نظام اسلامي و جمعي از قشرهاي مختلف مردم، بعثت پيامبر عظيم‌الشان اسلام (ص) را مقطعي مهم در تاريخ بشريت دانستند و تأكيد كردند: امروز اصلي‌ترين نياز جامعه اسلامي عمل به پيام بعثت و ملاك قرار گرفتن عقل و خرد، حاكم شدن فضيلت‌هاي اخلاقي و مبنا قرار گرفتن انضباط قانوني در جامعه است كه در اين زمينه وظيفه نخبگان و بزرگان بسيار با اهميت است.

حضرت آيت‌الله خامنه‌اي با تبريك عيد بزرگ مبعث پيامبر اعظم (ص) به امت اسلامي و ملت ايران‌، تربيت عقلاني و تاكيد بر خرد گرايي و تدبّر را مهمترين بخش از پيام بعثت بر شمردند و افزودند: اولين كار پيامبر مكرم اسلام (ص) حاكم كردن عقلانيت در جامعه اسلامي بود زيرا تربيت قدرت تفكر و نيروي خرد در جامعه، حَلاّل همه مشكلات، مهار كننده نفس و زمينه ساز عبوديت انسان است.

ايشان با اشاره به تربيت اخلاقي به عنوان دومين بخش از پيام بعثت خاطر نشان كردند: رواج فضيلتهاي اخلاقي در جامعه همچون هواي لطيفي است كه زمينه زندگي سالم را فراهم مي‌آورد و انسان را از حرص‌ها، جهالت‌ها، دنيا طلبي‌ها، بغض هاي شخصي و سوء ظن به يكديگر باز ميدارد و به همين دليل است كه در اسلام تزكيه و رشد اخلاقي بر تعليم مقدم است.

رهبر انقلاب اسلامي، تربيت و انضباط قانوني را سومين بخش از پيام بعثت خواندند و با اشاره به پيشقدم بودن پيامبر اسلام(ص) در عمل به احكام و دستورات اسلام افزودند: همه اين موارد براي جامعه اسلامي شاخص و معيار است و ميدان زندگي نيز صحنه آزمايش انسانها است.

حضرت آيت‌الله خامنه‌اي عزت كنوني ملت ايران را نتيجه موفقيت و سربلندي در آزمايشهاي دشوار 30 سال گذشته دانستند و تاكيد كردند : خداوند متعال پاداش اين موفقيت‌ها را دستاوردهاي بسيار بزرگي براي ملت ايران قرار داده است و امروز نيز آحاد مردم در جهت اهداف بلند اسلام در حال حركت و مجاهدت هستند كه نتيجه آن هم احساس عزت و هويت ملت ايران است.

ايشان افزودند: اينكه قدرتهاي استكباري دنيا شعار خود را مقابله با جمهوري اسلامي ايران قرار داده اند و نظام اسلامي را مانع تحقق اهداف شوم خود بويژه در منطقه خاورميانه مي‌دانند نشان‌دهنده عظمت ملت، نظام، و دولت ايران است.

رهبر انقلاب اسلامي اين دستاوردها را نتيجه حركت ملت ايران در عرصه دستورات دين دانستند و با يادآوري نقش عامل بودن نخبگان، بزرگان جامعه و مسئولان بعنوان الگوي مردم، خاطر نشان كردند: ملت ايران در 30 سال گذشته نشان داده است كه ملت وفادار و با گذشتي است و در قضايا و حوادث اخير بعد از انتخابات رياست جمهوري نيز، اين ويژگي ملت ايران بار ديگر آشكار شد.

حضرت آيت‌الله خامنه‌اي افزودند: در ميان ملت ايران سلايق مختلفي در عرصه زندگي اجتماعي وجود دارند كه هر كدام نظر خود را بيان مي‌كنند اما آنجايي كه ملت احساس مي‌كنند، مسئله دشمني با نظام در ميان است و دستي، حركتي را براي ضربه زدن به نظام مديريت مي‌كند، از او فاصله مي‌گيرند، حتي اگر همان شعاري را بدهد كه ملت به آن معتقد است.

ايشان حوادث اخير را تجربه و درس مهم ديگري براي ملت ايران در كنار تجربه هاي سالهاي گذشته ارزيابي و تأكيد كردند: اين حوادث، اين تجربه و درس را بهمراه خود داشت كه حتي در زماني كه حركتي بزرگ در كمال آرامش و ثبات انجام مي گيرد، نبايد از نقشه و كيد دشمن غافل ماند.

رهبر انقلاب اسلامي خاطر نشان كردند: در حالي كه همه اذعان داشتند انتخابات اخير با حضور چهل ميليوني مردم يك عظمت بي‌نظير از ابتداي انقلاب و نشان دهنده قدرت نظام براي به صحنه آوردن مردم بعد از گذشت 30 سال است، در عين حال همه متوجه شدند در چنين شرايطي نيز نبايد از كمين و برنامه ريزي دشمن بمنظور ضربه زدن به ملت غفلت كرد.

حضرت آيت‌الله خامنه‌اي با اشاره به ادعاي دشمنان ملت ايران مبني بر دخالت نكردن در مسائل داخلي كشور افزودند: در حاليكه دخالت دشمنان بويژه نقش رسانه هاي آنها كاملاً آشكار است، اين ادعا نشان دهنده بي‌حيائي است.

ايشان با يادآوري هشدار چند سال قبل در خصوص نقش برجسته دستگاه‌هاي تبليغاتي و اطلاعاتي استكباري براي مقابله با استقلال ملت‌ها و منصرف كردن آنان از حركت در مسير عزت و استقلال، خاطر نشان كردند: دشمنان ملت ايران از رسانه‌هاي خود، علناً براي گروههاي غافل و نادان اغتشاشگر، دستورالعمل چگونگي ايجاد نا امني، تخريب و درگيري پخش مي‌كنند و از طرف ديگر مدعي مي‌شوند كه در امور داخلي ايران دخالت نمي‌كنند در حاليكه آشكارترين دخالت‌ها را انجام مي‌دهند.

رهبر انقلاب اسلامي با تأكيد بر لزوم تفاوت قائل شدن ميان اغتشاش گران و مردم افزودند: البته رسانه‌هاي استكباري بمنظور حمايت از اغتشاش گران آنها را مردم مي نامند در حاليكه مردم، آن جمعيت ميليوني است كه بمحض ديدن اين اغتشاشگران و مفسدان، خود را كنار مي‌كشد و آنها را با ديده نفرت و انزجار نظاره مي كند.

حضرت آيت‌الله خامنه‌اي تاكيد كردند : هر فردي با هر عنوان و موقعيتي، اگر بخواهد جامعه را به سمت ناامني سوق دهد از نظر عموم ملت ايران، انسان منفوري است.

ايشان با تأكيد بر اينكه اهداف بلند ملت ايران و سعادت دنيا و آخرت جامعه در سايه آرامش و امنيت محقق خواهد شد، برهم زدن امنيت را بزرگترين گناه دانستند و خطاب به نخبگان خاطر نشان كردند: نخبگان هوشيار باشند زيرا هرگونه حرف، تحليل، و اقدام آنان كه موجب بر هم خوردن امنيت جامعه شود، حركت در خلاف مسير ملت ايران است.

رهبر انقلاب اسلامي افزودند: همه بايد مراقب گفتار و مواضع و حتي نگفتن‌هاي خود باشند زيرا نگفتن مسائلي كه بايد گفت، عمل نكردن به وظيفه است و گفتن مسائلي كه نبايد گفت، عمل كردن بر خلاف وظيفه است.

حضرت آيت‌الله خامنه‌اي تأكيد كردند: نخبگان مراقب باشند، زيرا در امتحان عظيمي قرار گرفته اند و موفق نشدن در اين امتحان، تنها مردود شدن نيست بلكه موجب سقوط آنان خواهد شد.

ايشان تنها راه رهائي از چنين سرنوشتي را ملاك قرار دادن خرد و عقلانيت دانستند و خاطر نشان كردند: البته عقلانيت، اين سياسي كاري‌هاي متعارف نيست زيرا سياسي بازي‌ها خلاف عقل است و كساني كه سياسي كاري را اقدام عقلائي مي دانند، اشتباه مي‌كنند.

رهبر انقلاب اسلامي افزودند: راه صحيح عقلانيت، همان راهي است كه عبادت خدا را هموار كند و شاخص آن نيز اين است كه خود قضاوت كنيم، آيا سخنان و موضع گيريهاي ما براي رضاي خدا و با نيت اخلاص است يا اينكه براي جلب توجه برخي افراد، بنابراين نبايد خود را فريب دهيم.

حضرت آيت‌الله خامنه‌اي لزوم تعمق در پيامهاي مهم مبعث و نگاه فراتر از يك جشن به اين واقعه را يادآور شدند و خاطر نشان كردند: مبعث يك مقطع بسيار مهم براي بشريت است زيرا حركتي كه پيامبر اسلام (ص) در مدت 10 سال حكومت خود انجام دادند و تحولي كه در تاريخ بشريت ايجاد كردند با هيچ حركت و اقدامي قابل مقايسه نيست.

در ابتداي اين ديدار آقاي دكتر احمدي نژاد رئيس جمهور در سخناني ضمن تبريك بعثت پيامبر اكرم(ص) با اشاره به نقش اين واقعه بزرگ تاريخي در نجات انسانها از تاريكي جهل و ظلم و رهنمون كردن آنان بسوي نور هدايت گفت پيامبر اسلام(ص) در عمل به دستورات اسلام همواره پيشقدم بودند و مشكلات كنوني بشريت ناشي از دوري از مسير نبوي است.

رئيس جمهور با اشاره به صبر و استقامت و مجاهدت ملت ايران در 30 سال گذشته افزود: جامعه اسلامي ايران مفتخر به پيروي از راه نوراني پيامبر عظيم الشأن اسلام (ص) است و اين ملت با تأسي بر سيره نبوي اجازه نخواهد داد دشمنان بشريت، حقوق انسانها را پايمال كنند.

آقاي احمدي نژاد همچنين با اشاره به برگزاري انتخابات رياست جمهوري تأكيد كرد: برگزاري آزادترين، پرشورترين، و بي نظيرترين انتخابات و برگزيدن راه پر افتخار انقلاب اسلامي نويد بخش آينده اي روشن براي ملت ايران و بشريت است.

منبع : http://www.rajanews.com/detail.asp?id=32937

+ نوشته شده در  یکشنبه چهارم مرداد ۱۳۸۸ساعت 11:5  توسط معاونت پژوهشی شعبه سیاسی حوزه 307  | 

افشاي نام و مشخصات روحانيون حاضر در آشوب‌هاي تهران

           افشاي نام و مشخصات روحانيون حاضر در آشوب‌هاي تهران

جمعي از طلاب و فضلاي حوزه علميه قم كه در بيانيه اول، عامل انتشار نامه‌هاي توهين‌آميز نسبت به رهبري و مراجع تقليد را معرفي كرده بودند، در بيانيه شماره 2، با بيان اينكه "در بیانیه‌ی شماره یک به ملت شریف ایران وعده دادیم که سایر یاران فتنه وعوامل ایجاد اختلاف در قم را افشا نماییم"، مشخصات جديدي از اين عوامل را مطرح كردند.

به گزارش رجانيوز، در اين بيانيه آمده است:

اگر چه میدان دار اجرایی وعامل این فتنه ها سید ضیاء مرتضوی است اما باید دید چه کسانی اورا همراهی کرده اند و نقش سایر عوامل فتنه چیست؟

این جریان خطرناک از همان آغاز انتخابات با تخریب رئیس‌جمهور وطراحی صدها دروغ وشایعه، قصد ایجاد انحراف در اذهان حوزویان را داشت وتا حدی نیز توانست در بین برخی خواص شبهه ایجاد کند.

اما نقش مهم این جریان به بعد از انتخابات وروزهای آشوب بر می گردد که به مواردی اشاره می گردد:


1- ترتیب دادن دیدارهای متعدد با مراجع وعلما وتلاش جهت ایجاد فتنه وتکثیر شایعه‌ی تقلب در انتخابات، تا بتوانند مراجع وعلما را نسبت به اصل انتخابات وصحت آن دچار تردید کنند. در این مورد می توان به دیدارهای شخص ضیاء مرتضوی، م.ت س، حمید رضا شریعتمداری و... با برخی مراجع وعلما اشاره کرد.


2- تولید استفتائاتی با مضمون تقلب در انتخابات وارسال آنها به دفتر مراجع معظم تقلید وانتشار گسترده پاسخ آن در برخی سایت‌ها، که در این مسئله نقش مجمع ساختگی مدرسین (که در دوره اصلاحات برای مقابله با نقش جامعه مدرسین توسط عده ای از روحانیون چپ راه افتاد) نقش غیر قابل انکاری بود.


3- ارتباط با فرزندان برخی علمای بزرگ و تلاش در جهت همراه نمودن آنها به طوری که در بسیاری از بیانیه ها، افرادی همچون م.ج.ا. فرزند یکی از علمای انقلابی مشهور جزو امضاء کنندگان آن می شود.


4- حضور در اغتشاشات تهران، که در این مسئله نقش برخی از عوامل مجمع مدرسین ومحققین، دانشگاه مفید و مرکز مطالعات ادیان ومذاهب بسیار پر رنگ است که به نقش افراد و تصاویر آنها در اشوب ها اشاره می شود:


الف: حمید رضا شریعتمداری: مدیر دانشکده‌ی شیعه شناسی وابسته به آقاي سید ابوالحسن نواب و مدیرمسئول سابق نشریه هفت آسمان که حضور پررنگی در فتنه ها داشته وعلیرغم اشتهار وی به مخالفت و تضعیف مرجعیت درقم، متأسفانه با تلاش‌های فراوان به دیدار برخی مراجع معظم تقلید رفته است و تلاش نموده آنها را در مقابل دولت قرار دهد که بحمدالله موفق نشد. حضور وی در روزهای اغتشاش در خیابان‌های تهران به همراه همفکران وی همچون عبدالرحیم سلیمانی اردستانی (از اساتید مرکز مطالعات ادیان ومذاهب واستاد دانشگاه مفید قم) قابل توجه است که برای روشن شدن بیشتر اذهان تصویر ایشان ارائه می شود.

ب-محمد علی ایازی: از همفکران سید ضیاء مرتضوی و از اعضای مجمع مدرسین ومحققین است که انتشار بیانیه های غیر قانونی و کذب وزیر سئوال بردن انتخابات و دولت قانونی ومصاحبه های متعدد از جمله کارهای وی است که در روزهای آشوب در خیابان‌های تهران همراه گروه چماق به‌دست و آشوبگر حاضر شده است که تصویر وی نیز موجود است.

ج: مسعود ادیب: وی مسئول ستاد میر حسین موسوی در قم و عضو هیات علمی دانشگاه مفید است که نقش پررنگی در حوادث اخیر داشته است و در بین اغتشاشگران نیز مشاهده می شود.

د:از دیگر همکاران سید ضیاء می توان به مهدی مهریزی،محمد ذبیحی و داود فیرحی و.. اشاره کرد.


5- تلاش جهت همراه نمودن برخی نیروهای انقلابی وتحریک آنان در مقابل دولت وجریان اصولگرایی که همراه نمودن محمد تقی سبحانی(عضو هیئت امنای دفتر تبلیغات اسلامی) در برخی بیانیه ها از ثمرات این تلاش نامبارک بود. اگر چه تلاش شد افراد متدین وانقلابی همچون حجج اسلام حمید پارسانیا و واعظی نیز همراه گردند اما درایت این 2 بزرگوار مانع موفقیت این جریان گردید.

هرچند نمی توان نقش مدیریتی (م.م) مدیر مسئول روحانی (واز مریدان سرسخت آقای هاشمی) یکی از روزنامه های طرفدار موسوی را در این جریان نادیده گرفت. ایشان در جریان حوادث اخیر 4 سفر به قم داشته که طی آن جلساتی با ضیاء مرتضوی وهمفکران وی داشته است که آخرین مورد آن بعدازظهر یکشنبه 28 تیرماه می باشد.

اینجانبان ضمن تشکر ازمراجع عظام تقلید (حفظهم الله) وعلمای بزرگوار قم که همواره حامی انقلاب و ولایت فقیه بوده اند، از برادران گرامی حجج اسلام سیدابوالحسن نواب مدیر مرکز مطالعات ادیان ومذاهب (که برخی مسئولین آن مركز در این فتنه ها نقش موثری داشته اند) و سیدحسن ربانی مدیر دفتر تبلیغات اسلامی قم (که سید ضیاء مرتضوی ازمدیران آن است) می خواهیم نقش خود را در حمایت از انقلاب ورهبری به خوبی ایفا نموده وعوامل آشوب وفتنه را از این مراکز طرد نمایند.

در پایان به اطلاع امت انقلابی ایران اسلامی می رسانیم که افشای ماهیت این جریان فتنه انگیز ادامه خواهد داشت.

والسلام علیکم و رحمت الله وبرکاته

منبع :   http://www.rajanews.com/detail.asp?id=33118

+ نوشته شده در  یکشنبه چهارم مرداد ۱۳۸۸ساعت 11:0  توسط معاونت پژوهشی شعبه سیاسی حوزه 307  | 

جنجالى ترين سفر خاتمى در اوج انتخابات

                  جنجالى ترين سفر خاتمى در اوج انتخابات    
 


سيدمحمد خاتمي تنها 6 روز پس از انصراف از کاندیداتوری به نفع موسوی، ‌ سفرهای خارجی‌اش را آغاز کرد. از ابتدای فروردین تا 20خرداد 1388 که دوره اوج مبارزات انتخاباتی موسوی تلقی می‌شد، ‌ خاتمی نزدیک به یک سوم این ایام (20روز) را از ایران غایب بود!

به نوشته سايت خبري جهان، خاتمي در ابتدای فروردین برای سفری 8 روزه به استرالیا رفت. بعد از این سفر، ‌ فقط یک هفته در ایران ماند و سپس عازم ترکیه شد تا با دبیرکل «سازمان‌نظامی ناتو» دیدار کند.

این سفر نیز مقارن با حضور «باراک اوباما» در ترکیه بود. روز 20اردیبهشت برای سفری 5روزه راهی عربستان گشت.

جنجالی ترین سفر «محمدخاتمی» که گفته‌اند راز این «حلقه مفقوده» را خواهد گشود، ‌ سفری 4روزه در 11خرداد به تونس بود که باز هم از قضا، ‌ 2روز پایانی آن با سفر رئیس‌جمهور آمریکا به مصر همزمان شد.

برخي رسانه‌هاي كشور اعلام كردند همان هنگام که «باراک اوباما» با هیأت بلندپایه‌ای از مقامات دولت آمریکا در مصر به سر می‌برد، ‌ خاتمی نیز از تونس به مصر سفر کرده است تا در باب احتمال شکست «میرحسین موسوی» و حوادث پس از انتخابات با آن هیأت گفت‌وگو کند.

اگرچه خبر این ملاقات- به روال معمول و البته بسیار منطقی!- در یک جمله «تکذیب» شد، ‌ اما از رازآلودی مجموعه این سفرها نمی‌کاهد؛ سفرهایی که در پرکارترین روزهای مبارزات انتخاباتی بسیار عجیب و غریب به نظر می‌رسد. آیا این غیبت 20 روزه خاتمی، ‌ با تکذیبیه‌های تکراری و کسالت‌آور «موجه» می شود یا روزی، ‌ راز آن «حلقه مفقوده» در پروژه ناکام مبارزه مدنی و دلیل ستایش‌های رئیس جمهور آمریکا از اصلاح‌طلبان را فاش خواهد کرد؟ افشای آنچه که البته فاش بود!

منبع : http://www.sanyehnews.com/sanyeh/website/index.php?option=com_content&task=view&id=9227&Itemid=2
+ نوشته شده در  پنجشنبه یکم مرداد ۱۳۸۸ساعت 11:41  توسط معاونت پژوهشی شعبه سیاسی حوزه 307  | 

تايمز: اين 4 نفر اميد آمريكا براي تداوم بحران هستند (خبر ويژه)

            تايمز: اين 4 نفر اميد آمريكا براي تداوم بحران هستند (خبر ويژه)

 

           

 

 يك روزنامه انگليسي اصلاح طلبان را مايه اميد آمريكا و اروپا خوانده و تأكيد كرد كه سران آنها تلاش مي كنند خشم را زنده نگه دارند.
روزنامه انگليسي تايمز با اشاره به عملكرد خاتمي، موسوي و كروبي مي نويسد: آنها نحوه مداخله خود را چنان تنظيم مي كنند كه در ميان هواداران، خشم و اميد را توأمان زنده نگه دارند. محمد خاتمي كه به عنوان يك اصلاح طلب سال ها مايه اميد اروپا و آمريكا بود، به خودي خود داراي وزن چنداني نيست اما سخنان وي در ادامه نمازجمعه هاشمي رفسنجاني باور نكردني بود. رفسنجاني هم با ابراز ترديد نسبت به نتايج انتخابات و بحراني توصيف كردن شرايط براي جمهوري اسلامي، عمداً به نتايج انتخابات حمله كرد. او مقطعي را انتخاب كرد كه اعتراضات فروكش كرده بود و به اين ترتيب به از سر گرفتن مخالفت كمك كرد. احتمالا او نيز مانند سه نفر ديگر چنين محاسبه كرده كه رژيم قادر به حمله عليه آنها نيست.
تايمز همچنين با ابراز شگفتي از نقش پيشرو موسوي در مخالفت ها نوشت: موسوي به هيچ شيوه ديگري نمي توانست به عنوان چهره اي در مقابل جمهوري اسلامي توصيف شود. نامزد شكست خورده ديگر كروبي است كه به موسوي در نمازجمعه ملحق شد. هر وقت كه به نظر مي رسد اعتراض در حال فروكش كردن است، يك چهره پيشرو براي ترديد در نتايج انتخابات به سخن درمي آيد.

منبع : http://www.kayhannews.ir/880501/2.htm#other204

+ نوشته شده در  پنجشنبه یکم مرداد ۱۳۸۸ساعت 11:24  توسط معاونت پژوهشی شعبه سیاسی حوزه 307  | 

روایت كامليا انتخابى‏فرد و ارغنده پور از مهمانى جرج

از بازدیدکنندگان این وبلاگ میخواهیم که مطلب زیر را حتما بخوانند

 

              روایت كامليا انتخابى‏فرد و ارغنده پور از مهمانى جرج

   
 


 ثانیه‏نیوز- روزنامه كويتى «القبس»در يادداشتى به قلم «كامليا انتخابى فرد» عضو سابق هيات تحريريه روزنامه هاى همشهرى در زمان مديرمسؤولى غلامحسين كرباسچى و روزنامه توقيف شده «زن» به مدير مسؤولى «فائزه هاشمى» كه پس از توقيف اين روزنامه به خارج كشور رفت، از حضور خود در مهمانى منزل «جرج سوروس» رئيس بنياد «جامعه باز» به همراه «شهلا شركت» و «محمد عطريانفر» سردبير سابق روزنامه همشهرى و عضو كنونى شوراى مركزى حزب كارگزاران خبر داد. جرج سوروس سرمايه دار معروف صهيونيست است كه به دليل دخالت در شورش هاى منتهى به تغيير حكومت ها در اروپاى شرقى و قفقاز، به پدر معنوى انقلاب هاى رنگى و مخملى شهرت يافته است. انتخابى فرد كه كتاب وى با عنوان «كامليا! حقيقت را بگو تا نجات يابى» به زبان انگليسى به عنوان سلسله يادداشت هاى روزانه با ترجمه عربى در ۱۰ قسمت در روزنامه القبس چاپ شده، در يكى از اين يادداشت  ها تاكيد مى كند كه در سفرى به آمريكا به همراه «محمد عطريانفر» از روزنامه همشهرى ، «شهلا شركت» مديرمسؤول ماهنامه زنان و «مژگان جلالى» از روزنامه ايران نيوز، در مهمانى ويژه اى در منزل «جرج سوروس» ميلياردر يهودى آمريكايى حضور داشته است.

وى با اشاره به اينكه سفر اين هيات مطبوعاتى به آمريكا، نخستين برنامه مشترك روزنامه  نگارى بين دو كشور پس از انقلاب اسلامى بوده است، مى نويسد: «هنگامى كه در روزنامه «زن» به مديرمسؤولى «فائزه هاشمى» فعاليت داشتم، وى از سوى روزنامه «وستون گلوب» براى ديدارى از آمريكا دعوت شد، اما به من پيشنهاد داد كه به جاى وى، به اين سفر بروم و بدين ترتيب من نخستين روزنامه  نگارى بودم كه در اين برنامه مشترك بين ايران و آمريكا شركت مى كردم». انتخابى فرد كه در برخى سفرهاى خارجى دوره رياست جمهورى سيدمحمد خاتمى  به عنوان روزنامه نگار و خبرنگار در هيات همراه وى حضور داشته و اكنون براى رسانه هاى آمريكايى كار مى كند، در ادامه نوشته است: « از سوى ايران پنج نفر از جمله من براى سفر به آمريكا در قالب هيات روزنامه  نگارى انتخاب شديم كه برنامه ما از نيويورك و با بازديد از دانشكده امور بين المللى در دانشگاه كلمبيا و جمعيت آسيايى شروع مى شد در حالى كه اگر آزادى مزبور در عرصه رسانه اى ايران ايجاد نمى شد من نمى توانستم ايران را به اين سادگى ترك كنم، اما من اميدوار بودم و نقشه هاى خوشبينانه اى در سر مى پروراندم، اما هيچگاه تصورش را هم نمى كردم كه اين سفر به تبعيد من پيش از بازگشتم به ايران تبديل شود». وى به ماجراى مهمانى منزل سوروس اشاره كرده و مى افزايد: «پس از بازديد از جمعيت آسيايى، همراه ما كه «سينشيا ديكستن» نام داشت با شور و شوق به ما اعلام كرد كه ما براى عصر همان روز به مهمانى و صرف چاى در منزل جرج سوروس دعوت هستيم، اما وقتى كه ديد هيچ يك از ما شگفت زده نشديم ادامه داد: سوروس، مهم ترين شخصيت در آمريكاست و اوست كه هزينه سفر و بازديدهاى ما را تامين كرده است. اما باز هم هيچ يك از ما برداشتى از اين شخصيت نداشتيم».

انتخابى فرد در ادامه مى افزايد: «من به ذهنم فشار آوردم و ناگهان به ياد مقاله اى افتادم كه در جايى خوانده بودم. در همين حين كه منتظر تاكسى براى رفتن به منزل سوروس در جاده «همست پنجم» بوديم در گوش همراه خود «محمد عطريانفر» سردبير روزنامه همشهرى زمزمه كردم: الآن فهميدم سوروس كيست. او يك يهودى است كه ثروتمندترين مرد آمريكا و امپراتور آسياى ميانه به شمار مى رود و عطريانفر سرش را بى اهميت تكان داد انگار كه حرف من هيچ واكنشى را در او برنيانگيخت. وى در ادامه نوشته خود تصريح كرده است: «هنگامى كه به منزل شيك سوروس رسيديم و خانم خدمتكار وى،  براى مان در فنجان هاى چينى بديع، چاى آورد من به ساير خانم هاى همراهم شهلا شركت و مژگان جلالى نگاه كردم و لبخند زدم و آنها هم خنديدند و به دليلى كه تا امروز هم برايم روشن نشده همگى به طرز عجيبى زديم زير خنده، بگونه اى كه تا وقتى در منزل سوروس بوديم نمى توانستيم جلوى خنده خود را بگيريم و طورى شد كه من مجبور شدم به دستشويى بروم و نفس عميقى بكشم تا بتوانم خودم را كنترل كنم و به جايم بازگردم، اما با اين حال باز هم هيچ كدام نتوانستيم تا آخر، جلوى خنده خود را بگيريم و اشك همه ما سرازير شد». انتخابى فرد مى افزايد: «در اين حال عطريانفر با تندى رو به ما كرد و به فارسى گفت: خودتان را كنترل كنيد! و سوروس نيز گفت:لابد خانم ها چيز با اهميتى ديده اند، اما بهتر است با ما در بحث، مشاركت داشته باشند. اما ما باز هم نتوانستيم جلوى خنده خود را بگيريم و حتى پاسخ پرسش هاى سوروس را بدهيم، اما وى در پايان هنگام بدرقه ما نسخه اى از كتاب خود را امضا كرد و به ما هديه داد و ما هم متقابلاً از او عذر خواستيم».

انتخابى فرد مى گويد: «عطريانفر از ما خواست كتاب سوروس را دور بيندازيم تا هنگام بازرسى از بارهاى ما در فرودگاه مهرآباد آن را پيدا نكنند، اما چه كسى مى دانست كه تنها دو سال بعد من به عنوان خبرنگار آزاد براى پايگاه اينترنتى يوروآسيا كه مالكيت آن بر عهده سوروس است مشغول به كار شوم؟».

* روايت كريم ارغنده پور

كريم ارغنده پور روزنامه نگار دوم خردادى نيز در يكى از يادداشت هاى وبلاگ شخصى خود درباره سفر اين هيات مطبوعاتى به آمريكا بدون اشاره به حضور كامليا انتخابى فرد در اين هيات و مهمانى منزل سوروس، آورده است: «سفر من به ايالات متحده در سال ۱۳۷۷ صورت گرفت. آقاى خاتمى  رئيس جمهور وقت، ايده گفت وگوى تمدن ها را مطرح و در مصاحبه اى با كريستين امان پور در شبكه سى.ان.ان از ضرورت گفت وگوى انديشمندان و نخبگان دو كشور سخن گفته بود. پس از سخنان ايشان انجمن سردبيران نيوانگلند در شرق آمريكا از سردبيران روزنامه هاى ايران از همه گرايش ها دعوت كرد كه در يك نشست مشترك شركت كنند كه «محمد عطريانفر» از روزنامه همشهرى، من از روزنامه «سلام»، خانم شركت از ماهنامه زنان، خانم مژگان جلالى از روزنامه ايران نيوز اين دعوت را پذيرفتيم و در آن شركت كرديم. اين سفر در واقع نخستين سفر يك هيات مطبوعاتى از ايران پس از پيروزى انقلاب به آمريكا بود».

نكته مهمى كه ارغنده پور در اين يادداشت به آن اشاره مى كند اين است كه بعد از هياتى كه او در آن عضويت داشته است، هيات ديگرى از چهره هاى مشهور دوم خردادى نيز به آمريكا اعزام شده اند. او در اين خصوص مى نويسد: «چند ماه پس از سفر ما يك هيات مطبوعاتى ديگر هم اعزام شد كه «احمد بورقانى»، «على مزروعى»، «حسين قاضيان»، «رضا تهرانى» و «شهاب الدين فرخ يار» را در ميان آنها به خاطر دارم».

وى مى افزايد: «موضوع نشست هاى مشترك ما با روزنامه نگاران آمريكايى صرفاً حول محورهاى حرفه اى بود ولى در حاشيه اين نشست ها ما از برخى دانشگاه ها هم بازديد كرديم و در جلسات هموطنانمان در شهرهاى مختلف حضور پيدا كرديم. دوست داشتم فرصتى براى انتشار خاطرات اين سفر بود، ولى اشتغالات كارى فراوان مانع از تحقق اين ايده شد».

ارغنده پور در ادامه مى افزايد: «من در انجمن آسيايى نيويورك سخنرانى كردم. اين مراسم چند هفته پس از سخنرانى خانم آلبرايت، وزير خارجه وقت ايالات متحده، در همين محل صورت مى گرفت كه او در اعلام موضعى مهم، از مداخله آمريكا در كودتاى ۲۸ مرداد ۱۳۳۲ عذرخواهى كرده بود. جلسه جالبى بود. اصلاحات و رويكردهاى آقاى خاتمى  توجهات زيادى را به سمت كشور جلب كرده بود. چند نفر از شركت كنندگان كه بعد فهميدم از نخبگان علمى  به شمار مى روند از انگيزه خود براى بازگشت به كشور سخن گفتند». وى سپس با انتشار عكسى آورده است: «در عكس، خانم شركت و محمد عطريانفر حضور دارند. خانم نغمه سهرابى هم پشتش به عكس است كه ايشان در آن زمان نقش مترجمى  هيات را بر عهده داشتند. آن زمان دانشجوى دكترا در هاروارد بودند كه مسلماً حالا درسشان را به اتمام رسانده اند».
+ نوشته شده در  پنجشنبه یکم مرداد ۱۳۸۸ساعت 11:15  توسط معاونت پژوهشی شعبه سیاسی حوزه 307  | 

شوراهاي انگليس با ميكروفون از مردم جاسوسي مي‌كنند

رئيس كمسيون نظارت بر دولت انگليس:
 
شوراهاي انگليس با ميكروفون از مردم جاسوسي مي‌كنند

خبرگزار فارس: رئيس كميسيون نظارت بر دولت انگليس گزارشي را منتشر كرد كه در آن آمده است كه شوراها و ديگر مقامات رسمي اين كشور با استفاده از نصب غيرقانوني ميكروفون به جاسوسي از مردم انگليس مي‌پردازند.


به گزارش فارس، "كريستوفر رز " در گزارشي كه روزنامه انگليسي "ديلي‌تلگراف " آن را به چاپ رساند اعلام كرد كه برخي از شوراها و مقامات رسمي انگليس از ابزاري براي استراق سمع غيرقانوني افراد استفاده مي‌كنند.
رئيس كميسيون نظارت بر دولت انگليس روز دوشنبه گزارشي را منتشر كرد كه در آن به اقدامات مخفيانه برخي از شوراهاي انگليسي براي رديابي غيرقانوني و استراق سمع مردم انگليس اشاره شده بود.
وي اعلام كرد كه شمار كنترل‌هاي غيرقانوني و نامناسب مقامات رسمي دولت انگليس در سال گذشته به شدت افزايش يافت و اين در حالي است كه اجراي برخي از اين اقدامات مخفيانه خلاف قانون است.
سر "كريستوفر رز " همچنين از وزارت كشور انگليس نيز به دليل آنكه به مأموران پليس اجازه داده است تا به طور قانوني مردم انگليس را به سادگي مورد كنترل خود قرار دهند، انتقاد كرد.
وي تأكيد كرد: كنترل مردم انگليس نبايد براي مقامات معمولي كشور ساده باشد و نظارت بر مردم بايد متناسب با قوانين حقوق بشر صورت گيرد.
در گزارش "كريستوفر رز " آمده بود كه ميكروفون‌هاي ردياب بايد تنها براي كشف و جلوگيري از جرايم جدي استفاده شود و مردم نبايد به طور غيرقانوني شنود شوند.
اسناد ديگري در اوايل سال جاري ميلادي منتشر شد و در آن مشخص شد كه چگونه سازمان محيط زيست در سال 2007 رديابي را به يك وسيله نقليه‌ متصل كرده بود تا بر تخليه زباله‌هاي غيرقانوني اين وسيله نقليه كنترل داشته باشد.
دفتر "سر كريستوفر رز " اين سازمان محيط زيست را به علت اقدام انجام داده مورد سرزنش قرار داد و وزارت كشور نيز به علت رسيدگي نكردن به اين موضوع، مورد انتقاد قرار گرفت و "رز " در ادامه تصريح كرد كه قراردادن يك وسيله مغناطيسي بر وسيله نقليه‌اي كه در بزرگراه در حال حركت است كاملا غيرقانوني محسوب مي‌شود زيرا حركت در بزرگراه يك جرم جنايي محسوب نمي‌شود.
بنا بر اين گزارش تعدادي از انجمن‌هاي انگليسي سال گذشته تحت "آئين‌نامه قانون قدرت بازجويي " 9 هزار و 894 نفر از مردم انگليس را با ميكروفون‌هاي ردياب تحت كنترل قرار دادند و اين در حالي است كه در سال قبل از آن 9 هزار و 535 نفر توسط اين انجمن‌ها مورد رديابي قرار گرفته‌بودند.
در گزارشي كه روز دوشنبه منتشر شد همچنين آمده است كه بيش از هزار انجمن انگليسي سال گذشته طي درخواستي رسمي از مقامات دولتي تقاضا كردند كه به قبوض تلفن و جزئيات ايميل افراد انگليسي دسترسي داشته‌باشند.

منبع : http://www.farsnews.com/newstext.php?nn=8804310965

+ نوشته شده در  پنجشنبه یکم مرداد ۱۳۸۸ساعت 10:42  توسط معاونت پژوهشی شعبه سیاسی حوزه 307  | 

انهدام تيم تروريستي پژاك در اروميه

وزارت اطلاعات خبر داد:
 
                            انهدام تيم تروريستي پژاك در اروميه

خبرگزاري فارس: روابط عمومي وزارت اطلاعات خبر داد كه يك تيم تروريستي گروهك تجزيه‌طلب موسوم به پژاك كه به منظور ترور برخي از هموطنان به طور مخفيانه وارد شهرستان اروميه شده بودند شناسايي و متلاشي شد.


به گزارش خبرگزاري فارس به نقل از روابط عمومي وزارت اطلاعات، يك تيم تروريستي گروهك تجزيه‌طلب موسوم به پژاك كه به منظور ترور برخي از هموطنان به طور مخفيانه وارد شهرستان اروميه شده بودند و مترصد فرصت براي اجراي مقاصد جنايتكارانه‌ خود بودند توسط سربازان گمنام امام زمان(عج) در اداره كل اطلاعات استان آذربايجان غربي شناسايي و متلاشي شد.
در اين عمليات كه در شامگاه روز دوشنبه ‌29/4/88 صورت گرفت طي درگيري تروريست‌ها با نيروهاي حافظ امنيت و رشادت مامورين اطلاعاتي يكي از تروريست‌ها دستگير و دو تن ديگر كه از اتباع كشور تركيه مي‌باشند نيز به هلاكت رسيدند.
گروهك تروريستي پژاك شاخه‌اي از گروه تروريستي پ.ك.ك (حزب كارگران كرد تركيه) است كه با هدف اخلال در نظم و امنيت كشور مقاصد تجزيه‌طلبانه و تروريستي را در مناطق مرزي كشورمان دنبال مي‌كند.

منبع : http://www.farsnews.com/newstext.php?nn=8804311121

+ نوشته شده در  پنجشنبه یکم مرداد ۱۳۸۸ساعت 10:38  توسط معاونت پژوهشی شعبه سیاسی حوزه 307  |